Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.773
3.500
113
In evo puff tiranije konec! Gremo strumno v nove zmage. Še švabov nismo tako učinkovito sjeb.ali.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.075
3.158
113
Kaj niso rekli, da ne bo združevanja testov? :D

Prej je bilo tako da so pozitivne testirali s PCR sedaj so si pa očitno premislili, je tistih 80% kolikor se jih ujema s kasnejšim PCR testiranjem očitno dosti zanje. Sicer kolikor malo so jih dobili bi jih brez problema še s PCR potestiral pa teh hitrih ne bi upoštevali. Samo potem bi bil tam % okuženih še ca 10% višji (kar pa sicer ni pomembno).

Sicer pa še letos bodo očitno cepili še vse oskrbovance po DSO, ki še niso bili okuženi (če bodo seveda hoteli). Tako da sredi januarja bi se potem moralo pokazat nekoliko boljša slika (prvi odmerek sicer ne zagotavlja polne imunosti ) vsak kar se tiče hospitalizacij.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
Kaj niso rekli, da ne bo združevanja testov? :D

V Sloveniji smo v ponedeljek ob 6.524 PCR-testih okužbo z novim koronavirusom potrdili pri 1.913 ljudeh. To pomeni, da je bilo pozitivnih 29,32 odstotka vseh testiranih. S hitrimi testi pa so včeraj testirali še 4.069 ljudi in okužbo potrdili pri 216 ljudeh. Skupaj smo v Sloveniji včeraj ob 10.593 testih zabeležili 2.129 novih okužb (20,1 odstotka pozitivnih).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
Domine so se začele podirat. Vsaka podobnost v drugi državi je zgolj naključna.

 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.224
1.048
113
Ena stvar ki ni čist jasna. Ravno danes govoril z osebo, katera nima okusa vonja, poslana na test in negativna. Dela v trgovini in navkljub znakom dela.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Kaj niso rekli, da ne bo združevanja testov? :D
Super, zdaj nam bodo krojili usodo na podlagi kitajskih testov za 1 eur.

Ce so ti testi tako zanesljivi, da na podlagi njih merimo uradno okuzenost, naj jih dajo se na drzavne meje, da bomo na podlagi njih lahko sli iz in v drzavo.

Je zanje znana stevilka laznivo pozitivnih?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.404
113
Domine so se začele podirat. Vsaka podobnost v drugi državi je zgolj naključna.


Skupina, ki zastopa okoli 500 svojcev bolnikov, ki so umrli v Italiji za posledicami covida-19, bodo od italijanske vlade in deželnih oblasti zahtevali 100 milijonov evrov odškodnine. Skupina Noi Denunceremo (Obsodili bomo) je napovedala, da bodo vložili tožbo in zahtevali povprečno 200.000 evrov na osebo.

Na božični dan bo v Italiji "70.000 sedežev praznih", je danes še opozoril Fusco, ki je s tem mislil na smrtne žrtve covida-19. "Prepričani smo, da bi jih bilo veliko manj ob ustreznem načrtovanju, ki sta ga vedno znova zahtevala Evropska unija in WHO," je izpostavil.

Ajoj no... Naj jim piše kdo z Alterja in objasni, da so vsi ti postopki in tožbe povsem odveč, saj bi pokojni umrli tako ali tako ob prvem "prehladu", ki bi prej ali slej prišel mimo in da jih je virus zgolj "izbrisal" bolj kot ne naenkrat ter da letno število umrlih sploh ne odstopa od povprečnega števila umrlih in da samo postopki delovanja pri epidemiji/pandemiji dejansko niso pomembni.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.075
3.158
113
Super, zdaj nam bodo krojili usodo na podlagi kitajskih testov za 1 eur.

Ce so ti testi tako zanesljivi, da na podlagi njih merimo uradno okuzenost, naj jih dajo se na drzavne meje, da bomo na podlagi njih lahko sli iz in v drzavo.

Je zanje znana stevilka laznivo pozitivnih?

Zadnjič je ena govorila na TV da je od pozitivnih na hitrih testih tudi 80% pozitivnih potem na PCR. Niso pa bili to ti testi ki so jih kupili sedaj ampak testi ki so jih kupovali prej s posameznimi naročili.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
To pomeni, da ce na dan naredimo 10.000 hitrih testov, pa ce bi bili vsi testirani neokuzeni, bi imeli 2.000 pozitivnih testov? To jaz prav racunam?

Ce to drzi, bomo pa zdaj resnicno imeli epidemijo lazno pozitivnih testov, ce se te pozitivne ne bo preverjalo se s PCR testom in se jih bo kar pristelo PCR testom.

Je kdo preveril, kaksen % laznih pozitivnih je pri teh hitrih testih, ki se zdaj uporabljajo?
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.224
1.048
113
To pomeni, da ce na dan naredimo 10.000 hitrih testov, pa ce bi bili vsi testirani neokuzeni, bi imeli 2.000 pozitivnih testov? To jaz prav racunam?

Ce to drzi, bomo pa zdaj resnicno imeli epidemijo lazno pozitivnih testov, ce se te pozitivne ne bo preverjalo se s PCR testom in se jih bo kar pristelo PCR testom.

Je kdo preveril, kaksen % laznih pozitivnih je pri teh hitrih testih, ki se zdaj uporabljajo?
Pozitivni niso problem, itak gredo še na drug test. Problem so lažni negativni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.331
3.385
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ideja od kolega. Ni LJ ali MB, pač eno mesto...
Kako "ukaniti" policijsko uro?
Zunaj, kjerkoli, pije družba, kadarkoli po policijski uri...
Ko/če pride "uradni" avto, en potegne "uradno" novinarsko izkaznico in reče, da preverjajo delo "organov"... ;)
Baje deluje, ne vem, mi se družimo tam, kjer nas noben ne vidi... :cool:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.075
3.158
113
To pomeni, da ce na dan naredimo 10.000 hitrih testov, pa ce bi bili vsi testirani neokuzeni, bi imeli 2.000 pozitivnih testov? To jaz prav racunam?

Ce to drzi, bomo pa zdaj resnicno imeli epidemijo lazno pozitivnih testov, ce se te pozitivne ne bo preverjalo se s PCR testom in se jih bo kar pristelo PCR testom.

Je kdo preveril, kaksen % laznih pozitivnih je pri teh hitrih testih, ki se zdaj uporabljajo?

Podatek je bil o "lažno pozitivnih" kar pa ne moreš skelpati koliko je lažno negativnih.

Samo to da če bi imel tisoč pozitivnih s hitrimi testi, da bi bilo na PCR tudi 800 pozitivnih in 200 negativnih.
 
2. okt 2007
3.756
2.227
113
Če sem prav razumel, tiste ki jih ujamejo pozitivne na hitrem testu pošljejo še na PRC test. Zato tolk gobezdanja včeraj po TV glede podvajanja v štetju, kako zahtevno je to opravilo, da morajo posebno aplikacijo za to uvest...

mislim, da tistih, hi o pozitivni ne pošiljajo več na PCR test. Ampak so od ponedeljka hitri testi enakovredni PCR in jih seštevajo.
Res z nekimi čingčang testi za 10 centov nam jebejo statistiko, samo lahko zagovarjajo ukrepe.