Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

sad

Guru
24. avg 2007
20.889
9.561
113
ok, razumljivo. kaj so predložili ne vem, a niso razpisa ponavljali?
lahko ti pa iz lastnih izkušenj z razpisi napišem da ti ki delajo razpise nimajo nobenega realnega stika ko pride do kakšnih zadev izven okvirja ker se ne spoznajo. in jim ponavadi lobisti pripravljajo razpise.
Jaz ti tudi iz lastnih izkušenj povem, da se lahko razpis zapelje v butasto smer (aka cin cin v žep) ali pa v smer, da dobiš pravo stvar za pravo ceno. In to je, da strokovnjak/uporabnik pripravi tehnične zahteve, da ne dobi šrota, potem pa nabavnik zavrti proces in se pobriga za formalne pogoje in ceno.
Kaj meniš, kako je šlo pri tem razpisu?
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
2.006
828
113
Jaz ti tudi iz lastnih izkušenj povem, da se lahko razpis zapelje v butasto smer (aka cin cin v žep) ali pa v smer, da dobiš pravo stvar za pravo ceno. In to je, da strokovnjak/uporabnik pripravi tehnične zahteve, da ne dobi šrota, potem pa nabavnik zavrti proces in se pobriga za formalne pogoje in ceno.
Kaj meniš, kako je šlo pri tem razpisu?

tuki so reševali življenja.. pa mudilo se je - sej vidiš, da je pinudnik sam uredil letalsko dostavo.. spomni se Joca s prve runde kolk je bilo zapletov

mogoče je pa to začetek konca epidemije.. nabaviš nikakve teste.. noben ni več pozitiven.. epidemije ni več... zmaga & nova runda avijonov
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113
Jaz ti tudi iz lastnih izkušenj povem, da se lahko razpis zapelje v butasto smer (aka cin cin v žep) ali pa v smer, da dobiš pravo stvar za pravo ceno. In to je, da strokovnjak/uporabnik pripravi tehnične zahteve, da ne dobi šrota, potem pa nabavnik zavrti proces in se pobriga za formalne pogoje in ceno.
Kaj meniš, kako je šlo pri tem razpisu?
bomo ustanovil komisijo pa raziskal ;)
 
  • Haha
Reactions: ncnifrej

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Lahko nekdo objavi besedilo razpisa, morda tudi prvega in neuspešnega? Izbran je bil najugodnejši ponudnik, glede tega verjetno ni dvoma, zakon o javnem naročanju je tukaj jasen. Glede kakovosti testov pa se pojavljajo posamezni indici (objavljeni tudi v člankih - npr. Večer) da naj bi bila določena odstopanja glede točnosti testov - kaj več kot to pa ne. V kolikor je to res bo ponudnik "popušil" še pri kakšnem drugem poslu z državo, razpis je pa lahko tudi razveljavljen.
Glede EU certifikata - ali so ostali ponudniki ta certifikat predložili (ali ga imajo) oz. bi zahtevan certifikat v razpisu sploh omogočil dobavo testov v roku za testiranje kot je bilo izvedeno?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lahko nekdo objavi besedilo razpisa, morda tudi prvega in neuspešnega? Izbran je bil najugodnejši ponudnik, glede tega verjetno ni dvoma, zakon o javnem naročanju je tukaj jasen. Glede kakovosti testov pa se pojavljajo posamezni indici (objavljeni tudi v člankih - npr. Večer) da naj bi bila določena odstopanja glede točnosti testov - kaj več kot to pa ne. V kolikor je to res bo ponudnik "popušil" še pri kakšnem drugem poslu z državo, razpis je pa lahko tudi razveljavljen.
Glede EU certifikata - ali so ostali ponudniki ta certifikat predložili (ali ga imajo) oz. bi zahtevan certifikat v razpisu sploh omogočil dobavo testov v roku za testiranje kot je bilo izvedeno?
Razpis imaš nekje na forumu, mislim, da sem ga celo jaz gor lepil.

Na kratko: dobavljeni test ustreza razpisu, ker ima gor napis COVID-19 test, CE (China export :fredi: ) in izjavo proizvajalca da ustreza zahtevanim pogojem iz razpisa = certifikat. Vse ostalo je natolcevanje!

