Čudni američani ali jest?

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
Dejte mi zdej povedat, al sm jest ubrisan al so oni...

Tm na enem drugem forumu (kjer najdeš veliko nasvetov in idej iz našega foha) je en tipson (uporabnik foruma), k je rabil eno slikco nekaj obdelat. Dela je za 20min recimo. In se mu jest ponudim, da mu to naredim zastonj, ker sem imel glih čas, pa taka obdelava me pač zanima, in se rad igram. No, in ko sem to objavil, so me začeli ostali člani (kateri so mu prej svetovali enega k to računa 25$) napadat, da kaj mu hodim v zelje, da kaj mi je, da delam take zadeve zatonj, da je on član foruma, in da se take zadeve daje vse njemu delat, vglavnem cel halo.

Zdej ne vem, kdo je tukaj bolj čuden?? zdej že mene skrbi, da je z mano kej narobe, če narediš človeku malo uslugo??
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
Američani so etak mal čudni....komplicirajo u 3...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
ma dej no. zdej me je že admin strani kontaktiral, da naj se umirim, ker jest jim vztrajno razlagam, da sem hotel človeku narest uslugo, ne pa unmu posla ukradit... uf. kdo bi si mislil...

in zakaj tako zagovarjajo unga tipa? na 2. mestu med razlogi - ker plačuje članarino... it's all about the money...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.688
113
40
MB
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Dejte mi zdej povedat, al sm jest ubrisan al so oni...

Tm na enem drugem forumu (kjer najdeš veliko nasvetov in idej iz našega foha) je en tipson (uporabnik foruma), k je rabil eno slikco nekaj obdelat. Dela je za 20min recimo. In se mu jest ponudim, da mu to naredim zastonj, ker sem imel glih čas, pa taka obdelava me pač zanima, in se rad igram. No, in ko sem to objavil, so me začeli ostali člani (kateri so mu prej svetovali enega k to računa 25$) napadat, da kaj mu hodim v zelje, da kaj mi je, da delam take zadeve zatonj, da je on član foruma, in da se take zadeve daje vse njemu delat, vglavnem cel halo.

Zdej ne vem, kdo je tukaj bolj čuden?? zdej že mene skrbi, da je z mano kej narobe, če narediš človeku malo uslugo??

čuden si ti, isti si ko vsi kolegi ko hodijo šraufat računalnike familiji do pizdematerne kolene pa neupajo vzet 10 €
bonk.gif
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
To je približno tako kot pri nas slo-foto forum.

Pred leti, ko sem kupoval digitalca (SLR) je nekdo tam (se ne spomnim, če je bil eden od moderatorjev) objavil "ugodne cene" fotoaparatov in opreme, če bi šli v skupinski nakup. Ta ugoden nakup je bil kakih 10% dražji kot sem jaz dobil v eni izmed spletnih trgovin.

Ko sem to opazil sem na to seveda opozoril v temi (če kdo nabavlja lahko pač dobi 10% ceneje) sem bil naslednji trenutek banan (IP BAN).

Patetično.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
To je približno tako kot pri nas slo-foto forum.

Pred leti, ko sem kupoval digitalca (SLR) je nekdo tam (se ne spomnim, če je bil eden od moderatorjev) objavil "ugodne cene" fotoaparatov in opreme, če bi šli v skupinski nakup. Ta ugoden nakup je bil kakih 10% dražji kot sem jaz dobil v eni izmed spletnih trgovin.

Ko sem to opazil sem na to seveda opozoril v temi (če kdo nabavlja lahko pač dobi 10% ceneje) sem bil naslednji trenutek banan (IP BAN).

Patetično.

LOL. Kok lame poteza. Očitno je nekdo zaslužil takrat na ta račun.

Ampak vseeno. Nikjer niso bolj glupi moderatorji kot na zevs forum.
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Povečinoma forume odpirajo ljudje, ki bi radi zaslužili z internetom. Nimajo pa ideje, kako to storiti. Najprej si zamišljajo, da bodo kasirali blazne vsote od oglaševalcev, ko se te sanje razblinijo, se zatekajo k alternativnim načinom. Kot recimo omenjeni genij na foto forumu, pa kar še nekaj je takih. Če jim prekrižaš račune, so seveda posledice.
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
Če ne živiš ali nisi živel v ZDA potem američanov ne boš nikoli raumel in jih tudi nisi sposoben razumeti. enako japoncev in še nekaj narodov.
Njihov način razmišljanja in življenja je milo rečeno sprevžen za naše poglede. Oni pač na tisto gledajo kot en del posla, ki nekomu omogoči preživljanje.
tam vlada hud kapitalizem in hud boj za obstanek in je njihova reakcija povsem razumljiva
je tam čisto drugi svet . meni delujejo kot neka rasa iz drugega planeta.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.342
113
napiši jim , da žal naša kultura ni tolk zjebana jkot njihova in si folk medseboj še vedno dela usluge for free na prijateljski osnovi. na konc pa da se opravičuješ in naj sladko vsi odjebejo.

zbrišeš bookmarke, profil, in greš ven na luft ženo božat.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.688
113
40
MB
fora je v tem, da on je zdaj tam, pa bi enkrat naredo enemu uslugo ... s tem razvrednotil storitev ... pol pa on nebo več pogledal na forum ko bo naslednjih 100 rablo to, plačat pa tud ne bojo pripravljeni več za to
wink-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
Citat:
Uporabnik 007 pravi:
lol, socializem meets kapitalizem :D

hahaha... isto mi je kolega reku ja. Kapitalizem na vrhuncu!
wink-1.gif


ok... zdej vsaj vem, da so oni čudni in ne jest. super. Edin Tomi je že malo kapitalistično usmerjen. Pa sej do neke mere ima prav...

aja, računa pa ne bom tam scancelov, ker je še vedno dober forum, in izveš kar hočeš... drugega takega foruma tud še nisem zasledil, tko da se nimam glih želje skregat.
smile-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
fora je v tem, da on je zdaj tam, pa bi enkrat naredo enemu uslugo ... s tem razvrednotil storitev ... pol pa on nebo več pogledal na forum ko bo naslednjih 100 rablo to, plačat pa tud ne bojo pripravljeni več za to
wink-1.gif

ja sej, če pa ni zastonj ponudbe, in če to stvar res rabiš, potem jo tud plačaš, a ne? probat pa tud ni greh...
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Odvisno kakšen forum je bil a ne. Če je bil naravnan na izmenjavo ljudi ki iščejo storitev, ki so seveda plačljive potem ja si ubrisan.

Zamisli si, da bi nekdo prišel pred tvojo delavnico,firmo ali tak jer delaš in vsakega napadel in ti tvoje storitve ponujal za pol cene!
Vrjetno nebi bil ravno navdušen?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.688
113
40
MB
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
fora je v tem, da on je zdaj tam, pa bi enkrat naredo enemu uslugo ... s tem razvrednotil storitev ... pol pa on nebo več pogledal na forum ko bo naslednjih 100 rablo to, plačat pa tud ne bojo pripravljeni več za to
wink-1.gif

ja sej, če pa ni zastonj ponudbe, in če to stvar res rabiš, potem jo tud plačaš, a ne? probat pa tud ni greh...

jebeno je to, pri nas se še vedno pričakuje da pač kolega zidar ti bo pomagal zastojn, kolega računalničar ti bo naredo windowse gor zastojn

meni je že s tega vidika to nenavadno, da bi prosil kolega da namesto da dela to kaj obvlada za nekoga pa mu to zaračuna, zgublja čas z mano ... zastojn

vem da je veliko ljudem to nenavadno, bote že še skapirali
grin1.gif