Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Kaj pa sledi 12. aprila? Mateja Logar, vodja strokovne skupine za covid-19 je na današnji vladni novinarski konferenci na vprašanje, zakaj so se ponovno odločili za zapiranje šol, odgovorila, da želijo z vsemu ukrepi zmanjšati število stikov, do katerih prihaja tudi v šolskem okolju. Ob tem je dodala še, da se 12. aprila v šolo vračajo vsi osnovnošolci in dijaki po modelu C.

Kar pomeni, da se po tem modelu v osnovne šole vračajo le učenci od 1. do 3 razreda, ostali razredi se šolajo od doma. Za srednješolce to pomeni, da se bodo dijaki polovice oddelkov en teden izobraževali doma, druge polovice pa v šoli, naslednji teden pa se bodo zamenjali.
Popolni nateg osnovnih in srednjih šol s starši vred, ki bodo spet čepeli doma z mlajšimi otroci v super duper izobraževanju od doma, ki je dokazano katastrofalen. "Šole bomo zapirali zadnje". Dejansko so za postrelit, jest ne vidim več drugih opcij s tako praznim razmišljanjem.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Popolni nateg osnovnih in srednjih šol s starši vred, ki bodo spet čepeli doma z mlajšimi otroci v super duper izobraževanju od doma, ki je dokazano katastrofalen. "Šole bomo zapirali zadnje". Dejansko so za postrelit, jest ne vidim več drugih opcij s tako praznim razmišljanjem.
Čeprav jaz razumem tole drugače in sicer, da naj bi se vrnili VSI OŠ in samo dijaki po modelu C. Ne, da se vrača OŠ po modelu C. Kaj je res, pa vedi ga. In točno to je problem z vsemi pri koritu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Kaj pa sledi 12. aprila? Mateja Logar, vodja strokovne skupine za covid-19 je na današnji vladni novinarski konferenci na vprašanje, zakaj so se ponovno odločili za zapiranje šol, odgovorila, da želijo z vsemu ukrepi zmanjšati število stikov, do katerih prihaja tudi v šolskem okolju. Ob tem je dodala še, da se 12. aprila v šolo vračajo vsi osnovnošolci in dijaki po modelu C.

Kar pomeni, da se po tem modelu v osnovne šole vračajo le učenci od 1. do 3 razreda, ostali razredi se šolajo od doma. Za srednješolce to pomeni, da se bodo dijaki polovice oddelkov en teden izobraževali doma, druge polovice pa v šoli, naslednji teden pa se bodo zamenjali.
Dokaz, da razmišljam prav:
Z vladno zaostritvijo ukrepov se bo šolanje znova izvajalo na daljavo. Šolniki niso navdušeni, a vodja posvetovalne skupine Mateja Logar zagotavlja, da se 12. aprila v šolo vračajo vsi osnovnošolci, dijaki pa po modelu C.

Sedaj pa počakajmo na spremenjene semaforče in izgovore, da temu ne bo tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.706
2.345
113
Pomurje
Idiotenball v noriškem kraljestvu se nadaljuje,
1 razredni so doma, čuvajo svoje angelčke in še dobijo plačo z dodatki, drugo razredni pa lahko svoje peljemo v živalski vrt k opicam v varstvo.
 
  • Jezen sem
Reactions: Ytbnd

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Se pravi, če ne spadam v kritično infrastruturo..... In mi ne odobrijo varstva dveh pokavcev v vrtecu.... Drugega varstva pa nimam, kake imam opcije ?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.706
2.345
113
Pomurje
Če delaš pri meni in vzameš dopust, ti fsekam rdečega
Ni smešno je žalostno. Kaj misliš, da delavci migranti v A lahko vzamejo fraj za varstvo?
Kaj vse čujem kje so deca, ker oba delata prek.
Živa žalost je to in zdaj iz teh vrtcev in šol deca direkt k babicam in dedkom.
Zelo pametno janez, k tem jih treba dat, ki niso ogroženi in precepljeni
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Se pravi, če ne spadam v kritično infrastruturo..... In mi ne odobrijo varstva dveh pokavcev v vrtecu.... Drugega varstva pa nimam, kake imam opcije ?
Pod kateto skalo ste se skrivali v preteklih lockdownih? Delo od doma in tri mulce pod nogami, saj pravijo da nam gre na daljavo odlično, oziroma, kot je rekel JJ, uležeš se na kavč in odfajtaš dokler ne mine (mesec dva tri ali štiri).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Ni smešno je žalostno.
Ma saj imaš prav. Nerazumevanje zaposlenega s strani delodajalca in fsekanje tardečih, ko ima delavec stisko in dopust na lagerju, ki bi lahko malce ublažil to stisko pa čeprav tako, da pokuri dopust na njemu neljub način, je res prej žalostno kot smešno, nerazumevanje situacije in posledični idiotizmi s strani vodstva (vlade) so pa sploh za zjokat ter vzrok za tisto stisko zaposnenega že v štartu. Vse to bi se dalo veliko bolje speljat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in jonny77

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Pod kateto skalo ste se skrivali v preteklih lockdownih? Delo od doma in tri mulce pod nogami, saj pravijo da nam gre na daljavo odlično, oziroma, kot je rekel JJ, uležeš se na kavč in odfajtaš dokler ne mine (mesec dva tri ali štiri).
Delodajalci niso več naklonjeni odsotnosti zaradi varstva otroka.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.706
2.345
113
Pomurje
Seveda ne, dela je čez glavo, materialov zmanjkuje, zato se roki zamujajo, ljudje naveličani vsega dreka okrog kovida in se jim na žalost je.be če umre še 5000 ljudi.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Sedajle iščem pa ne najdem več - nekje sem zasledil da naj bi po tem lock-downu uvedli samotestiranje šolarjev z nekimi novimi testi vsak dan pred vstopom v šolo po vzoru AT?