Zdaj pa resno in zadnjič: sledite toku denarja in prišli boste do "naročnikov" "čuj, nori biznis smo naredili!" Konec koncev so "šupki" tukaj zaslužili kakih 100.00 jurjev nič več (Grubelič je zamanj šel sedet), medtem pa je lastnik testirnih šotorov prejšnji teden s ta velko šeflo basal denar od storitve testiranja! 15€ po testu - 50 testov na uro vsako odvzemno mesto.

Se bojim, da so šupke not porinli, da bi se folk zgražal, medtem, pa se zadaj milijoni bašejo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.361
9.699
113
40
MB
tak je vedno blo in bo. glavno da se ma folk kaj za menit, ker vsakodnevno poročanje procentov je postalo že suhoparno.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.063
3.811
113
Pozabljaš na neusahljiv vir folka, ki mora takšno izkušnjo še dobit. Nekdo, ki se je rodil leta 1980 se je od grubeliča bolj težko kaj naučil, pa od zdenexa najbrž tudi še ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Baje smo včeraj zmagali v eksperimentu s 37%?!
Moraš računat, da prej, ko še niso bili hitri testi, so se šli vsi testirat na PCR teste, tudi dvomljivci. Zdaj gredo pa dvomljivci na hitre teste, tisti, ki so pa skoraj zagotovi, pa na PCR.

Zato tako visok procent na PCR-ju.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Razpis imaš nekje na forumu, mislim, da sem ga celo jaz gor lepil.

Na kratko: dobavljeni test ustreza razpisu, ker ima gor napis COVID-19 test, CE (China export :fredi: ) in izjavo proizvajalca da ustreza zahtevanim pogojem iz razpisa = certifikat. Vse ostalo je natolcevanje!

Zdaj pa resno in zadnjič: sledite toku denarja in prišli boste do "naročnikov" "čuj, nori biznis smo naredili!" Konec koncev so "šupki" tukaj zaslužili kakih 100.00 jurjev nič več (Grubelič je zamanj šel sedet), medtem pa je lastnik testirnih šotorov prejšnji teden s ta velko šeflo basal denar od storitve testiranja! 15€ po testu - 50 testov na uro vsako odvzemno mesto.

Se bojim, da so šupke not porinli, da bi se folk zgražal, medtem, pa se zadaj milijoni bašejo.
A veš da sem res opazil, da so na testirnih mestih enaki šotori. Kdo pa je srečni izbranec?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A veš da sem res opazil, da so na testirnih mestih enaki šotori. Kdo pa je srečni izbranec?
Bitenc.

Glede mojega zapisa o zmagi v eksperimentu s 37%, pa gre zahvala za idejo kulturnemu ministrstvu.

Kar se pa procentov tiče, pa že ves čas trdim, da je to BS, ker bi po neki logiki moral bit rezultat PCR čez 50% pozitivnih, saj tja hodijo zgolj taki s simptomi na COVID-19.
Kar se tiče konkretnih hitrih testov pa če polovijo 5% čistih asimptomatskih je to čisto realno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.457
9.394
113
Mi smo še kr ok preživel. Ostali so že čist ok, jest se pa počutim k bi mel mačka nonstop. Pa na pljučih mam skos filing k da me z eno šapo še mal šlata.
Vidš, jest sm mel pa vročino en dan, pol pa pod 36, kar je še slabš pomoje.
 
2. okt 2007
3.760
2.229
113
očitno bodo spet neke ukrepe sprejemali, pa Kacin še vedno govori, da so krive koline.... vsaj v našem okolju so koline, ampak koliko sem seznanjen, so bolj v ožjem krogu.
Prej mogoče kakšne zidanice, ampak to itak žurajo eni in isti, ki so že novembra bili okuženi...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.466
1.478
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Kaco pravi: ""Problem je druženje, prijateljevanje, ki traja že kar nekaj časa - od 1. novembra, ko se se začele priprave na martinovanje. Še vedno se zidanice dajejo v najem. Potem so bile koline … Ljudje se držijo čez teden, potem pa za konec tedna vse nadoknadijo," je opozoril. "
Pa, p.izda, enmu se bo res spipal in ga bo za jajca obesu, eno in isto ponavlja že cel čas, da bi priznal, da so nesposobni pa ne. Kmalu bo kriv pravoslavni božič in novo leto, pa kulturni dan, najbrž še smučarji, če bodo odprli, potem pa že valentinovo ipd., ko bo najbrž spet ponovil izjavo, da naj pari na klopci držijo razdaljo...