Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.625
-199
113
kdaj jih bo res kdo povprasalxo vseh teh ukrepih in prepovedih.

frizerji
cvetlicarji
pedikerji ipd
trznica? na prostem?
servisi

dejavnosti, kjer se komot omeji na 1 osebo. ampak ne. zapret brezpogojno.

in hojs spet z eno brihttno, da ne bojo tik pred zdajci spreminjal pravil. a v enem tednu je bilo vse odprto cez noc, in v sredini drugega spet vse zaprto.

kaj pravi strokovni svet nijz? kje je zdej beovicka? ustavno sodisce kej mremleva ukrepe ki jih sigurno ni odobril strokovni svet nijz, pac pa hojs sam?

sej na konc se mi zdi da je najvecji psiho tale hojs.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.039
4.028
113
Počakajmo da pride 4.1., že nekaj časa obljubljajo odprte šole, vrtce ipd. uradno od ravnateljev sicer noben nič ne ve, ampak folk že veselo misli kako se bo rešil otrok doma. Nekako na prakso vsega se drug teden ne pričakuje nič uradnega do 31.12. ob 15:00 ko bodo ravnatelji dobil befel da naj se pripravijo za odprtje (organizacija kadara in resoursov čez "praznike" ni lepšega), 3.1. (nedelja) bo pa na twiteru objavljeno da zaradi slabe epidemiološke slike ne bo nič od odprtja. V ponedeljek (4.1.) bo zaprto z razglasom ob 8:00 vse kar ni nujno, naokoli pa lahko hodijo samo tisti ki imajo 3 dni star negativen test (zaradi praznikov noben skratka). Tako bo potem naslednjih (ključnih) 14 dni.

Sej predvidevat tole ni težko, pogledaš malo kaj delajo tisti ki so preudarni v ukrepih (avstrija, nemčija) in jih potem kopiraš. Kopiraš jasno samo tisto kar je represivno, ne izvedeš pa tistega kar moraš da imajo ukrepi smisel. Recimo avstrijski lockdown 14 dni je enak slovenskemu, ki traja sedaj že n-krat 14 dni. Samo ker ne deluje (le zakaj?) ga še malo potenciraš. Razumet da je avstrijski lockdown dejansko premšljenih 14 dni, ki so bili načrtovani vsaj 2 meseca prej, narejeni tako da se prej polovi čimveč okuženih in potem zaustavi prenose okužbe ... ah kje je to pri nas premišljeno?! Samo PR nabijanje in zmišljevanje stvari sproti, samo zato ker se da.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Strokovni svet ne deluje vec. Beovicka je na polozaju predsednice Zdravniske zbornice in ocitno drugih polozajev (ali reklame) ne rabi vec. Zdravstveni minister, ki je imel kaj veze s stroko,ni vec na polozaju. Trenutno se o stroki odloca JJ osebno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in msenjur

mr_

Guru
20. sep 2007
9.293
2.675
113
Sam res, kaj je sedaj s strokovno komisijo? Mrtva crka na papirju?
Prej je vsaj bila iluzija strokovnosti. Sedaj pa kaj, upamo, da Urska kaj pravilno svetuje?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.545
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Pa ne pozabi, da so jodlarji imeli “soft lockdown” s šarf policijsko uro kak mesec nazaj - ustavili divje širjenje, ljudi spet navadili na malo več discipline, sedaj “množično” testiranje (ki je IMHO mimosun, ker bi bil denar bolje investiran v olajšave za delodajalce za redno hitro testiranje zaposlenih).
Seveda naši tudi ne bodo prišli na idejo, da to pri nas vpeljali ampak bodo centralno nabavili teste, saj se mora država umakniti iz gospodarstva.

Pyzda - običajno ne tolčem čez vlado (vsaj na glas ne) - sedaj me pa dejansko ima, da bi aktivno začel pozivati k državljanski nepokorščini. Edino kar me bremza je, da je preveč ovc, ki bi to potem imeli za greencard in pozabili vse samozaščitne ukrepe. Ker hebeni virus je in žal tudi preveč obremenjuje zdravstveni sistem.

