Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

2. okt 2007
3.760
2.229
113
pa na podeželju se v trgovini enako nosijo maske, na prostem pa jih tudi v urbanih središčih, kjer je večja koncentracija ljudi, ne nosijo.

Me pa zanima, kaj bo Hojs naumil, da bo lahko spet bolj "zaprl" in še jebal folk. Potrebno je vedeti, da so ljudje že utrujeni od vsega, in ne glede na ukrepe, se bodo te stvari samo še stopnjevale. Tukaj je pač zaje** PR, ki se še vedno s npr. temi kolinami še vedno ponavlja. Samo poglej na zahod, kolikokrat tedensko se kakšen PV pojavi na novinarski in ljudem razlaga ukrepe. Pri nas pa PV zvečer tvitne, da se nekaj sprejema.

Na koncu smo žal državljani krivi, ker živimo v SLO, če pa smo za vse krivi ob super sposobni vladi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.040
4.028
113
Ta je tudi dobra:
Slovenija se deli na urbani del in na podeželje. In na podeželju se maske nosijo bistveno manj, kot v urbanih središčih, kar potrjujejo tudi hitri testi, saj se tam pojavlja bistveno več okužb. Imamo občine z zelo majhnim številom prebivalstva s praviloma velikim deležem okužb. To se nam kaže vsak dan vedno znova.

Skratka osnova za širjenje virusa je nenošenje mask po vaseh kjer so hiše po 100m narazen. A bi izpostavil kakšno manjšo občino da vemo o čem govori? Recimo jst za svojo lahko povem da 80% okuženih zadnjih 14 dni je DSO. In sem prepričan da v vseh "rdečih" problematičnih občinah je tudi to problem, ne pa koline in žur od priprav na martinovanje dalje (matr mora bit to dober žur).

Sploh nočem pomislit kaj je naslednji ukrep. Ljubljančane spusti na smučišča in jim omogočit vse, periferijo pa zaklenit v hiše da zarukani kmetje ne bodo hodili po drva v drvarnico, pa v štalo nafutrat krave brez maske.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Ta je tudi dobra:


Skratka osnova za širjenje virusa je nenošenje mask po vaseh kjer so hiše po 100m narazen. A bi izpostavil kakšno manjšo občino da vemo o čem govori? Recimo jst za svojo lahko povem da 80% okuženih zadnjih 14 dni je DSO. In sem prepričan da v vseh "rdečih" problematičnih občinah je tudi to problem, ne pa koline in žur od priprav na martinovanje dalje (matr mora bit to dober žur).

Sploh nočem pomislit kaj je naslednji ukrep. Ljubljančane spusti na smučišča in jim omogočit vse, periferijo pa zaklenit v hiše da zarukani kmetje ne bodo hodili po drva v drvarnico, pa v štalo nafutrat krave brez maske.
Sledilnik se s tabo najbolj ne strinja. Najbolj vijolične so prav majhne občine, pri čemer dvomim, da ima n.pr. Kobilje s 542 prebivalci, kak DSO
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.508
4.620
113
Sledilnik se s tabo najbolj ne strinja. Najbolj vijolične so prav majhne občine, pri čemer dvomim, da ima n.pr. Kobilje s 542 prebivalci, kak DSO
Kaj se zgodi, ko malo občino zapreš samo vase...dajmo malo pomislit. Folk nima kam it in je še bolj na kupu. V naši občini, ki tudi sodi med manjše prinese 70% okužb lokalni DSO.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.193
-2.072
113
Recimo jst za svojo lahko povem da 80% okuženih zadnjih 14 dni je DSO. In sem prepričan da v vseh "rdečih" problematičnih občinah je tudi to problem, ne pa koline in žur od priprav na martinovanje dalje (matr mora bit to dober žur).
A si ti kaj boljšega lahko spomniš, kot pa zidanice, koline in martinovanja, (pa da vlada ni nič kriva in nima nič zraven), če si že tolk pameten? Nooo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.040
4.028
113
Sledilnik se s tabo najbolj ne strinja. Najbolj vijolične so prav majhne občine, pri čemer dvomim, da ima n.pr. Kobilje s 542 prebivalci, kak DSO

Občina Kobilje (540 prebivalcev) ima krucefiks, lovsko društvo, čebelarsko društvo, kulturno društvo, društvo mladih in še PGD. Vse to zapret oz. ukinit širše po državi. Ziher so bili krivi gasilci ki so delili koledarje, ali pa čebelarji ki so imeli občni zbor (vseh 6 čebelarjev iz občine) ...

Realno so včeraj potrdili 2 okužena in so na vrhu (prvi) po deležu okužb med občinami. Skratka zdej ali so bile koline ali pa slučajno statistična anomalije ne moremo vedet, vsekakor če vsi zbolijo v tej žepni občini (četudi zaradi kolin) to na epidemiološko sliko v državi nima nobenega vpliva. Ker recimo v lj včeraj je bilo 250 potrjenih, torej če štejemo še nepotrjene v absolutnem številu je samo v zadnjih 12h v lj več okuženih kot ima občina Kobilje prebivalstva. Tako da četudi so krive koline v vukojebinah to nima na glavnino potrjeno okuženih nobenega vpliva -> ali po domače ukrepe se ne usmerja na prepoved kolin v prekmurju ampak na dejanske probleme kjer zboli večina prebivalstva. In ti problemi so v urbanem delu slovenije, če že povzemam izjavo Kacina. Ja?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in bizi

