Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.009
3.523
113
41
Lj
Neuradno naj bi se tako dogovorili za popolno 14-dnevno zaprtje vseh nenujnih gospodarskih dejavnosti, hkrati pa za konec omejitev prehajanja občinskih meja in policijsko uro.
 
  • Jezen sem
Reactions: Pbutec

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
PS: Ne da se mi iskat, ampak kar nekaj ljudi je vneto citiralo podatek da je prešnjo 160 ljudi umrlo za gripo, pa da zaradi tega nismo zapirali države. Zanime me, kaj danes govorijo, ko smo v stanju da 160 ljudi s COVIDOM umre v 3 dneh.
Neuradno naj bi se tako dogovorili za popolno 14-dnevno zaprtje vseh nenujnih gospodarskih dejavnosti, hkrati pa za konec omejitev prehajanja občinskih meja in policijsko uro.

:valjamse: , za pol decembra ljudi na prisilni dopust pa spustit po sloveniji. Zakaj se mi zdi da se tole ne bo izšlo. Sicer proti koncu omejitev občinskim meja nimam nič pa tudi policiski uri, tale "dopust" pa ne vem če je pameten. Sicer pa bomo hitro videli. Pa smučišča naj čim prej odprejo ker pohorsko je bilo že danes polno čeprav je še zaprto.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Predsednik Slovenske škofovske konference in ljubljanski nadškof metropolit Stanislav Zore je že v petek v imenu vseh škofov in vernikov poslal pismo predsedniku vlade Janezu Janši, v katerem od vlade pričakuje, da bo odpravila odlok o prepovedi izvajanja verskih obredov ter v skladu z ustavo ne bo nesorazmerno omejevala verske svobode.
A maše pa ne morejo bit na daljavo, tako kot šole?
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

nacek

Guru
13. okt 2012
2.915
558
113
o_5438161_1024.jpg
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Tako kot doslej, ponucal so mal davkoplacevalskega denarja in sli svirat kurcu na brdo, vse ostalo ostaja enako. Brez veze
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.407
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Zanimivo bi jih blo videt na tem sestanku na Brdu, si jih kar predstavljam. Lagano brez mask mal debatirajo, kako bi nas še bolj zjebal, po končanem pogovoru pa mal zakuske, en tak lušten hladno-topli bife, mal vinčka, šampanjčka, skratka sproščeno druženje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: frog55

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
kako pa kej ukrepi pa ustavno sodisce? bojo sklepi jutri v Uradnem listu? 2 dni se je tok govoril o tem, zdej so pa ze pozabil al kako?
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Prebiram različne stvari in eni res starejši so pripomnili da je korona 2020 (do 202X ?) nekaj takega kot je bila za njihovo generacija druga svetovna vojna. In za res zayebane situacije ni enostavnih rešitev (razen za Miss Sveta, Facebook in Youtube eksperte). Če so zadeve poštimane, imamo nekaj maneverskega prostora, da se uredijo stvari. Če pa se dela iz dneva v dan, pa pride res sra*je, je pa potem razsulo.

Če uporabim Buffeta: It’s only when the tide goes out that you learn who has been swimming naked.

PS: Ne da se mi iskat, ampak kar nekaj ljudi je vneto citiralo podatek da je prejšnjo zimo 160 ljudi umrlo za gripo, pa da zaradi tega nismo zapirali države. Zanime me, kaj danes govorijo, ko smo v stanju da 160 ljudi s COVIDOM umre v 3 dneh.

Dejmo sedaj enkrat in za vselej nekaj razčistiti. V preteklih letih, so naredili na gripo v celotnem letu, za pol dnevnega covid testiranja testov. V preteklih letih je bilo samo v ukc sredi glavne gripa sezone 2x več hospitaliziranih zaradi gripe, kot jih je danes zaradi kovida. Da ne omenjam, da so ostali zdravstveni programi tekli praktično neokrnjeno.

Kovid je jeba, vseeno pa ne takšna, da bi ga lahko z WWII primerjali. Vlada in "strokovnjaki", pa bi se namesto z twitanjem in internimi razprtijami ukvarjali z najpomembnejšo stvarjo - ohranitev zdravstva.

Ukrepi ja, ampak bolj smiselno in ciljno usmerjeni. Ne moreš pričakovati, da enkrat ko ti virus zbezlja po par 1000 dnevno okuženih in ko epidemiologi dvignejo roke, da bo narod sam izoliral virus. Res me zanima, ali so v vseh državah, kjer je lockdown "učinkoval" epidemiologi dvignili roke in rekli fuck it.

Marsikdo ni vedel da je bil v stiku z potrjeno okuženim, okuženi se je obveščanju izognil zaradi stigmatizacije, šefi so pritiskali na delavce naj ne povejo da so se na šihtu okužili...... Aja, pa prek 10% populacije v DSOjoh smo dovolili da se okuži v roku meseca in pol...... Perfect storm..... Pa ljudje smo krivi ker slabo maske nosimo..... Najbrž.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj in jonny77

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
tisti ki so govorili da je itak samo gripa in bili takrat proti ukrepom se danes derejo kako smo vse zaj*bali in kako so bili ukrepi prepozni in da bi takrat moralo bolj ostro (seveda v preteklosti, ker danes ŠE VEDNO niso za ukrepe)
resnično zanimivo kako se nekateri znajo za 180stopinj obrnt in ob tem jih ni nič sram. so se pa vsaj nekateri umaknili iz teh tem. tem pa lahko vsaj toliko "čestitamo" da so vsaj utihnili.
Nismo vsi Janez, ki je že februarja vedel, da to ni navadna gripa (prosto po Urški) :fredi: