Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.439
1.879
113
Tako kot je vsak, ki si drzne kakorkoli kritizirat Ivana ali razmišljati s svojo glavo.

Neke strašne škode torej ni.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113
Pa lej, še vedno višja od moje...

Ja, jasno mi je zakaj je odstopil - in je tudi jasno, da ni bil čisto navdušen nad odstopom... Le zakaj...

SMC ministri tudi vztrajajo na položajih, čeprav se menda ne strinjajo s premierjem... Le zakaj...
vsak ma svojo cifro pravjo.
zame slabe 3 jurje za to kar "prenašajo" ni dovolj oziroma veliko(pa nimam večje da ne bo filinga da se duvam). nekaterim pač je ali pa niso še bili v koži vodit tudi lokalnega društva ko recimo da imajo vsi iste interese ali pa kakšnega oddelka v podjetju.
zato meni tista plača ne igra vloge in vrjamem da tudi ostalim ne tolk. bolj je kaj se lahko naredi v ozadju. zato pa imamo tako kot imamo.

sicer ne čisto direktno povezano ampak sedaj si predstavljaj da res daš poslance na minimalce. že sedaj se jih očitno da kupit kaj šele potem. za sendvič pa kavo se bodo prodajali glasovi, v hlevu pa namesto bikov le še podgane.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.778
3.501
113
Lahko bi poslanstvo opravljali brezplačno, častno in se preživljali le še od poslov, uslugic in podkupnin.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.637
-302
113
seveda... plača je postranskega pomena. Oni so tam zato, ker tak položaj prinaša določene ugodnosti. Ki pa se jim prej ali slej materialno vrnejo.

Plača 3k pravite... kaj pa vsi dodatki in plačani stroški, za katere sploh ne vemo?

Lahko bi opravljali delo častno in brezplačno, tako kot opravljajo delo vodilni organi vseh društev. Saj delajo za svojo domovino in državljane.

Predvsem bi pa morali imeti kazensko odgovornost za razne zajebe. Ampak, kdo jih bo obotožil? ljudje, ki so jih sami postavili? pa smo spet v začaranem krogu.

V zgodovini je bilo to kar uredu pošlihtano. Je kr ljudstvo sodilo. malo za šalo, malo za res.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.580
1.067
113
Tudi, če bi imeli 3x višjo plačo, bi še vedno želeli zaslužit kaj ekstra. Problem je predvsem, da smo zdaj v civiliziranih, "demokratičnih" časih. Mislimo, da se bo situacija uredila z demokratičnimi procesi, kot so volitve ali prijavljeni, nenasilni protesti. Pravna država pa, hah, ne me spravljat v smeh. Lej, če bi ta sistem funkcioniral, bi že kaj spremenili. Resno me preseneča, da se več ljudi, ki so porinjeni čez rob, ne spravi na politike. Saj se ve oz. se da izvedet kje živijo in kaj delajo, enega ponoči fajn prebutaš, pa bi se ostali malo zamislili. Ampak ne, smo raje svetovni prvaki v samomorih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.637
-302
113
jap... kultura je problem... kultura ljudstva.

vsak ki je porinjen čez rob ve, da nek minister ni osebno odgovoren za njegov propad.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.580
1.067
113
jap... kultura je problem... kultura ljudstva.

vsak ki je porinjen čez rob ve, da nek minister ni osebno odgovoren za njegov propad.

