Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Ker vem, da se eni oglašajo, da imajo ogromno vez v zdravstvu in sorodnikov neposredno med dohtarji. Lahko prosim vprašajo, kakšne aktivnosti se izvajajo vsake 4 tedne v zdravstvenih ustanovah? Po moje ni naključje, da na vsake 4 tedne nekoliko poskoči število okuženih med zdr.delavci!?

Poglej priponko 39486

Danes sem ta malo peljal na pregled v LJ. Prileti ven na dež 5 medicinskih brez marele na čik, se stisnejo pod eno strehco nad vrati ne vem če dva kvadrata maske dol čike v usta, pihajo ena v druge ker drugače ne gre. 5 minut maske gor in nazaj delat.
 
  • Jezen sem
  • Žalosti me
Reactions: CLIO15 in Matey

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
Danes sem ta malo peljal na pregled v LJ. Prileti ven na dež 5 medicinskih brez marele na čik, se stisnejo pod eno strehco nad vrati ne vem če dva kvadrata maske dol čike v usta, pihajo ena v druge ker drugače ne gre. 5 minut maske gor in nazaj delat.
Ne, ne koline so. Pa veš zakaj se tako obnašajo? Ker one službo imajo, večina dela manj kot prej za isti ali celo višji denar. Zakaj bi jim bilo v interesu se držat ukrepov?
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Ja koline. Ko so se v mesnopredelovalnih obratih okužili, ni po televiziji noben žugal.

A kmet naj pa prašiča do poletja fojtra v štali, meso pa gre v lidl kupit?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Danes sem ta malo peljal na pregled v LJ. Prileti ven na dež 5 medicinskih brez marele na čik, se stisnejo pod eno strehco nad vrati ne vem če dva kvadrata maske dol čike v usta, pihajo ena v druge ker drugače ne gre. 5 minut maske gor in nazaj delat.
Če nebi bilo tako bedne izjeme, da kadar si zastrupljaš zdravje da ni treba imet maske, bi bilo marsikaj drugače. V marsikaterem podjetju NI čik pavze!
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Danes sem ta malo peljal na pregled v LJ. Prileti ven na dež 5 medicinskih brez marele na čik, se stisnejo pod eno strehco nad vrati ne vem če dva kvadrata maske dol čike v usta, pihajo ena v druge ker drugače ne gre. 5 minut maske gor in nazaj delat.

Če nebi bilo tako bedne izjeme, da kadar si zastrupljaš zdravje da ni treba imet maske, bi bilo marsikaj drugače. V marsikaterem podjetju NI čik pavze!

Prebiram različne stvari in eni res starejši so pripomnili da je korona 2020 (do 202X ?) nekaj takega kot je bila za njihovo generacija druga svetovna vojna. In za res zayebane situacije ni enostavnih rešitev (razen za Miss Sveta, Facebook in Youtube eksperte). Če so zadeve poštimane, imamo nekaj maneverskega prostora, da se uredijo stvari. Če pa se dela iz dneva v dan, pa pride res sra*je, je pa potem razsulo.

Če uporabim Buffeta: It’s only when the tide goes out that you learn who has been swimming naked.

PS: Ne da se mi iskat, ampak kar nekaj ljudi je vneto citiralo podatek da je prejšnjo zimo 160 ljudi umrlo za gripo, pa da zaradi tega nismo zapirali države. Zanime me, kaj danes govorijo, ko smo v stanju da 160 ljudi s COVIDOM umre v 3 dneh.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in cappy

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Če nebi bilo tako bedne izjeme, da kadar si zastrupljaš zdravje da ni treba imet maske, bi bilo marsikaj drugače. V marsikaterem podjetju NI čik pavze!

