Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.452
9.383
113
daleč od tega, ni pa tudi vse a priori narobe. brez neke normalne debate je recimo v medijih vse narobe.

lahko pa mi dokažeš nasprotno, ubistvu bom vesel če mi ker bomo potem spet lahko rekli "sj je objektivno".
Nisem nikjer napisal, da je vse apriori narobe. Da me nisi z mirsijem zamešal?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.623
-194
113
No bodimo realni.. Eno je uradni ognjemet ki ga postavijo "mojstri"... Drugo pa so lokalne gruce ne treznih ljudi ki rakete zatikajo v sneg ali pa se jih prekucnejo flase in pol zadeve letijo vsepovsod... In te gruce itak niso dovoljene...
Redko pa kater navdusenec sam v tihoti postavlja ognjemet no...

Pa to itak onesnazuje zrak, tak da.. :)

prepovedana je uporaba pirotehnike. ali jo postavi mojster al pa en navdusenec....

govorim o smiselnosti ukrepov, ne o smiselnosti pirotehnike.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.623
-194
113
Odmisli IJJ in vzemi v ozir ukrepe v Evropi (to je to kar sem par dni nazaj napisal) in potem ocenjuj ukrepe v tej luči.
No, prepoved je povsem v stilu v vsej evropi, ni naša posebnost.
Seveda se lahko pogovarjamo o smiselnosti, ampak ne moreš tega argumentirati s IJJ, ker enostavno ne drži.
Pravzaprav, ko začneš opletati z IJJ pravzaprav greš iz argumentirane razprave v politične blodnje (kot kakšni petokolonaši).

pisal sem o ukrepih ala kuhancek in ognjemet. pustimo druge ob strani... vem da so povsod enaki, ceprav niso. ampak to je druga tema.

dvomim pa, da je po celi evropi prepoved pirotehnike in alkohola na stantih.

te ukrepi pac vzbujajo nek dvom, in potem se marsikdo vprasa se o ostalih...

in ja, mislim da so tile ukrepi neka kaprica nekaterih zategnjenih posameznikov nekje pri koritu.

jj in sds sploh omenjal nisem.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.677
5.833
113
Ne, mi smo že 2 meseca v hujših ukrepih, kot jih bo imela Nemčija do 10. januarja. Šole so sedaj zaprli, ker so itak 14 dnevne počitnice pri njih. Pri nas pa bomo zaprti v občine, policijsko uro še definitivno do konca februarja, ker drugo naši ne znajo. V DE in AT naredijo kratek lockdown, šole še vedno obratujejo, pri nas pa totalno brezglavo. Efekta pa itak nobenega, folku pa tudi popušča potrpežljivost.
V AT so šli v nov lockdown 2,3 (od 17. 11.2020 do 6.12 2020 -> podaljšan do 26.12 2020, nato ponovno do 24.1 2021, kdor se bo testiral 1 teden manj, evo so že začeli s palico in korenčkom), v DE je podaljšan do vsaj 10.11. 2021 (začeli so 2.11 2020).
AT


V Slo je razglašena epidemija do 18.1 2021, tako da takrat ne bo kaj drugače (beri sproščanja, vsaj če bo še naprej vladal primarij epidemiolog/infektolog/virolog IJJ).


Sklep: lockdowni delujejo ! Če ne prvi pa 99-ti.
Kdor temu oporeka ga bomo skurili na grmadi.
/hojs mode off



že septembra je bil predlog, da se s hitri testi testira v DSO, pa niso pristali. Tudi, če so 70% zanesljivi je bolje, da se 70% okuženih izolira, kot pa noben, če ne testiraš. Ampak, naši so "pametni", ker vse vedo, še posebej novi zdravstveni minister.
Hitri testi so metanje kovanca.
 
Nazadnje urejeno:
2. okt 2007
3.756
2.227
113
Hitri testi so metanje kovanca.

bolje dva več v izolaciji kot noben... itak se v večini primerov to potrjuje še z PCR
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.179
1.350
113
V AT so šli v nov lockdown 2,3 (od 17. 11.2020 do 6.12 2020 -> podaljšan do 26.12 2020, nato ponovno do 24.1 2021, kdor se bo testiral 1 teden manj, evo so že začeli s palico in korenčkom), v DE je podaljšan do vsaj 10.11. 2021 (začeli so 2.11 2020).
AT


V Slo je razglašena epidemija do 18.1 2021, tako da takrat ne bo kaj drugače (beri sproščanja, vsaj če bo še naprej vladal primarij epidemiolog/infektolog/virolog IJJ).


