Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Moje mnenje. Janez se je pač prilagodil pravilom v Izraelu, za moje pojme prav nič narobe, seveda se mu je pa lahko zdelo, da bodo slike zaokrožile po netu, populizem pač vlada pri nas.

Jelkova poteza pa je totalem PR mimosun. Če bi vsaj poznal, do kje je v kadru kamere, ki predvaja v živo... Izgovor je pa prav tako plehek. Pa sploh ni važno, če je šel sam po požirek, al mu je pa v navadi da sname masko takoj, ko ni pred kamero. V PRu je važno kako je izgledalo. Pa spet, ni rabla Alenka Bratušek in z njo celotna opozicija takoj pograbit, majo oni zadost drugega dela, ko bodo sami v vladi, če bodo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
seveda ima tud on poln kur. ac teh mask. in verjetno tud njemu ni fajn, da se dusi pod lucmi pred kamero...
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Seveda mu ni fajn. Prav tako ni fajn vsem ostalim državljanom, ki imajo tudi poln ku.ac teh mask. Ampak navadni državljani ne grozijo vsem ostalim s kaznimi in ukrepi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in AndY1

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.032
3.924
113
Predzadnja stran Večera.
Upam da se streznimo.
1607502261035209063379766863459.jpg
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
V bistvu bi to moral biti regulirano in ne: "sam se odloči a boš hodil na šiht al ne" :bonk:

Se strinjam kar se regulacije dela tiče, to je ena osnovnih zgrešenih stvari kar se ukrepov tiče. Glede ostalega pa ti lahko pomaga malo osnovne logike in uvidevnosti do drugih in kako je pa s tem pri nas je pa tudi bolj kot ne jasno in to je tisti del, kjer narod nosi del krivde.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Mogoče imajo na Večeru kakšno akcijo za osmrtnice. Pa ne vem kaj bi se naj streznili. Več kot maske na obrazu in nedruženja, ne morem kaj več dosti naredit. Razen, da se zaprem v klet do pomladi.
Vse skupaj spominja na vojno, kjer bi se civiliste skrite po bunkerjih krivilo za neuspeh.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
Še kar z glavo skozi zid?

Dejansko vztrajam kljub temu, da enim ne bo potegnilo, da enostavno ni vse izključno krivda vlade ja. Silly me but hey, če enemu potegne od desetih in se zaradi tega obnaša drugače oz. tako kot je smisleno glede zmanjševanja širjenja okužb v prostem času, ker enostavno ni vse zgolj in samo na vladi in vladnih ukrepih je tudi to nekaj.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
Spet 2000+ okuženih ob 30+%. Zaprti bomo tja do poletja očitno. Kar mi ni jasno je, da po eni strani trdijo, da je glavnina okuženih v gospodarstvu (službe) in ga sedaj hočejo zapreti. Po drugi strani pa GZS trdi, da tma okuženih skoraj ni. Zdaj naj mi pa eden razloži od kje popolnoma nasprotujoča si podatka? Seveda so spet lep delež dodali DSOji in zdravstvo.
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Po neuradnih podatkih je bilo v torek po 7003 testiranjih potrjenih 2139 primerov okužbe z novim koronavirusom. Delež pozitivnih je tako znašal 30,54 odstotka.

Preko 2k pozitivnih in preko 30% pozitivnih.

Lock-down here we come.
 
2. okt 2007
3.754
2.224
113
Po neuradnih podatkih je bilo v torek po 7003 testiranjih potrjenih 2139 primerov okužbe z novim koronavirusom. Delež pozitivnih je tako znašal 30,54 odstotka.

Preko 2k pozitivnih in preko 30% pozitivnih.

Lock-down here we come.

a sedaj pa še ni lock-down, če je Počivalšek omenjal, da imamo enega najstrožjih lockdown-ov v Evropi. Kaj še pride, da nas zaprejo v klet, do iz hiše glavo ven pomoli, pa metek??? da pa bomo zaprti do maja, pa je verjetno tudi že vsakemu jasno.

tisti, ki se držijo ukrepov, se jih še bodo naprej, tisti, ki pa imajo martinovanja, koline,... pa se jih ob še tako strogih merah nikoli ne bodo. pika.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.876
113
Spet 2000+ okuženih ob 30+%. Zaprti bomo tja do poletja očitno. Kar mi ni jasno je, da po eni strani trdijo, da je glavnina okuženih v gospodarstvu (službe) in ga sedaj hočejo zapreti. Po drugi strani pa GZS trdi, da tma okuženih skoraj ni. Zdaj naj mi pa eden razloži od kje popolnoma nasprotujoča si podatka? Seveda so spet lep delež dodali DSOji in zdravstvo.