Ja vem, ponekod moraš tudi malco samo od doma prinest in na delovnem mestu pojest da se ne družiš z drugimi. V zdravstvu še marsikaj ne štima, tisti ki so "najbolj izobraženi" imajo največ sredstev za to na voljo pa tako vehementno kršijo. Še paciente ki bi jih moral testirat jih ne. Svakinja bi morala biti danes frej pa je morala danes že n-tič na test ker so včeraj imeli enega pozitivnega ki ga seveda niso testiral ko je na oddelek prišel. Pa ne da bi ga lahko , ampak bi ga morali.

PS: Ne da se mi iskat, ampak kar nekaj ljudi je vneto citiralo podatek da je prešnjo 160 ljudi umrlo za gripo, pa da zaradi tega nismo zapirali države. Zanime me, kaj danes govorijo, ko smo v stanju da 160 ljudi s COVIDOM umre v 3 dneh.


Zdaj je aktualno samo še letno povprečje, ker za vse ostalo jih je že preveč pod rušo.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Absolutno res. Morda pa sčasoma dojamete, da pa jaz ciljam tudi na tisti drugi del, ki ni vezan na službo in mi je popolnoma nerazumljivo, da potrjeno na covid pozitiven človek v prostem času bluzi naokoli kar prav tako narekujeta osnovna logika in uvidevnost do družbe.
Meni po dveh mesecih logike in uvidevnosti, le-teh že malček zmanjkuje.
Če se ves ta čas ne bi niti umil, načeloma ne bi nihče izven bajte niti opazil.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Absolutno res. Morda pa sčasoma dojamete, da pa jaz ciljam tudi na tisti drugi del, ki ni vezan na službo in mi je popolnoma nerazumljivo, da potrjeno na covid pozitiven človek v prostem času bluzi naokoli kar prav tako narekujeta osnovna logika in uvidevnost do družbe.
Tu je krivda Covida. Je premalo močen, da te podre v posteljo.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Prebiram različne stvari in eni res starejši so pripomnili da je korona 2020 (do 202X ?) nekaj takega kot je bila za njihovo generacija druga svetovna vojna. In za res zayebane situacije ni enostavnih rešitev (razen za Miss Sveta, Facebook in Youtube eksperte). Če so zadeve poštimane, imamo nekaj maneverskega prostora, da se uredijo stvari. Če pa se dela iz dneva v dan, pa pride res sra*je, je pa potem razsulo.

Če uporabim Buffeta: It’s only when the tide goes out that you learn who has been swimming naked.

PS: Ne da se mi iskat, ampak kar nekaj ljudi je vneto citiralo podatek da je prejšnjo zimo 160 ljudi umrlo za gripo, pa da zaradi tega nismo zapirali države. Zanime me, kaj danes govorijo, ko smo v stanju da 160 ljudi s COVIDOM umre v 3 dneh.
Je problem v virusu ali v ljudeh, ki se niso bili sposobni izolirat? Okrog prvega novembra je bilo teh na sliki iz Večera čuda po pokopališču.

Obiski pri babicah/dedkih so še naprej obveza, ker otroke je treba nekam dat, če starši niso prvorazredni državljani oz. nimajo sreče in ne morejo delat od doma.

Razne organizacije tudi ne vidim, da bi se organizirale in tem starejšim prinesle nujne stvari iz trgovine domov, tako pa sami morajo po nakupih.

Vprašat jih pa itak nihče ne gre, če rabijo pomoč, to je bilo samo v socializmu, ko je se mlade neprestano spodbujalo, da pomagajo starejšim ali nepokretnim.