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113

Ženska predstavnica šolstva pravi, stestirat moramo 30 tisoč ljudi, en tim jih lahko 60 uro. Torej mi rabimo 500 timov, kako bomo to naredili v enem dnevu, vse ostalo bo treba zapreti. Matematika 4 razred: 500*60=30.000 v eni uri ne pa v celem dnevu. In take imamo na šolskem ministrstvu, desetina teh je dovolj.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
944
91
28
Ljubljana
Sodelavko ki se je vrnila iz Bosne so dali v karanteno.. In tudi ce ima negativen test, je ne more prekiniti, ker to baje velja samo za slo drzavljane...
Sodelavec je tudi prišel iz Bosne. Na prvi strani piše določena karantena, na drugi strani pa:
Oseba je prišla iz države oziroma administrativne enote države na rdečem seznamu .in v Republiko Slovenijo vstopila na zunanji schengenski meji na mejnem prehodu ter v skladu s 5. odstavkom 11. člena Odloka opravila testiranje s hitrim antigenskim testom. Rezultat hitrega antigenskega testa JE bil negativen.
V primeru negativnega rezultata testa se v skladu s 5. odstavkom 11. člena Odloka dovoli vstop v Republiko Slovenijo brez napotitve v karanteno na domu.

In je normalno v službi.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.638
-302
113
Zdaj pa samo še čakam na britanski sev virusa, pa smo zmagal!

ti si že za časom. zdej je že škotski na tapeti.

mater, pa sem res upal, da bo novo leto prelomnica, ko se bojo začeli malo bolj zrelo obnašat... pa vidim, da bo vse po starem...

lovimo procente, okužene in sam jambrajo. jambrajo... in samo jambrajo... pa nej odstopijo že vsi skupaj, če jih noben več ne jebe pet postov!

jest mam dost teh mask, ukrepov in novega corona virusa in yt znalcev in doktorjev pri dnevniku in novinarskih vprašanj zakaj je v Beltincih več okuženih kot v Dupleku in Kacota in Hojsa in št. opravljenih testov in % okužb in umrlih in število hitrih testov in epidemiološki slik in cepiv in posledic in u pi.zdu m.ater vse skupej.

res, vlada, fuck off!


uf, pasal je.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Tudi 50 timov nimamo!

Tole je izpred božiča ko so začeli prva testiranja

"Ministrstvo je sicer pred več kot tednom dni izdalo javni poziv za mobilne ekipe: prijavilo se je 52 izvajalcev, ki so ponudili približno 130 ekip. "Mobilnih timov, ki bodo izvajali testiranja, je torej dovolj," je zatrdila predstavnica ministrstva za zdravje. "

Za en dan šolnike potestirat jih rabijo niti polovico tega.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.889
9.561
113
Tole je izpred božiča ko so začeli prva testiranja

"Ministrstvo je sicer pred več kot tednom dni izdalo javni poziv za mobilne ekipe: prijavilo se je 52 izvajalcev, ki so ponudili približno 130 ekip. "Mobilnih timov, ki bodo izvajali testiranja, je torej dovolj," je zatrdila predstavnica ministrstva za zdravje. "

Za en dan šolnike potestirat jih rabijo niti polovico tega.
Ti še nisi videl, kako se v javni upravi dela? :)
Sem ziher, da pol učiteljev ne prišlo pravočasno, ker je bil kamenček na cesti ali pa je kapljica dežja padla na rob čevlja :).
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.842
10.527
113
kod Džej-Zija
ti si že za časom. zdej je že škotski na tapeti.

mater, pa sem res upal, da bo novo leto prelomnica, ko se bojo začeli malo bolj zrelo obnašat... pa vidim, da bo vse po starem...

lovimo procente, okužene in sam jambrajo. jambrajo... in samo jambrajo... pa nej odstopijo že vsi skupaj, če jih noben več ne jebe pet postov!

jest mam dost teh mask, ukrepov in novega corona virusa in yt znalcev in doktorjev pri dnevniku in novinarskih vprašanj zakaj je v Beltincih več okuženih kot v Dupleku in Kacota in Hojsa in št. opravljenih testov in % okužb in umrlih in število hitrih testov in epidemiološki slik in cepiv in posledic in u pi.zdu m.ater vse skupej.

res, vlada, fuck off!


uf, pasal je.
Zato jaz ne gledam poročil. Ker mi samo pritisk dvignejo, koristi pa nobene. Itak vse na alterju izvem. :valjamse: :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tole je izpred božiča ko so začeli prva testiranja

"Ministrstvo je sicer pred več kot tednom dni izdalo javni poziv za mobilne ekipe: prijavilo se je 52 izvajalcev, ki so ponudili približno 130 ekip. "Mobilnih timov, ki bodo izvajali testiranja, je torej dovolj," je zatrdila predstavnica ministrstva za zdravje. "

Za en dan šolnike potestirat jih rabijo niti polovico tega.
BS do pred novim letom ko so se izvajala testiranja na terenu je bilo 32 ekip, od tega 30 od saj veste koga. Če temu dodamo še ZDje jih dobimo seveda nekaj več.
Ampak recimo ZD Maribor ni sposoben istočasno zagotovit ekipo v svojih prostorih za splošno testiranje in ekipo v prostorih pod Pohorjem za testiranje smučarjev - za katere je testiranje OBVEZNO, če ne pač ne morejo smučat - in to se krasno kaže včeraj in danes - prodanih manj kot 20 kart vsak dan. :bonk: