Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

19. jul 2007
2.821
1.536
113
ne, dreka vlada. gre se nesmiselnost. gre se za princip.
......
Ampak to je pac moc trenutne vlade. verjetno bi oni tud v normalnih razmerah ukinili kuhanca in ognjemet, ce bi lahko
Odmisli IJJ in vzemi v ozir ukrepe v Evropi (to je to kar sem par dni nazaj napisal) in potem ocenjuj ukrepe v tej luči.
No, prepoved je povsem v stilu v vsej evropi, ni naša posebnost.
Seveda se lahko pogovarjamo o smiselnosti, ampak ne moreš tega argumentirati s IJJ, ker enostavno ne drži.
Pravzaprav, ko začneš opletati z IJJ pravzaprav greš iz argumentirane razprave v politične blodnje (kot kakšni petokolonaši).
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in cappy

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113
do tam večini nese.
tem ljudem je to da jim včeraj žena ni dala je kriv ijj. potem pa frustracije po forumih pa facebookih.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.385
3.837
113
Ljubljana
hmpg.net
"Sredi pandemije novega koronavirusa je čilski predsednik Sebastian Pinera na selfiju, za katerega ga je prosila neka ženska na plaži, poziral brez zaščitne maske. Zaradi kršenja pravil za preprečevanje okužbe si je prislužil 3500 dolarjev (2855 evrov) kazni. Čile imajo namreč stroga pravila glede spoštovanja ukrepov in še strožje kazni. "
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.232
9.416
113
EU
Sedaj je z odgovori bolj previden, da ne bi nasedel kot z maskami, ko so jih zrihtali najprej zase.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.452
9.382
113
Odmisli IJJ in vzemi v ozir ukrepe v Evropi (to je to kar sem par dni nazaj napisal) in potem ocenjuj ukrepe v tej luči.
No, prepoved je povsem v stilu v vsej evropi, ni naša posebnost.
Seveda se lahko pogovarjamo o smiselnosti, ampak ne moreš tega argumentirati s IJJ, ker enostavno ne drži.
Pravzaprav, ko začneš opletati z IJJ pravzaprav greš iz argumentirane razprave v politične blodnje (kot kakšni petokolonaši).
Glede na podatke, ki so prišli v javnost, so se po Evropi, pa dejmo rečt v Nemčiji res sprejemali enaki ukrepi, z razliko, da se je pri nas dala teža izključno na represijo in drkanje ljudi, vse ostalo se je ignoriralo. In v tem je težava, ne v dejanskih ukrepih.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
Se pravi po 5 dneh čakanja, bedastem odgovoru PR službe in objavi v mediju, se je premaknil in proba popraviti situacijo :evil:
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113
karkoli naša sodišča rečejo/odsodijo lahko samo upamo da ne gre naprej na kakšno evropsko. tam so zgodbe znane.

edino kalbo na naša sodišča še vedno skače na ukaz kot zadnjič.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.452
9.382
113
do tam večini nese.
tem ljudem je to da jim včeraj žena ni dala je kriv ijj. potem pa frustracije po forumih pa facebookih.
Se prav z drugimi besedami: "Z vsem kar počne IJJ je vse v najlepšem redu." Če te prav razumem? Pa poizkusi tokrat odgovorit brez zezanja in sprenevedanja.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113
Se prav z drugimi besedami: "Z vsem kar počne IJJ je vse v najlepšem redu." Če te prav razumem? Pa poizkusi tokrat odgovorit brez zezanja in sprenevedanja.
daleč od tega, ni pa tudi vse a priori narobe. brez neke normalne debate je recimo v medijih vse narobe.

lahko pa mi dokažeš nasprotno, ubistvu bom vesel če mi ker bomo potem spet lahko rekli "sj je objektivno".
 
2. okt 2007
3.756
2.226
113
Glede na podatke, ki so prišli v javnost, so se po Evropi, pa dejmo rečt v Nemčiji res sprejemali enaki ukrepi, z razliko, da se je pri nas dala teža izključno na represijo in drkanje ljudi, vse ostalo se je ignoriralo. In v tem je težava, ne v dejanskih ukrepih.

Ne, mi smo že 2 meseca v hujših ukrepih, kot jih bo imela Nemčija do 10. januarja. Šole so sedaj zaprli, ker so itak 14 dnevne počitnice pri njih. Pri nas pa bomo zaprti v občine, policijsko uro še definitivno do konca februarja, ker drugo naši ne znajo. V DE in AT naredijo kratek lockdown, šole še vedno obratujejo, pri nas pa totalno brezglavo. Efekta pa itak nobenega, folku pa tudi popušča potrpežljivost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Pa drugje očitno niso pošiljali okužene asimptomatske zaposlene delat v DSO, da naredijo mini pokojninsko reformo. Kaj ti bodo najhujši lockdown ukrepi v Evropi (ja, primerjajte malo z drugimi), če imaš take detajle...
 
2. okt 2007
3.756
2.226
113
že septembra je bil predlog, da se s hitri testi testira v DSO, pa niso pristali. Tudi, če so 70% zanesljivi je bolje, da se 70% okuženih izolira, kot pa noben, če ne testiraš. Ampak, naši so "pametni", ker vse vedo, še posebej novi zdravstveni minister.
 
19. jul 2007
2.821
1.536
113
Pa drugje očitno niso pošiljali okužene asimptomatske zaposlene delat v DSO, da naredijo mini pokojninsko reformo. Kaj ti bodo najhujši lockdown ukrepi v Evropi (ja, primerjajte malo z drugimi), če imaš take detajle...
Če poskušamo s konstruktivno debato. Zgornji zapis se nanaša na dejstvo, da so zaposleni uslužbenci v DSO pozitivni na PCR test, vendar brez bolezenskih znakov, šli delati v t.i. "rdeče cone", območja s potrjenimi obolelimi stanovalci DSO-jev.
Govorimo o tem?
1) To je praksa, ki jo je prva uvedla Belgija, ker ni bilo dovolj kadra?
2) Kje je tukaj mini pokojninska reforma?