Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.452
9.383
113
OK, sam vseeno bodimo realni, pri prejšni vladi bi posel dobilo neko uveljavleno podjetje ki že desetletja dobavlja zdravstvu. Cena za test bi bila po okrog 5 EUR. Pa nobenga ne zagovarjam samo realno stanje povem.
Tud to je res. Mogoče bi bil pa počas čas da začne država direktno nabavljat te stvari brez raznih posrednikov. Mokre sanje mogoče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.224
1.048
113
Kdo in po kakšni ceni bo pa te teste izvajal?
Izgleda kot da je bila izbira dobavitelja testov samo dimna bombica.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.075
3.158
113
Neutemeljene izjave? Katera? Lahko citat?

Drugače je pa moj komentar, če si ga srčno želiš tak: Vlada se je poleti obnašala ignorantsko do vsega. Ko so se stvari začele obračati na slabše, se je vlada začela obnašati kot, da bi v hiši polni komarjev le te na vsak način rada polovila, vendar tudi po tem, ko vsi govorijo, da imaš odprta vrata in da tako ne bo efekta, vlada vstraja pri svojem načinu. Rezultat je pa uvrstitev na barvni lestvici.
Floki, a bo zdej šlo?

Ja to je odgovor ki se ga pričakuje. Tista slika je sicer od sredine oktobra naprej.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.972
10.384
113
folk rine na hitra testiranja..tisti ki še ni pozitiven bo pa fasal tam v guzvi. Ne štekam te fore.

druge prigode pa tako ali tako, pridem na lokalno pošto maska pa vse, potem pa omike in dedeki brez maske, ja pa kak ste, o se dolgo nismo videli.... a zarad njih se čuvamo. Folk je fsekan. Zemlja se bo morala spucat. Ne, ne krivim vlado. Folk je fsekan.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.404
113
Kako pa potekajo ta hitra testiranja? Ni tako kot pri klasičnem testiranju, ko si v svojem avtomobilu, ko pokasiraš palčko v "možgane"?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.179
1.350
113
Saj antigenski hitri test ni neka huda pogruntavscina. Poznam zadevo v Avstriji, kjer moras 5x pokasljat v nekam v prazno, priti nazaj, kjer ti s palcko podrsa levo in desno stran ust znotraj ter nato seze globje, kakor globolo lahko. Nato to palcko vstavi v tekocino, to tekocino pa potem nakaplja 3 kapljice na tester, ki zgleda problizno kot test nosecnosti, le manjsi je.

Ni neka huda kvantna fizika in ce se poznajo sestavine in spojine, lahko tak test naredi milijon firm. Seveda pa nasi izberejo najbolj sumljivo, to pa mi je jasno.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.142
3.610
113
Marlbor
zanimivo je to, da se bodo ti hitri testi enako šteli v statistiko kot PCR testi. Spet bo statistika malo počez....
Ti hitri testi ne bodo šteli v statistiko, bo pa vsak pozitiven poslan na PCR test. Ta pa potem šteje.

Edit: se opravičujem za lastno zmoto. Sem pravkar prebral, da so sedaj spremenili pravila ... imaš prav.
 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.506
4.620
113
Ti hitri testi ne bodo šteli v statistiko, bo pa vsak pozitiven poslan na PCR test. Ta pa potem šteje.

Edit: se opravičujem za lastno zmoto. Sem pravkar prebral, da so sedaj spremenili pravila ... imaš prav.
Ni čisto tako. Uradno:

"V ponedeljek se je spremenila tudi definicija pozitivnega testa, saj bodo od zdaj kot pozitivne na novi koronavirus obravnavali tudi tiste, ki jim bodo okužbo potrdili z antigenskim testom. Do sedaj so morali zdravstveni delavci in zaposleni v domovih za starejše, ki so dobili pozitivni rezultat antigenskega testa, okužbo potrditi še s PCR-testom.

Posledično bo drugačno tudi dnevno prikazovanje potrjenih okužb, saj bo zdaj ločeno objavljeno še število hitrih testov in pozitivnih oseb. Kot je še dejala Magajnetova, bo v primeru, da so osebo testirali z obema testoma, prikazan le en rezultat"
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.404
113
Ker kar vse državljane obtožit, da bomo to izkoriščali, je pa že sprevrženo.

Zadeva (razlogi za ne-spremembo) je krneki ampak kje točno pa reče, da bi vsi državljani izkoriščali to spremembo, ki je ne bo?
Jaz tega nisem uspel zasledit pa sem 3x pogledal posnetek a vseeno tega nisem slišal.