Razlog za to diskrepanco so totalno idiotska pravila glede nadomestil, ki temeljijo na subjektivni oceni okuženega (Kje si se okužil?). Hkrati pa pomenijo neposredni finančni udarec tvojega delodajalca vkolikor je okužba nastala na delovnem mestu.

Zakaj bi kdorkoli "ocenil" da se je okužil v službi, če to pomeni neposrednu udarec po skledi iz katere se črpa tvoja plača?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
Razlog za to diskrepanco so totalno idiotska pravila glede nadomestil, ki temeljijo na subjektivni oceni okuženega (Kje si se okužil?). Hkrati pa pomenijo neposredni finančni udarec tvojega delodajalca vkolikor je okužba nastala na delovnem mestu.

Zakaj bi kdorkoli "ocenil" da se je okužil v službi, če to pomeni neposrednu udarec po skledi iz katere se črpa tvoja plača?
Torej je tole vse nateg in bi se moralo potolčt vlado, ki je taka pravila postavila.
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Ko je govoril Janša, je bil brez maske, ko je govoril Ne.. a Na ..., ma un tadrug, je bil pa on brez maske.
Po meni znanih informacijah se virus najbolj trosi ravno takrat ko govorimo.
Osli.


Tako kot Mujo v šali izpred mnogo let, ko je povedal, da ga ni strah aidsa. Ima vedno kondom nameščen. Dol ga da samo kadar gre na wc in kadar sexa.
 
  • Haha
Reactions: Romzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Predzadnja stran Večera.
Upam da se streznimo. Poglej priponko 39479
Pa prov zadnjo stran Večera si šel slikat, pa sem gor nalimat? Mater eni pa mate smisel v življenju. Kako zimo prej, ko je kosila kaka atipična pljučnica po DSOjih pa nisi sliku osmrtnic?
Ni hec tale zadeva, predvsem zaradi visoke obolevnosti, sam kaj naj naredim zdaj, ko si mi ti poslal predzadnjozadnjo stran Večera in mi rekel, naj se streznem, razloži?! A lanska predzadnja stran pa ni bla polna? Naj te razsvetlim, je bla, sam ti nisi mel pozornosti tja. Pa še kaka stran v kakem cajtngu bo polna osmrtnic zarad tistih, ki bodo podlegli ukrepom zarad neizvajanja preventive, zarad čakanja ob znaku infarkta in podobno. Jeba, sam kaj bi ti še rad okol streznitve?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.876
113
Torej je tole vse nateg in bi se moralo potolčt vlado, ki je taka pravila postavila.
Verjetno, a se bojim da tu ne gre kriviti samo vlade, ampak vse tiste zavaljene birokratske prašiče, ki 8 ur na dan (in niti minute več), razmišljajo samo o tem kako normalnemu folku nalożit še več dela in odgovornosti, samo da upravičijo obstoj svojih služb.
Teh se tudi s padcem vlade žal ne bomo tako zlepa rešili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi in CLIO15

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.032
3.924
113
Pa prov zadnjo stran Večera si šel slikat, pa sem gor nalimat? Mater eni pa mate smisel v življenju. Kako zimo prej, ko je kosila kaka atipična pljučnica po DSOjih pa nisi sliku osmrtnic?
Ni hec tale zadeva, predvsem zaradi visoke obolevnosti, sam kaj naj naredim zdaj, ko si mi ti poslal predzadnjozadnjo stran Večera in mi rekel, naj se streznem, razloži?! A lanska predzadnja stran pa ni bla polna? Naj te razsvetlim, je bla, sam ti nisi mel pozornosti tja. Pa še kaka stran v kakem cajtngu bo polna osmrtnic zarad tistih, ki bodo podlegli ukrepom zarad neizvajanja preventive, zarad čakanja ob znaku infarkta in podobno. Jeba, sam kaj bi ti še rad okol streznitve?


Mogoče v smislu tega , da naj zabijejo dol gospodarstvo od 15.12 pa do treh kraljev.

Pa da ni izhoda iz bajte drugam kot do trgovine , lekarne .... pa do službe , katera je nujna.