Ni ga osebno odpustil, ni mu osebno povišal položnice za streho nad glavo, ni mu osebno zvišal življenjskih stroškov... Veš pa tudi sam kako to vse funkcionira. Lahko se delamo, da nihče ni kriv za nič.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.637
-302
113
kriv je cel sistem. in krivi smo sami, da smo dopustili, da je nastal tak sistem. V osnovi ni bil zamišljen tako svinjski.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.225
1.039
113
Kot mi je nekdo reku, ki se je kandidiral za poslanca, pa je sam priznal, da ga ne vodijo neki višji interesi, al pa, ampak €. Poslanska plača sploh ni v prvotnem planu, ampak dodatki, z raznoraznimi sejnine, odbori... lahko iztrži nekje do 8k€ na mesec neto. To pa ni več tko malo poleg plače.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

sad

Guru
24. avg 2007
20.889
9.561
113
Kot mi je nekdo reku, ki se je kandidiral za poslanca, pa je sam priznal, da ga ne vodijo neki višji interesi, al pa, ampak €. Poslanska plača sploh ni v prvotnem planu, ampak dodatki, z raznoraznimi sejnine, odbori... lahko iztrži nekje do 8k€ na mesec neto. To pa ni več tko malo poleg plače.
Hja, odvisno kakšen človek si.
Če se poščiješ na svoje ime in ti je vseeno, če boš nategnil x ljudi, zato da bo tebi kanilo nekaj v žep in se ti bo po možnosti cela Slovenija obešala nate in te imela za Hojsa, potem ne vem, če 8k E mesečno to pokrije. Da ne govorim, da moraš stalno delat s smetmi od ljudi, to tudi precej živcev požre. Vsaj meni ne bi. Res pa je, da je nekaterim to največje veselje, da so v istem svinjaku z ostalimi svinjami.

Pa dejstvo je še eno: ko se enkrat tako ''umažeš'' je zelo mala šansa, da greš iz svinjaka ven, ker te nobeno normalno podjetje tudi od daleč ne bo več povohalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in p4pe

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
2.006
828
113
Pa dejstvo je še eno: ko se enkrat tako ''umažeš'' je zelo mala šansa, da greš iz svinjaka ven, ker te nobeno normalno podjetje tudi od daleč ne bo več povohalo.

hja.. ampak koliko jih pa dejansko gre "ven"?
saj ostajajo v takšnih ali drugačnih para/državnih službah. Če ne drugega pa nazaj za župana...

Kje so zdej - Potočnikova, Školč, Golobič, .. alpa na random imena iz tega seznama
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113
breznika je neki zategnil, da ni že takrat sodeloval s kraljem banan :)

bratuškova ima tak... zanimiv pogled. kot da bi imela nekaj specifičnega v mislih.

kje je korl?
btw a kdo ve kaj je že psihološka razlaga tega poziranja nemca? on ma vedno tako visok kot glave, pa sem enkrat bral o tem pa pozabil... večvrednostni/manjvrednostni kompleks, je možno?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.361
9.695
113
40
MB
Hja, odvisno kakšen človek si.
Če se poščiješ na svoje ime in ti je vseeno, če boš nategnil x ljudi, zato da bo tebi kanilo nekaj v žep in se ti bo po možnosti cela Slovenija obešala nate in te imela za Hojsa, potem ne vem, če 8k E mesečno to pokrije. Da ne govorim, da moraš stalno delat s smetmi od ljudi, to tudi precej živcev požre. Vsaj meni ne bi. Res pa je, da je nekaterim to največje veselje, da so v istem svinjaku z ostalimi svinjami.

Pa dejstvo je še eno: ko se enkrat tako ''umažeš'' je zelo mala šansa, da greš iz svinjaka ven, ker te nobeno normalno podjetje tudi od daleč ne bo več povohalo.

dobro no, to da se folk pritozuje cez tebe ni nek pokazatelj, slovenci se itak pizdijo zarad vsega :D oz zato je tak kot je, ker se rajse naredi nic kot pa tvega da komu ne bos vsec.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
2.006
828
113
no sej v bistvu kdorkol je tole slikal - bi lahko rekel "3..2...1... cheese".. k otroc v šolah so lepš slikan
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.688
5.836
113
Predlagam naslednji protikoronski ukrep:

1609865904226.png
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.903
2.620
113
Poznamo že dolgo. Takoj ko sem poguglal firmo ki je dobila posel sem :bruh:

To kar objavljajo na yt je njihova svetla plat, bolj je problem kar se dogaja v ozadju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver