Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Floki

Guru
6. sep 2007
10.075
3.158
113
Da je z lockdown-om v Sloveniji nekaj hudo narobe.

Ja čisto enostavno, ampak sem hotel od njega slišat, ker verjetno je njegov zaključek drugačen glede na zastavljeno vprašanje.
Enih 100 + strani nazaj sem prepisal ukrepe, ki jih je imela Češka uvedene pri zaprtju. Im pri nas so uvedli enake, nekaj detajlov razlike.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
Mrbit so ravno ti detajli tisto kar prevaga. Sicer pa kaj ti ukrepi, če se dogajajo kretenizmi z odločbami, ter skrivanje okužb zaradi pritiskov v službi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in AndY1

Floki

Guru
6. sep 2007
10.075
3.158
113
Mrbit so ravno ti detajli tisto kar prevaga. Sicer pa kaj ti ukrepi, če se dogajajo kretenizmi z odločbami, ter skrivanje okužb zaradi pritiskov v službi.

Ja kot naprimer da so lahko imeli poroko s 15 ljudmi mi pa ne. Pa 4 ljudi več pri druženju (pri nas je bilo na začetku 6?) To bi bil kvečjemu dodaten minus nepa detajl, ki reši karanteno.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
Neutemeljene izjave? Katera? Lahko citat?

Drugače je pa moj komentar, če si ga srčno želiš tak: Vlada se je poleti obnašala ignorantsko do vsega. Ko so se stvari začele obračati na slabše, se je vlada začela obnašati kot, da bi v hiši polni komarjev le te na vsak način rada polovila, vendar tudi po tem, ko vsi govorijo, da imaš odprta vrata in da tako ne bo efekta, vlada vstraja pri svojem načinu. Rezultat je pa uvrstitev na barvni lestvici.
Floki, a bo zdej šlo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.506
4.620
113
Mi zna kdo razložit pomen tega kao množičnega, prostovoljnega testiranja pri nas v vseh mestnih občinah?

1. Dela se popolnoma na horuk. Medtem ko dobivamo servirano od medijev take poizkuse iz drugih držav, kjer se na to pripravljajo daljši čas, točno tudi obvestijo namensko prebivalstvo, napišejo kaj želijo s tem doseči, objavijo UGODNOSTI za državljane, ki bi se udeležili testiranja, torej pozitivno motivacijo in na veliko obveščajo v vseh občilih na to novo možnost, pri nas od danes na jutri želijo nekaj izvesti v Ljubljani, nato se v pol dneva premislijo in kar naenkrat zrihtajo to v vseh mestnih občinah. Obveščanje je katastrofalno pomanjkljivo, kaj želijo s tem doseči (razen sprašiti par miljonov in ujeti kakšnega asimptomatika by Kacin) ne vedo.

2. Se res zdi komu pametno tik pred prazniki spraviti na kup (na dostopne točke) polno ljudi, ki bodo čakali na test? Nekako je to v nasprotju z vso doktrino borbe proti Covidu. Potem bodo na novo okuženi šli proslavljat Božič do širše družine, itd.

3. Še enkrat, kaj je bistvo tega testiranja, o katerem še sami ne vejo veliko, kaj šele javnost, ki naj bi se zglasila na teh točkah?

4. Zakaj imam občutek, da je insider dobil posel s hitrimi testi in je bilo hitro potrebno zrihtat porabo tega, da bodo služili dokler ne pade vlada (kmalu) in jih bodo odrezali od pipice?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.877
113
Tole četrto ni tvoj občutek, ampak kar dejstvo. Če nočeš pokvarjenega dne, raje ne it gledat kdo je dobil posel.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.331
3.385
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Mi zna kdo razložit pomen tega kao množičnega, prostovoljnega testiranja pri nas v vseh mestnih občinah?

1. Dela se popolnoma na horuk. Medtem ko dobivamo servirano od medijev take poizkuse iz drugih držav, kjer se na to pripravljajo daljši čas, točno tudi obvestijo namensko prebivalstvo, napišejo kaj želijo s tem doseči, objavijo UGODNOSTI za državljane, ki bi se udeležili testiranja, torej pozitivno motivacijo in na veliko obveščajo v vseh občilih na to novo možnost, pri nas od danes na jutri želijo nekaj izvesti v Ljubljani, nato se v pol dneva premislijo in kar naenkrat zrihtajo to v vseh mestnih občinah. Obveščanje je katastrofalno pomanjkljivo, kaj želijo s tem doseči (razen sprašiti par miljonov in ujeti kakšnega asimptomatika by Kacin) ne vedo.

2. Se res zdi komu pametno tik pred prazniki spraviti na kup (na dostopne točke) polno ljudi, ki bodo čakali na test? Nekako je to v nasprotju z vso doktrino borbe proti Covidu. Potem bodo na novo okuženi šli proslavljat Božič do širše družine, itd.

3. Še enkrat, kaj je bistvo tega testiranja, o katerem še sami ne vejo veliko, kaj šele javnost, ki naj bi se zglasila na teh točkah?

4. Zakaj imam občutek, da je insider dobil posel s hitrimi testi in je bilo hitro potrebno zrihtat porabo tega, da bodo služili dokler ne pade vlada (kmalu) in jih bodo odrezali od pipice?

Odgovori na tvoja vprašanja:
1-4: ukaz od nekoga, za nekaj, o čemer nima pojma, in se sam ne bo udeležil, za maso ljudi, ki tako ne ve, zakaj gre, pa mu zaupajo...
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.749
540
113
42
povsod malo
Tole s hitrimi testi je tako ali tako fail. Tapravi bo zaslužil in to je to.
Ali stestiraš vse prebivalstvo kot so ga Slovaki in delajo Avstrijci.
Ali pa se greš tarčno testiranje DSO, zdravstvo, šola, službe.
Pa vse po 2x testirat z razmikom 10 dni.
Pa če bodo tako testirali kot so v hotelih ko je bila Planica in so bili testi neveljavni ker so zmrzli pa sploh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
2. okt 2007
3.756
2.227
113
Tole četrto ni tvoj občutek, ampak kar dejstvo. Če nočeš pokvarjenega dne, raje ne it gledat kdo je dobil posel.

1608623109161.png
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113
kot kaže prve poteze novega zdravstvenega ministra ...
al je to še od starega ostalo?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
OK, sam vseeno bodimo realni, pri prejšni vladi bi posel dobilo neko uveljavleno podjetje ki že desetletja dobavlja zdravstvu. Cena za test bi bila po okrog 5 EUR. Pa nobenga ne zagovarjam samo realno stanje povem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888