Sklep: lockdowni delujejo ! Če ne prvi pa 99-ti.
Kdor temu oporeka ga bomo skurili na grmadi.
/hojs mode off




Hitri testi so metanje kovanca.

Avstrija gre po 26.12. v nov lockdown do 18.1. Nato se odpira vse, tudi gostilne. Plus vsak drzavljan se bo lahko testiral na covid. Tisti negativni bojo lahko sli v gostilnr ipd, otroci v solah brez mask. Ce se ne bojo testirali, je obvezma ffp2 maska in ni vstopa v gostilne.

Glede teh hitrih testov. Nas delodajalec v A enkrat tedensko testira, se noben ni bil pozitiven. Mogoce so nasi nabavili spet kake sumljive teste. Ne bi bilo prvic.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.973
767
113
Pri nas v firmi, če je kdo pozitiven na oddleku potem testirajo cel oddelek s temi hitrimi testi.
Če si pozitiven moraš potem iti še na ta "pravi" test.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.647
465
83
Tolmin
Dokler si na hitremu pozitiven in potem na PCR negativen je OK.
Ko pa si na hitremu negativen in "popljuvaš" celo okolico je pa zaskrbljujoče :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.142
3.610
113
Marlbor
Lep pokazatelj, kakšni šalabajzerji vodijo zdravstvo, NIJZ in ustanove. Enega hitrega testiranja v Ljubljani niso sposobni organizirati v 6 tednih. Glede na dobavitelja, pa sumim, da se bo tudi tovornjak s testi izgubil. Morda kdo ve, če je šofer že tankal v Postojni?
 
  • Haha
Reactions: cappy in Gonzo

Floki

Guru
6. sep 2007
10.075
3.158
113
Dokler si na hitremu pozitiven in potem na PCR negativen je OK.
Ko pa si na hitremu negativen in "popljuvaš" celo okolico je pa zaskrbljujoče :rolleyes:

Takšno razmišljanje je popolnoma napačno. To da si negativen na testu ni noben razlog da lahko "pljuvaš" naokrog. Čez dan ali dva se lahko vse spremeni če se tako nazmišlja.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.749
540
113
42
povsod malo
Lep pokazatelj, kakšni šalabajzerji vodijo zdravstvo, NIJZ in ustanove. Enega hitrega testiranja v Ljubljani niso sposobni organizirati v 6 tednih. Glede na dobavitelja, pa sumim, da se bo tudi tovornjak s testi izgubil. Morda kdo ve, če je šofer že tankal v Postojni?
Res mi ni jasno kako jim ne uspe. Saj ni logistična operacija 1 reda. Ta pa ta volilni okraj na običajnem prostoru kjer so volitve naj pride na hitri test od 6h do 20h. Ne naši birokrati neke osebne pa zdravstvene pa ne vem kaj še vse. Na osebni se tako ali tako vidi ali si naš ali ne.
Za logistiko aktiviraš civilno zaščito in gasilce za varovanje šerife in hojske. Zdravstvo pa ima itak čez zdravstvo pa Rdeči križ.
V čem je problem? €?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
Problem je v tem, da še nimajo testov. Za dostavo le teh pa so izbrali prevaranta :valjamse:
Ok, pa še 1234 ostalih težav
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
Malo v razmislek.
IMG-20201221-WA0000.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in AndY1
19. jul 2007
2.821
1.536
113
Zanimiv graf.
- več smrti imaš, bolj so strogi ukrepi. Saj pri nas je bilo isto, avgusta septembra so bili manj zaprti kot Švedi.
- najmanj prizadete so skandinavske države, najmanjša poseljenost, velik delež enoosebnih gospodinjstev, najmanjši delež večgeneracijskih gospodinjstev
- najbolj nasrkala srednja evropa, velika prehodnost teh držav, ključni faktorji ravno obratni kot pri skandinavskih državah