Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.506
4.620
113
Kakšna nova zmeda ukrepov. Zaprejo trgovine nazaj in hkrati zaprejo tudi tržnice, da se bo folk jutri še bolj gužval po trgovinah.

Hkrati zopet zaprejo vse v občine, aplikacija ne velja več, ampak je pa izjema za športno/rekreativno udejstvovanje v drugih občinah znotraj regije. Kako boš dokazoval to, ne ve nihče. Zakaj potem zapiraš kao občine?

Dodatno uvedejo obvezni Covid test za smučarijo.

Malo vse nametano počez kot krava v hlevu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car in jonny77

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.391
3.840
113
Ljubljana
hmpg.net
Kako je bilo testiranje v Graz-u (cca enako veliko kot Ljubljana 280.000 prebivalcev)
1. na mass test si se prijavil (Internet) in dobil obvestilo kdaj ((4/12–15/12) se lahko prikažeš na enem od petih testnih mest. Čakalna doba max 30 minut, v povprečju pa 10-15 minut.
2. testiranih je bilo cca 55.000 prebivalcev - dobrih 20%
3. okuženih - manj kot 1%

Prvi obdelani podatki za Avstrijo : https://arxiv.org/pdf/2012.12020.pdf
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
Kakšna nova zmeda ukrepov. Zaprejo trgovine nazaj in hkrati zaprejo tudi tržnice, da se bo folk jutri še bolj gužval po trgovinah.

Hkrati zopet zaprejo vse v občine, aplikacija ne velja več, ampak je pa izjema za športno/rekreativno udejstvovanje v drugih občinah znotraj regije. Kako boš dokazoval to, ne ve nihče. Zakaj potem zapiraš kao občine?

Dodatno uvedejo obvezni Covid test za smučarijo.

Malo vse nametano počez kot krava v hlevu.

Nič novega, popolnoma v skladu z dosedanjo prakso. Včasih se mi zdi, da malo žrebajo.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Kako je bilo testiranje v Graz-u (cca enako veliko kot Ljubljana 280.000 prebivalcev)
1. na mass test si se prijavil (Internet) in dobil obvestilo kdaj ((4/12–15/12) se lahko prikažeš na enem od petih testnih mest. Čakalna doba max 30 minut, v povprečju pa 10-15 minut.
2. testiranih je bilo cca 55.000 prebivalcev - dobrih 20%
3. okuženih - manj kot 1%

Prvi obdelani podatki za Avstrijo : https://arxiv.org/pdf/2012.12020.pdf

To pa nebo drzalo. Neka cudna metodologija ki je v totalnem nasprotju z Andymatiko. :cool:
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
2.006
828
113
torej kaj:
- ne smem več čez občinsko mejo (kljub temu, da smo Gorenjci pridni)?
- smo spet nazaj na unih samoizdanih potrdilih - da moram po življenjske potrebčine v sosednjo občino?
- app lahko brišem?
- zunaj se sprehajam brez mask?
- smučanje - velja test samo za alpsko ali tudi za tek na smučeh?

uhh... sem kaj bistvenega spustu?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
torej kaj:
- ne smem več čez občinsko mejo (kljub temu, da smo Gorenjci pridni)?
- smo spet nazaj na unih samoizdanih potrdilih - da moram po življenjske potrebčine v sosednjo občino?
- app lahko brišem?
- zunaj se sprehajam brez mask?
- smučanje - velja test samo za alpsko ali tudi za tek na smučeh?

uhh... sem kaj bistvenega spustu?

Od 25.12. greš lahko čez občinsko mejo, če se imaš namen it športno rekreirat. Ta virus je premeten, prejšnji teden nas je ščitila aplikacija, ta teden rolerji v prtljažniku..lol :norec:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.187
-2.042
113
torej kaj:
- ne smem več čez občinsko mejo (kljub temu, da smo Gorenjci pridni)?
- smo spet nazaj na unih samoizdanih potrdilih - da moram po življenjske potrebčine v sosednjo občino?
- app lahko brišem?
- zunaj se sprehajam brez mask?
- smučanje - velja test samo za alpsko ali tudi za tek na smučeh?

