Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Jaz sem jih v ponedeljek klical, ce bodo imeli odprto drug teden in da ce so dobili kake napotke in so mi rekli, da njim nobeden nic ne posilja in da vse izvedo iz medijev. Do danes me niso nic obvestili, da bi bili zaprti, tako, da smartram, da bodo odprti...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.625
-199
113
Tudi mene zanima, ali zaradi rekreacije gres lahko kamorkoli (katerokoli obcino/regijo). Pa briga me za smucanje, ampak da lahko vsaj kaj sonca vidimo.

do sobote bo švoh... v soboto bo na primorskem sonce, v petek je švoh. Je pa v petek v kranjski sneg... Za petek do 20h še velja, da gremo lahko izven regij.

Za rekreacijo greš lahko kadarkoli v drugo občino, NE PA v drugo regijo.

tole je seveda spisano za to, da bojo malo policaje razbremenil, ker imajo tud oni dopuste. Kao ukrep je, ampak ga vsak lahko upraviči.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.625
-199
113
A je že sploh kateri ukrep zdržal več kot 4 dni? Joj, joj...

Kaj je sedaj s smučanjem? Rabiš biti testiran + to je reklreacija na prostem...a ne smeš v drugo regijo?

do 1.1. je prepovedano obratovanje naprav. tko da če ne boš štamfal, boš težko smučal... edin turno bi šlo...

Po 1.1. bojo pa hitri testi. ampak takrat bo tud že kaj drugega sproščeno...

razen če ne.

edit: datumi...
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Strokovni svet ne deluje vec. Beovicka je na polozaju predsednice Zdravniske zbornice in ocitno drugih polozajev (ali reklame) ne rabi vec. Zdravstveni minister, ki je imel kaj veze s stroko,ni vec na polozaju. Trenutno se o stroki odloca JJ osebno.
Beovičeva je sicer izvoljena, ni pa potrjena, kar morajo v živo izvest na skupščini.
Sicer pa je IJJ trenutno prvi "zdravilec" v državi.

Drugače pa novi ukrepi veljajo od danes 00:01 in sicer dva od njih:
- glede prehodov občinskih mej so SPROŠČENI ZNOTRAJ SVOJE REGIJE za namene ukvarjanja z rekreacijo;
- smučišča so ZAPRTA od DANES do 1.1., potem obvezen hitri ali PCR test na 24 ur, žičničarji morajo zagotoviti hitro testiranje;
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
do 4.1. je prepovedano obratovanje naprav. tko da če ne boš štamfal, boš težko smučal... edin turno bi šlo...

Po 4.1. bojo pa hitri testi. ampak takrat bo tud že kaj drugega sproščeno...

razen če ne.
Ni res s 1.1. se smučišča smejo odpred ob hitrem testiranju:
3. člen

(1) Obratovanje žičniških naprav ni dovoljeno.
(2) Od 1. 1. 2021 dalje je obratovanje žičniških naprav in njim pripadajočih prog dovoljeno v skladu s priporočili Nacionalnega inštituta za javno zdravje in pod pogojem, da upravljalec naprav zagotovi hitro testiranje (HAGT) v organizaciji pooblaščenega izvajalca na vstopni točki na smučišče.
(3) Uporaba žičniških naprav in njim pripadajočih prog je od 1. 1. 2021 dovoljena osebam, ki predložijo negativni test na COVID-19, opravljen v Sloveniji in ki ni starejši od 24 ur ter otrokom do 12 leta starosti v spremstvu staršev.
(4) Omejitev iz tega člena ne velja v primerih nujne oskrbe, medicinske pomoči, zaščite in reševanja.


 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
Še ena uspešna sezona smučanja v sloveniji se nam obeta. Uporaba muzejskih naprav na prostem bo pogojena s palčkanjem po nosu, karte se bodo malo podražile, ker testi in pooblaščena organizacija ne dela zastojn, za povrh bo treba pa še malo dalj časa v vrsti stat. Neprecenljivo.
Kot ljubitelj smučanja, si bom raje na youtubu kakšen posnetek pogledal. Nekaj samospoštovanja in ponosa mi je še ostalo tako, da vsak drek ki ga sproducira vlada ne bom jedel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Cash

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.625
-199
113
Ni res s 1.1. se smučišča smejo odpred ob hitrem testiranju:
3. člen

(1) Obratovanje žičniških naprav ni dovoljeno.
(2) Od 1. 1. 2021 dalje je obratovanje žičniških naprav in njim pripadajočih prog dovoljeno v skladu s priporočili Nacionalnega inštituta za javno zdravje in pod pogojem, da upravljalec naprav zagotovi hitro testiranje (HAGT) v organizaciji pooblaščenega izvajalca na vstopni točki na smučišče.
(3) Uporaba žičniških naprav in njim pripadajočih prog je od 1. 1. 2021 dovoljena osebam, ki predložijo negativni test na COVID-19, opravljen v Sloveniji in ki ni starejši od 24 ur ter otrokom do 12 leta starosti v spremstvu staršev.
(4) Omejitev iz tega člena ne velja v primerih nujne oskrbe, medicinske pomoči, zaščite in reševanja.



aha, sorry, sem preveč skoncentriran na 4.1. ko naj bi odprli šole! :)
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.187
-2.042
113
do 1.1. je prepovedano obratovanje naprav. tko da če ne boš štamfal, boš težko smučal... edin turno bi šlo...