Zdaj se pa čudite, da se nam je.be za umrle starce.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek in Hondi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
zanimivo za v trgovino hitri testi a na šiht pa lahko brez ?
Ne tole bo tako, ceplenje ne bo obvezno ampak nikamor neboš mogel brez potrdila.
Bom kar tole uporabil za "norico iz prve roke":
- hitri testi za uporabo v DSO, pri privat zdravnikih, zobozdravnikih,..., ki jih morajo sami naročit in plačat, NE VELJAJO NIČ, če jih ne izvaja pooblaščena organizacija (praviloma ZD ali Bolnica), ki jih pa tudi dobavlja in ne "dela" s tvojimi testi, po neki svoji imaginarni ceni, ki seveda skupaj s storitvijo večkrat presega s strani države krit znesek, ki ga država vrne. :bonk:
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113
Prebiram različne stvari in eni res starejši so pripomnili da je korona 2020 (do 202X ?) nekaj takega kot je bila za njihovo generacija druga svetovna vojna. In za res zayebane situacije ni enostavnih rešitev (razen za Miss Sveta, Facebook in Youtube eksperte). Če so zadeve poštimane, imamo nekaj maneverskega prostora, da se uredijo stvari. Če pa se dela iz dneva v dan, pa pride res sra*je, je pa potem razsulo.

Če uporabim Buffeta: It’s only when the tide goes out that you learn who has been swimming naked.

PS: Ne da se mi iskat, ampak kar nekaj ljudi je vneto citiralo podatek da je prejšnjo zimo 160 ljudi umrlo za gripo, pa da zaradi tega nismo zapirali države. Zanime me, kaj danes govorijo, ko smo v stanju da 160 ljudi s COVIDOM umre v 3 dneh.

tisti ki so govorili da je itak samo gripa in bili takrat proti ukrepom se danes derejo kako smo vse zaj*bali in kako so bili ukrepi prepozni in da bi takrat moralo bolj ostro (seveda v preteklosti, ker danes ŠE VEDNO niso za ukrepe)
resnično zanimivo kako se nekateri znajo za 180stopinj obrnt in ob tem jih ni nič sram. so se pa vsaj nekateri umaknili iz teh tem. tem pa lahko vsaj toliko "čestitamo" da so vsaj utihnili.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Mene sam zanima, kako so Kitajci prepoznali Covid za "zelo nevarnega"...in so delali bolnice "cez noc"? Sej se spomnemo un posnetek, kjer je bilo 50 kopacev in buldozerjev... Ker takrat, lani, ni bilo se nikjer nobene drzave kriticne in niso imeli nobenih podatkov, kako resno je tole?
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Mene sam zanima, kako so Kitajci prepoznali Covid za "zelo nevarnega"...in so delali bolnice "cez noc"? Sej se spomnemo un posnetek, kjer je bilo 50 kopacev in buldozerjev... Ker takrat, lani, ni bilo se nikjer nobene drzave kriticne in niso imeli nobenih podatkov, kako resno je tole?
Kitajci so imeli SARS leta 2002-2004 in MERS 2012 je tudi prišel dovolj blizu in ko je bilo videti, da je zadeva resna glede SARS-COV-2 so resno zagrabili. Ni to nekaj (epidemija respiratornega virusa, ki ima znatno smrtnost), kar vidi človeštvo prvič v zgodovini.
SARS je bil bolj smrtonosen (~ 11 %), kar je pomenilo, da se ne širi tako hitro (mrtvi ljudje ne širijo virusa).
SARS-COV-2 je res tista ubitačna kombinacija, dovolj veliko smrten, da je sra*je, hkrati pa dovolj malo smrten, da se uspe neustavljivo širiti (poleg tega znaten delež asimpotmatskih prenašalcev).

Severe acute respiratory syndrome - Wikipedia

Middle East respiratory syndrome - Wikipedia
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
tisti ki so govorili da je itak samo gripa in bili takrat proti ukrepom se danes derejo kako smo vse zaj*bali in kako so bili ukrepi prepozni in da bi takrat moralo bolj ostro (seveda v preteklosti, ker danes ŠE VEDNO niso za ukrepe)
resnično zanimivo kako se nekateri znajo za 180stopinj obrnt in ob tem jih ni nič sram. so se pa vsaj nekateri umaknili iz teh tem. tem pa lahko vsaj toliko "čestitamo" da so vsaj utihnili.
A lahko ti tole poimensko, ali spet bluziš po grmovju?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.674
5.830
113
Prvi smo


2da373da7de0febcd10c_62494080.jpg