uhh... sem kaj bistvenega spustu?
Ali se epidemiološka situacija pri nas, po tem, ko so prejšnji teden sprostili nekatere ukrepe, izboljšuje ali slabša, da so danes spet zategnili z ukrepi?
 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.506
4.620
113
Od 25.12. greš lahko čez občinsko mejo, če se imaš namen it športno rekreirat. Ta virus je premeten, prejšnji teden nas je ščitila aplikacija, ta teden rolerji v prtljažniku..lol :norec:
Rolerji so slaba izbira, saj naj bi se smel iti rekreirati kamorkoli v svoji statistični regiji v naravo. Kot dokaz pa rečeš/pokažeš kaj? Pohodne čevlje, nahrbtnik? Saj ni čudno, da se jim vsi smejejo. Razen tistih, ki 3 ure stojijo na mrazu, da dobijo palčko v nos in 80% natančni test. Ki bo očitno porinjen po grlu navzdol ljudem kot vstopnica v določene storitve. Kasneje pa štempelj o cepljenju.

Krave morajo tudi označiti na poti v klavnico...
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Torej, berem o novih ukrepih:

Ali to pomeni, da iz katerekoli občine greš lahko v katerokoli drugo občino se športno rekreirat? Npr. iz Murske Sobote na Kanin? Ali samo znotraj regije?
Kaj je "športna rekreacija"? Za majhne otroke je tudi sprehod športna rekreacija. Torej se teoretično lahko družina z majhnimi otroci odpravi na sprehod kamorkoli?
In kaj je fora s smučišči, a bi moral imet vnaprej opravljen PCR test, al je mišljeno da te na hitro stestirajo, ko prideš na smučišče? Ker mi sicer nima smisla zakaj zahtevat in hitre teste in predložitev negativnega testa.

Aja, pa ful fajn, da zaprejo tržnice, kjer se folk baje noooooro gužva... da se bo lahko folk šel gužvat v trgovine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.187
-2.042
113
In kaj je fora s smučišči, a bi moral imet vnaprej opravljen PCR test, al je mišljeno da te na hitro stestirajo, ko prideš na smučišče? Ker mi sicer nima smisla zakaj zahtevat in hitre teste in predložitev negativnega testa.
Mišljen je hitri test,ki ga opraviš na smučišču.
Seveda ima to smisel, sedaj ko je posel z nabavo hitrih testov dobil pravi dobavitelj, je treba te teste spravit v promet.
......in pod pogojem, da upravljalec naprav zagotovi hitro testiranje (HAGT) v organizaciji pooblaščenega izvajalca na vstopni točki na smučišče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Mišljen je hitri test,ki ga opraviš na smučišču.
Seveda ima to smisel, sedaj ko je posel z nabavo hitrih testov dobil pravi dobavitelj, je treba te teste spravit v promet.
Super! Ce je hitri test ok za gondole, bi moral biti dober tudi za prehajanje drzavne meje.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
789
113
toti Maribor
Nisem pa vedel, da so trafike vir okužb:bonk:Z vsakim ukrepom, ta vlada dokazuje svojo nesposobnost. Da o odpiranju nekaterih storitev zgolj za 1 teden niti ne govorim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
No, končno.
Ko že ravno naročajo cepivo pri Pfizerju, bi jim lahko dostavili še eno paleto antipsihotikov.
Al pa naj vprašajo Anisa za kako kilo tabelga, da se jim rokce umirijo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
Kakšna nova zmeda ukrepov. Zaprejo trgovine nazaj in hkrati zaprejo tudi tržnice, da se bo folk jutri še bolj gužval po trgovinah.

Hkrati zopet zaprejo vse v občine, aplikacija ne velja več, ampak je pa izjema za športno/rekreativno udejstvovanje v drugih občinah znotraj regije. Kako boš dokazoval to, ne ve nihče. Zakaj potem zapiraš kao občine?

Dodatno uvedejo obvezni Covid test za smučarijo.

Malo vse nametano počez kot krava v hlevu.
Za proti ukinitvi policijske ure je bil eden od izgovorov, da ne bodo več iz danes na jutri delali sprememb :evil: .
Nato pa pridejo v stilu z "Hold my beer and watch this" možganskim prdcem