Po 1.1. bojo pa hitri testi. ampak takrat bo tud že kaj drugega sproščeno...

razen če ne.

edit: datumi...
Saj so Avstrijci sedaj odprli smučišča.
Je treba poskrbet tudi za avstrijski turizem, tako kot so poleti za hrvaškega.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.878
5.623
113
Ajoj no... Naj jim piše kdo z Alterja in objasni, da so vsi ti postopki in tožbe povsem odveč, saj bi pokojni umrli tako ali tako ob prvem "prehladu", ki bi prej ali slej prišel mimo in da jih je virus zgolj "izbrisal" bolj kot ne naenkrat ter da letno število umrlih sploh ne odstopa od povprečnega števila umrlih in da samo postopki delovanja pri epidemiji/pandemiji dejansko niso pomembni.
K pri dieselgate.......dokler je pil manj in šel več...za zdravje nobenega 15let ni brigalo.....ko so pa zavohal $$$......pa zdravje na 1vem mestu!
Še en dokaz da denar vse pozdravi :D
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.075
3.158
113
Jaz bom počakal na marec na Dolomite ali pa Francijo. Pri nas že dolgo ne smučam več. Da plačam 30€ za uro smučanja pa 6 ur stanja v vrsti še ne splača.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.878
5.623
113
Problem je samo to da bo ta odškodnina potem itak šla iz proračuna. A obstaja kak pravni mehanizem, da bi ministri in PV dejansko kazenko odgovarjali za povzročeno škodo.

"Zloraba položaja"?, "Opustitev dolžnega ravnanja"? Mogoče?

2500 mrtvih ni hec.
Če te prav berem......so umrli zaradi premalo restriktivnih pravil? Al ti samo pare dišijo?
 
  • Jezen sem
Reactions: jonny77

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.187
-2.042
113
Problem je samo to da bo ta odškodnina potem itak šla iz proračuna. A obstaja kak pravni mehanizem, da bi ministri in PV dejansko kazenko odgovarjali za povzročeno škodo.

"Zloraba položaja"?, "Opustitev dolžnega ravnanja"? Mogoče?

2500 mrtvih ni hec.
Pozabi na kakšne odškodnine iz proračuna, vsaj za rajo.
Pri nas sodišča sodijo državi in vladi v prid.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.452
9.383
113
Če te prav berem......so umrli zaradi premalo restriktivnih pravil? Al ti samo pare dišijo?
Nisem govoril o odškodninah svojcem umrlih. Govorim o poslovni škodi zaradi zaprtja in igračkanja odprimo, ne zaprimo, ajoj no pol pa odprimo aja ups, ne to bomo zaprli, smo se zmotil, aja ne sej res, no tist pa naj bo odprto, ne zaprto bo..... naredil so s 3.14zde kozolec in to ne enega.

Se zavedaš da zadaj ni nobene strokovne osnove in to pri prepovedih osnovnih pravic? To vse pade podobno kot odločba Zlatkotu. Pa sploh ni važno, a si Zlatko zasluži, da ga vržejo ven ali ne, podobno kot ne bo važno, ali je nek ukrep potreben ali ne. Gre za skrajno amaterstvo ljudi, ki nas vodijo, v prvi vrsti Aleša Hojsa, ki iz nastopa v nastop evidentno (njegova beseda) ne ve osnovnih stvari. Pa si lohk še tok za Janšo, mi ni jasno, kako ne vidiš, da so zabluzili v božjo mater. Vedno boš našel nek izgovor, vedno boš rekel, da nekdo jamra, da pa neki ni tok težko, pa vedno se bo našel kak unipatud. Me zanima kdaj bo zmanjkal unipoatudov.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.625
-199
113
ma dej. naslednje volitve bojo spet ena kozlarija...

ta leva stran se mora združit v 2-3 močne stranke in pika. ne pa k eni šolarji, vlečejo vsak na svojo stran zarad nekih malenkosti (čeprav vem, da zaradi denarja)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Jaz menim, da se še otroci v osnovni soli pri krozku, ko so v skupinah bolje zmenijo med sabo, kot tile podpovprecnezi tam zgoraj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N