Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Kaj pa uveljavljanje višje sile ter koriščenje 80% plače, kar pa delodajalec dobi povrnjeno od države? -> GOV.si
Jaz se trudim, da bi "razumel" obe strani. Kar ti pišeš je vsekakor super. Na papirju. V realnosti pa mora delodajalec vseeno dostaviti storitev/izdelek naročniku. Če ga ne, se lahko včasih pod nosom obriše za posel in celo za vsaj delno kompenzacijo. To pa ni vključeno v teh 80% plače...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in jonny77

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Jaz se trudim, da bi "razumel" obe strani. Kar ti pišeš je vsekakor super. Na papirju. V realnosti pa mora delodajalec vseeno dostaviti storitev/izdelek naročniku. Če ga ne, se lahko včasih pod nosom obriše za posel in celo za vsaj delno kompenzacijo. To pa ni vključeno v teh 80% plače...

Se povsem strinjam z napisanim a odgovarjal sem na vprašanje ali tvegati izgubo službe ali pustiti otroke doma. In moj odgovor kaže na morebitno rešitev tega problema in to ne samo na papirju ampak tudi realno v praksi, se pa res povsem zavedam, da je to zgolj del celotne slike, sploh iz vidika delodajalca. Veliko vlogo pa ima seveda tudi sama dejavnost podjetja (ene panoge so prizadete prej/bolj kot druge) ampak kot že omenjeno - firma oz. delodajalec nista bila izpostavljena kot del problema/vprašanja.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Še enkrat sprašujem (kdor tega problema ni rešil v prvih dveh lockdownih) kako ste prej 4 mesece, da zdaj ne morete enega tedna oddelat s kopico otrok pod nogami. Kaj je tako drugače?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Se povsem strinjam z napisanim a odgovarjal sem na vprašanje ali tvegati izgubo službe ali pustiti otroke doma. In moj odgovor kaže na morebitno rešitev tega problema in to ne samo na papirju ampak tudi realno v praksi, se pa res povsem zavedam, da je to zgolj del celotne slike, sploh iz vidika delodajalca. Veliko vlogo pa ima seveda tudi sama dejavnost podjetja (ene panoge so prizadete prej/bolj kot druge) ampak kot že omenjeno - firma oz. delodajalec nista bila izpostavljena kot del problema/vprašanja.
Ker je svet črno bel in eno ni povezano z drugim? Ali se samo delaš bebca?
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in gr69

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz se trudim, da bi "razumel" obe strani. Kar ti pišeš je vsekakor super. Na papirju. V realnosti pa mora delodajalec vseeno dostaviti storitev/izdelek naročniku. Če ga ne, se lahko včasih pod nosom obriše za posel in celo za vsaj delno kompenzacijo. To pa ni vključeno v teh 80% plače...
Pa dobro no, a je res toliko teh staršev, da bo gospodarstvo crknilo al kako?
Una teta na TV je rekla, da je bilo v drugem valu v Ljubljani cca. 10% otrok v vrtcih.
Kako pa zdaj starši rešujejo karantene otrok? Saj menda otroka v karanteni ne dajejo drugam v varstvo?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Ker je svet črno bel in eno ni povezano z drugim? Ali se samo delaš bebca?

Ne ampak zato, ker sem odgovarjal na točno specifično vprašanje, ki ni zajemalo celotne slike ampak se je fokusiralo zgolj na zaposlenega kar sem več kot jasno izpostavil v drugem postu na katerega si ti zdaj repliciral. Si nepismen ali se samo delaš bebca?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Sem podobno pomislil ob pisanju lastnega posta ampak daj no, kaj pa naj napišem talentu, ki mi očita neupoštevanje upoštevanega in preden rečeš keks prešalta na žaljivke namesto, da bi dvakrat pomislil kaj je pravzaprav napisal in dojel zmoto? Pa se dajmo po otročje podjebavat, tudi prav :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.268
29
48
Sem podobno pomislil ob pisanju lastnega posta ampak daj no, kaj pa naj napišem talentu, ki mi očita neupoštevanje upoštevanega in preden rečeš keks prešalta na žaljivke namesto, da bi dvakrat pomislil kaj je pravzaprav napisal in dojel zmoto? Pa se dajmo po otročje podjebavat, tudi prav :D
Tvoje pisanje je tako birokratsko plastično, da upravičeno marsikomu potegne živec. Tako, da se lahko oba zamislita. Janez nima živcev za take kot si ti in prehitro vzroji, ti bi pa pisaril okoli juhe, da rata čisto mrzla, povedal pa nič.

Če prenesem v meso tole moje pisanje. Z Janezom bi šel brez težav na pir, s tabo pa ne bi zdržal do polovice.