Covid-19 Cepiva

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Ne ne, da cepiva NE ščitijo pred okužbo ni bilo nikoli rečeno. Le da proti težjemu poteku. Od vsega začetka je že tako...
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Tudi proti omikronu ščitijo pred okužbo. Sicer pri 2 dozah zanemarljivo, pri 3 dozah pa v tam okoli 30%
Glede na moj inpuit podatkov ščitijo glede na čas in ne glede na dozo. Kar je mogoče za koga isto, ampak ni. Recimo cepljeni v jeseni z boosterjem so vsi zboleli, cepljeni kasneje oz. tudi probolevniki z delto pa bi že lahko iskali vzorec ki kaže na delovanje cepiva.

Problem je ker se vedno prve v vrsti cepi rizične skupine, torej so dejansko po trenutnih vrhovih okužb daleč najbolj na udaru tisti ki bi jih moralo cepivo najbolj ščitit. In glede na logiko bo šlo tako dalje, tam enkrat aprila bomo dobili cepivo za omikron, pocepili takoj vse rizične da bo čez poletje mir, oktobra ko bo nova verzija covida ven bodo pa ti ravno najmanj zaščiteni, kontradiktorno pa bodo ukrepi za cepljenje tolkli po raji ki se bo cepila večinoma poleti in jeseni.
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
525
200
43
Nova objava infektologa Miha Avbrška, vredno prebrati, sploh vprašanja katera si je zadal:
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr in mirsi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.371
113
Zgolj kot opomba: "Investigating reports of menstrual disorders after mRNA covid shots" =/= "there are menstrual disorders after mRNA covid shots"

Sicer pa članek zgolj napoveduje izvedbo dodatne raziskavo na podlagi namigov neke druge 2 meseca stare not peer reviewed norveške raziskave v kateri je pa še posebej izpostavljeno, da so te menstrualne težave v obliki močnejših menstruacij (ja, zgolj in samo to je ta disorder), ki se pojavljajo pri majhnemu procentu cepeljenih žensk povsem prehodne narave, na plodnost pa cepiva nimajo vpliva. Reutersov članek tudi še dodatno opozori, da lahko pride do identičnih težav zaradi utrujenosti, stresa in oz. ali okužbe s covid-19 virusom.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
Oh dej no, ne preveč povedat.
Zdej si uničil strašno srhljivo novico, s katero je želel darjan nekaj namigovati
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.371
113
Oh dej no, ne preveč povedat.
Zdej si uničil strašno srhljivo novico, s katero je želel darjan nekaj namigovati
Ups, my bad. Sem mislil, da bo dobrodošlo spisat en povzetek saj nedvomno veliko uporabnikov sploh ne bo šlo brat članka in linkov v njem, pa tudi če bi šli, je lahko - kot se je že večkrat izkazalo - potem problem še v razumevanju prebranega. Želel sem zgolj pomagati saj vem, da je Darjan zelo proti zganjanju panike na račun covid situacije in mu potem seveda ni v interesu, da bi s svojo objavo delal točno to.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.371
113
FLUAjzMWQAUEC8F


Pravijo "45+ % cepljenih na intenzivni" a iz screenshota je lepo razvidno, da je cepljenih zgolj 36,4%, necepljenih je 54,5% ter 9,1% delno cepljenih, katere je avtor twitta zmotno kar prištel k polno cepljenim :aplauz:

Me pa izredno veseli, da prebolevnikov ni bolj kot ne nikjer, to je super zadeva.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.839
1.121
113
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in jendomen