Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Moraš računat, da prej, ko še niso bili hitri testi, so se šli vsi testirat na PCR teste, tudi dvomljivci. Zdaj gredo pa dvomljivci na hitre teste, tisti, ki so pa skoraj zagotovi, pa na PCR.

Zato tako visok procent na PCR-ju.

Dvomljivci se testirat niso niti mogli. Prej so v to kategorijo sodili kaksni laznjivci. Teh pa je bilo izredno malo. Visok PCR te dni je vsem jasen, samo zanikovalcem ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.638
-301
113
ne, to so vsi tisti, ki so se druzili od oktobra naprej. druzili, druzenje, prijateljsko druzenje.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
BS do pred novim letom ko so se izvajala testiranja na terenu je bilo 32 ekip, od tega 30 od saj veste koga. Če temu dodamo še ZDje jih dobimo seveda nekaj več.
Ampak recimo ZD Maribor ni sposoben istočasno zagotovit ekipo v svojih prostorih za splošno testiranje in ekipo v prostorih pod Pohorjem za testiranje smučarjev - za katere je testiranje OBVEZNO, če ne pač ne morejo smučat - in to se krasno kaže včeraj in danes - prodanih manj kot 20 kart vsak dan. :bonk:

Zakaj bi imel ekipo zaradi nekaj smučarjev, naj pride v ZD zjutraj če hoče iti smučat pa se tam testira.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
A nisi ti bluzil o 130 ekipah?
V soboto ni testiranj v ZD, torej so v nedeljo vsa smučišča zaprta!? :bonk:

Jaz nisem nič bluzil, napisal sem kar je rekla predstavnica ministrstva za zdravje. Ti govoriš o nekem majhnem številu ekip pa da imajo še eno po nepotrebnem na pohorju.
Sier pa ni problem, se bodo pa učitelji z maribora na pohorje zapeljali. Svež zrak jim bo dobro prišel.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ti si pokjen!

Moje število ekip je fakt - 32 zunanjih ekip (se pravi izven ZD in Bolnic) sme opravljat testiranja - vsak test 15€ + strošek testa.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...Sploh nočem pomislit kaj je naslednji ukrep.... zarukani kmetje ... pa v štalo nafutrat krave brez maske.
Ma neeee ... Kmetje bodo v enakih skafandrih kot oni v intenzivnih hodili kravam vmes pred hranjenjem odstranjevat maske za krave (elastika za na rogove!), vmes pa si bodo žvižgali ono "My Sunshine" v priredbi Agropopa : ..." in čakam in čakam in krave mukajo " ... :evil: ... otroci pa zaradi stresa učenja na daljavo na švoh internetu hodili objemat drevesa in božat njihove korenine ... baje pomaga :zardelalter: tudi za odrasle ...
------------------------------------
" ... " Butale so male, Butalcev pa preveč" ! ..." :jezen:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.638
-301
113
pa je kdo pomislil, da bi si tist sms sam napisal? kolikor vem, ne preverjajo v registru...

sicer pa kok pa je lahko star rezultat test? 24ur? 48ur? gres dan prej testirat in to je to.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.297
2.682
113
Po moje smo že vsi pomislili.
Če je govora o smučanju, domnevam da pokažeš SMS blagajničarki in dobiš karto?
Inšpektor pa te bo čakal na izstopu s sedežnice? Po telefonu pa ti ne sme šarit?
Dobiš kazen za kršenje regije :).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A imaš kak vir za tvoj fakt ?
Tole sem še dolžen (vem da je vir povsem nekredibilen, pa vseeno) 42 ponudnikov, en od njih s 30 mobilnimi enotami: https://novice.svet24.si/clanek/nov...zem-pri-poslih-s-hitrimi-testi-na-koronavirus

Iz pričujočega dokumenta izhaja, da je MZ izdalo sklep, da lahko hitra testiranja opravlja 52 izvajalcev, od katerih je 28 ZDjev in Bolnic.Torej ostane 24 koncesionarjev kot dodatnih zunanjih izvajalcev vseh oblik testiranj (firme, mejni prehodi, množična testiranja,...).

Žal sedaj ne najdem, ampak vem da sem konec decembra slišal podatek o 32 točkah množičnih testiranj izven ambulant in ZD, od katerih se je omenjalo 30 Bitenčevih šotorov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Floki

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
pa je kdo pomislil, da bi si tist sms sam napisal? kolikor vem, ne preverjajo v registru...

sicer pa kok pa je lahko star rezultat test? 24ur? 48ur? gres dan prej testirat in to je to.
Po moje smo že vsi pomislili.
Če je govora o smučanju, domnevam da pokažeš SMS blagajničarki in dobiš karto?
Inšpektor pa te bo čakal na izstopu s sedežnice? Po telefonu pa ti ne sme šarit?
Dobiš kazen za kršenje regije :).

