Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.032
3.924
113
In ta bo šel po Slo pravilih v statistiko za Covid.


To pa je itaq primer za sodišče in večina belih bogov ,ki so se poskrili in odšli na bolniške ker so ubogi.

Če človek išče nujno pomoč je treba na urgenci imeti ekipo ki bo v zaščitnih oblačilih in lahko takemu človeku pomaga ne glede na test, tisto lahko izvajajo kasneje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.507
412
83
a sedaj pa še ni lock-down, če je Počivalšek omenjal, da imamo enega najstrožjih lockdown-ov v Evropi. Kaj še pride, da nas zaprejo v klet, do iz hiše glavo ven pomoli, pa metek??? da pa bomo zaprti do maja, pa je verjetno tudi že vsakemu jasno.

tisti, ki se držijo ukrepov, se jih še bodo naprej, tisti, ki pa imajo martinovanja, koline,... pa se jih ob še tako strogih merah nikoli ne bodo. pika.
Ja enga najstrožjih lockdownov v EU, ki je bil sprejet 10 dni prepozno (krivda vlada 30% - opozicija 70%) in glede na to, da se stanje ne umirja z velikim naskokom največje število covIDIOTOV v populaciji,
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ukrepi kakršni so in kdaj so bili sprejeti so po.agali. če kdo gleda situacijo pri južnih sosedih, tam jim je oa ušla ispod nadzora in bi bil čas da se zapre meja.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Se strinjam kar se regulacije dela tiče, to je ena osnovnih zgrešenih stvari kar se ukrepov tiče. Glede ostalega pa ti lahko pomaga malo osnovne logike in uvidevnosti do drugih in kako je pa s tem pri nas je pa tudi bolj kot ne jasno in to je tisti del, kjer narod nosi del krivde.
175-tič: osnovna logika in uvidevnost pravita, da človek, ki zaradi logike in uvidevnosti (solidarnosti) do drugih ostane doma, za to ne sme biti (finančno) kaznovan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Ukrepi kakršni so in kdaj so bili sprejeti so po.agali. če kdo gleda situacijo pri južnih sosedih, tam jim je oa ušla ispod nadzora in bi bil čas da se zapre meja.

Pri nas je situacija že zdavnaj ušla ispod nadzora. Meja je pa že zaprta kar nekaj časa. Prejšnji teden so jo še južni sosedi zaprli za nas, da jim ne hodimo epidemiološke slike dodatno kvarit.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.595
705
113
Kaj se vam zdi normalno, da vsaki ki je okužen in slučajno umre gre v statistiko kot umrli za covidom? Pozabijo pa povedat, da je ta isti imel pred smrtjo totalen razpad jeter ali, pa raka v zadnjem stadiu itd. Meni ne.
Iz prve roke:

Na mrliškem listu so napisane VSE bolezni/razlogi:
Če je med njimi COVID, gre avtomatsko pod COVID statistiko.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.876
113
Pol pa dajta pojasnit tale graf, prosim.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
V tem grmu tiče zajec (ražnja pa še ni):
1607511917884.png
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Hkrati se po regijah tudi lepo vidi, da smo trenutno v goriški in osrednjeslovenski regiji najbolj pridni, možno je tudi, da nas vzhodni del "ujame" čez kak mesec, zanimivo pa, kako so nas ujeli obalnokraški.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Pa da ni izhoda iz bajte drugam kot do trgovine , lekarne .... pa do službe , katera je nujna.
Moja služba je meni nujna. Kdo bo pa odločal, ali je meni moja služba nujna? Vsaka služba ja nekomu nujna in ne hodimo na šiht zato, ker se imamo tam radi in iz ljubezni do dela. V Merkatorju na blagajni ne jemljejo hvala lepa kartice.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
175-tič: osnovna logika in uvidevnost pravita, da človek, ki zaradi logike in uvidevnosti (solidarnosti) do drugih ostane doma, za to ne sme biti (finančno) kaznovan.

Absolutno res. Morda pa sčasoma dojamete, da pa jaz ciljam tudi na tisti drugi del, ki ni vezan na službo in mi je popolnoma nerazumljivo, da potrjeno na covid pozitiven človek v prostem času bluzi naokoli kar prav tako narekujeta osnovna logika in uvidevnost do družbe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Naloga vlade je urediti sistemsko (torej testiranja, tesne stike, karantene in nadomestila) in šele nato lovljenje idiotov, ki okuženi skačejo naokoli.
K zmanjšanju idiotov bi tudi pripomoglo, če bi politična garnitura (čisto vseeno ali pozicija ali opozicija) in druge “uradne” (beri NIJZ) poskrbeli za ustrezen PR - in prvi korak, do tja je, da si v javnosti ne dovolijo spodrsljajev ozr. če že, tudi naj nosijo posledice (odstopi itd).
In ne - nikakor nočem prekrške “raje” kakorkoli opravičevati - pravim samo kako bi se morali vsi v normalnem svetu obnašati.
Mimogrede - jodlarji so s ponedeljkom sprostitli določene ukrepe - danes se pa trogovine pritožujejo, da niso ta dva dneva (včeraj je bil praznik v A - a trgovine vseeno odprte) imele skoraj nič prometa.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Ker vem, da se eni oglašajo, da imajo ogromno vez v zdravstvu in sorodnikov neposredno med dohtarji. Lahko prosim vprašajo, kakšne aktivnosti se izvajajo vsake 4 tedne v zdravstvenih ustanovah? Po moje ni naključje, da na vsake 4 tedne nekoliko poskoči število okuženih med zdr.delavci!?

Brez naslova.png