Mimogrede - kako pa gre preverjanje števila oseb v zasebnem stanovanju / zasebnem zemljišču skupaj z ustavo? Izrednih razmer kolikor vem niso razglasili - ergo je zasebno še vedno “zaščiteno” - ali se motim?
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.192
1.685
113
40
A je že sploh kateri ukrep zdržal več kot 4 dni? Joj, joj...

Kaj je sedaj s smučanjem? Rabiš biti testiran + to je reklreacija na prostem...a ne smeš v drugo regijo?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Tudi mene zanima, ali zaradi rekreacije gres lahko kamorkoli (katerokoli obcino/regijo). Pa briga me za smucanje, ampak da lahko vsaj kaj sonca vidimo.
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.326
8
38
47
Okolica južne LJ.
Odprti so...Jaz imam servis v ponedeljek. Potrdilo o prehajanju obcin so mi ze poslali.
Če jaz tole pravilno razumem, ne bi smeli biti:

"Skladno z odlokom bodo od četrtka naprej tako med izjeme spet sodile le prodajalne, ki v pretežni meri prodajajo živila, blago za osebno nego in čiščenje, vključno s prodajo kmetijskih pridelkov na kmetiji (pri čemer se kot izjema ne šteje prodaja oblačil in obutve v teh prodajalnah), lekarne, prodajalne z medicinskimi pripomočki in ortopedskimi pripomočki, kmetijske prodajalne, bencinski servisi, finančne storitve, pošta ter dostavne službe. "

Živa zmeda... :bonk:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.452
9.383
113
Mater, ko človk že misli, da so zmagal in z nastopom Hojsa dosegli vrh, ne rabiš čakat niti dva dni za novo zmago. Pa je čist vseen ker medij gledaš, teli ne rabjo sovražnih medijev. Počas imam res občutek, da je tale dopisna seja Janez pa Urška pa mogoče Hojs, neki skup namečejo vmes jim zoom mal šteka pa se ne zastopjo, pol pa v javnost. Aja ups, Urška, a si hotla na tržnico po frišen jogurt....napiš nov odlok, da so tržnice lohk odprte, sam ne dlje kot do 11. ure, ker kasnej se lohk že zbirajo kolesarji, lohk Alešu nagajajo veš...... :nigladek:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.452
9.383
113
Zanimiv bo, ko bo treba tele odloke na odloke z odlokom odloke zagovarjat. Slej ko prej se bo našel nekdo, ki bo stistil odškodninsko tožbo in tam bo treba odloke utemeljit, ne prosto po tem kar je Hojsu evidentno, ampak strokovno. Pol bo pa spet jokanje in stokanje. Me zanima na katera zadušena pljuča bo potem letel izgovor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.877
113
Problem je samo to da bo ta odškodnina potem itak šla iz proračuna. A obstaja kak pravni mehanizem, da bi ministri in PV dejansko kazenko odgovarjali za povzročeno škodo.

"Zloraba položaja"?, "Opustitev dolžnega ravnanja"? Mogoče?

2500 mrtvih ni hec.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.039
4.028
113
To bojo obračunavali potem ko bodo v opoziciji. Skratka jamrali bodo da so reševali življenja in da so bile stvari sprejete v vojnem stanju, ter da so rešili slovenijo najhujšega (kot v osamosvojitveni vojni -> dejansko če njih nebi bilo tudi vojne nebi bilo, rezultat bi bil pa isti). S tem si SDS že 30 let kupuje politčne točke, ni vrag da si jih nebi spet. Po domače, JJ ne bo nič kriv, tudi kar bo, bo zastaralo in bo pobral dodatnega pol miljona odškodnine. Krivci (tipa naivni Hojs) bodo mogoče za kaj obtoženi, samo njim je pomemben višji cilj (1/4 miljona v denarnici tudi ni slabo).