Ne samo da smo pomislili, tudi smo bili prisiljeni goljufat, če smo hoteli smučat, saj recimo v MB nisi mogel opraviti COVID-19 brezplačnega testiranja od 30.12. do 04.01., pa še sedaj je lokacija (center mesta) in časovni razpon 7:30 - 14:30, vsak delovnik po posebni abecedni razvrstitvi, povsem neprimeren za odhod na smučišče. Čez vikend bo testiranje na spodnji in zgornji postaji vzpenjače.

Strogo po PSu je na blagajni dolžna pogledati potrdilo o negativnem testu starem DO 24 ur, drugače ti ne sme izdati karte. Nadalje je v odloku definirano, da je že sama uporaba prog na smučišču pogojena z negativnim testom, torej tudi zelo teoretično sankači, sprehajalci, kolesarji,... pač vsi ki se v času obratovanja zadržujejo na smučišču, rabijo negativen test - razen otrok V SPREMSTVU STARŠEV!!!.
Na terenu lahko kontrolirajo teste inšpektorji, po novem letu so to skoraj vse možne inšpekcije v RS, policija, nadzorniki in delavci na smučišču. Testa ne rabiš pokazat, ga boš že v postopku spodbijanja prejetega naloga. ;)

Glede fejk SMS pa je zadeva preprosta, vzorec prejetega SMS kroži po spletu, prava št. NIJZ s katere pošiljajo SMS je tudi znana. Od tu dalje pa iščite po FB. ;)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.638
-301
113
hehe... a da se to že dogaja?? nisem nikjer zasledil.

ja... sej... 3 mesece smo trpel, potem se pač začne iskat bližnjice.

torej če greš 1 dan prej na test, potem velja še naslednji dan... sej to je ok.

nisem pa vedel, da je uporaba prog pogojena s testom. sm mislu da je le uporaba žičniških naprav.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Slovensko zdravstvo in njegova orgaizacija v vsej njegovi veličini :valjamse:

 
  • Žalosti me
Reactions: Matey

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
hehe... a da se to že dogaja?? nisem nikjer zasledil.

ja... sej... 3 mesece smo trpel, potem se pač začne iskat bližnjice.

torej če greš 1 dan prej na test, potem velja še naslednji dan... sej to je ok.

nisem pa vedel, da je uporaba prog pogojena s testom. sm mislu da je le uporaba žičniških naprav.
Spet teoretično: rezultat testa ne sme bit starejši od 24 ur. Za mojo črko priimka je v MB testiranje od 7:30 do 8:30, rezultat je v max 30 minutah, torej lahko smučam do 9h naslednji dan - JUHEJ!

Evo ti del odloka za žičnice, pa sam preberi in povej kako razumeš:
3. člen

(1) Od 1. januarja 2021 je obratovanje žičniških naprav in njim pripadajočih prog dovoljeno v skladu s priporočili Nacionalnega inštituta za javno zdravje in pod pogojem, da upravljavec naprav zagotovi hitro testiranje (HAGT) v organizaciji pooblaščenega izvajalca na vstopni točki na smučišče.
(2) Če pogoja iz prejšnjega odstavka upravljavec naprav ne more izpolniti iz objektivnih razlogov, je uporaba žičniških naprav in njim pripadajočih prog od 1. januarja 2021 dovoljena le osebam, ki upravljavcu naprav predložijo negativni test na COVID-19, opravljen v Sloveniji in ki ni starejši od 24 ur, ter otrokom do vključno 12. leta starosti v spremstvu staršev.
(3) Omejitev iz tega člena ne velja v primerih nujne oskrbe, medicinske pomoči, zaščite in reševanja.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Eto, vceraj 2040 pozitivnih na PCR testih. To je manj, kot 23. decembra, torej pred prazniki in hitrimi testi, ko ji je bilo 2061 na PCR testih.

Res neka jaka eksplozija pozitivnih po sproscanju ukrepov.

Je zdaj jasno, da so goljufivi hitri testi namenjeni nategu naroda z napihnjenimi stevilkami?
Zakaj sestevajo stevilke PCR in hitrih testov?
Pozitivni na hitrih testih bi morali iti na PCR test in le te stevilke bi morale veljati.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in mirsi

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.013
3.527
113
41
Lj
Tole sem še dolžen (vem da je vir povsem nekredibilen, pa vseeno) 42 ponudnikov, en od njih s 30 mobilnimi enotami: https://novice.svet24.si/clanek/nov...zem-pri-poslih-s-hitrimi-testi-na-koronavirus

Nekdo je na Slo-Tech tale zanimiv graf nalepil

zYdR1MC.png