bolečine v križu

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
tole kdo probal?

http://mo-gy.si/manualna-medicina/

Lumbalgija je posledica sprememb v ledvenem delu hrbtenice, zdravljenje le-te je odvisno od vrste in velikosti teh sprememb. Ker gre za precej širok pojem, priporočam, da pošljete skeniran izvid. Določene oblike je sicer možno pozdraviti z vajami za križ in trebušne mišice, vendar moramo biti pozorni na izvajanje teh vaj kot preventivo, torej nikakor ne v obdobju bolečinskih občutkov v predelu križa ali noge.
Večina oblik lumbalgije za zdravljenje zahteva strokovno pomoč, s tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne primere.

Jaz. V njihovih prostorih v LJ (Črnuče).
Moj občutek in osebno mnenje iz lastnih izkušenj, šarlatanstvo. Ničesar mi niso naredili (nobenega manualnega posega), dobil sem le neko splošno brošuro o splošnih najbolj tipičnih vajah za krepitev obhrbtenične muskulature. Niti ene vaje mi niso pokazali v živo.
Rezime: bolje, da ne bi prišel, ker bi denar za 2 obiska pri njih lahko namenil komu drugemu ali za kaj drugega. Ali, če bi bil vedež ne bi bil revež.

Aja, imam tipične težave z bolečinami v križu, nič odklonskega v tem segmentu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.005
6.699
113
jaka6, je možno, brez RTG, ugotoviti, če ima nekdo daljšo eno nogo, če to ni očitno?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Jadnik, tebe boli v križu zato, ker sediš v avtu pol ure več na eni vožnji v/iz službe, kot pa bi bilo potrebno.
tongue-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.280
4.789
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:tole kdo probal?

http://mo-gy.si/manualna-medicina/
Jaz sem bil v MB in nekje enkrat do dvakrat na leto ponovim z nekaj obiski. Meni je delovalo skoraj čudežno. Po prvi terapiji sem nenadoma začutil, kako se je peljati z avtom pol ure in izstopiti brez bolečin. Žena je imela bolečine v vratnem delu in ni kaj prida pomagalo. Mogoče za nianso več kot terapije v ZD preko napotnice. Tako da, vsega gotovo ne rešijo.
Telovadbe tam ne učijo in tudi nikjer ne obljubljajo, da to učijo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.005
6.699
113
Včeraj sem malce pretiraval @ deadlifts in si spet nekaj zjebal. na srečo ni pretirano hudo, se pa čuti...

danes začnem delat še jefferson deadlift vajo, očitno imam še vedno prešvohno mišičevje okoli "križa"...
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.127
56
48
123
Sicer ne vem, ce je ze kdo napisal kje zgoraj, ampak predvsem poskrbi za spodnje trebusne misice. Pa zakaj pretiravas z vadbo, ce ti ne dela dobro?

Lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.005
6.699
113
Ker sem mislil,da sem rešil problem in da lahko "pretiravam". Ampak...vsaka šola je za nekaj dobra, zdaj bom dodal še nekaj vaj, ki ciljajo mišičevje okoli hrbtenice pri miganju "levo-desno" in ne samo "naprej-nazaj".

Kaj pa svetuješ za spodnje trebušne?
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.725
100
63
ksz

Če lahko, bi še jaz dodal svoje vprašanje.
Že kak mesec se mi dogaja, da me zjutraj, ko vstanem boli križ, ko se hočem pripogniti. Bolečina je takšna, da je ne čutim prav v križu, ampak od riti do podplata v levi nogi. Izrazita je v mečih. Tekom dneva, recimo od 12h dalje bolečina skoraj izzveni. Naslednji dan pa spet ne morem zavezati čevljev..
Kaj bi to lahko bilo in koliko časa čakati, če se pozdravi samo, preden grem k zdravniku..?

Hvala!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.005
6.699
113
Ziher se je moralo nekaj zgoditi, iz česa izhaja bolečina, sila redko je, da bi se pojavila kar sama od sebe, mogoče pogostje pri predebelih, ostarelih, ipd, ljudeh?

Po mojih izkušnjah podobnih bolečin..če ne mine nekje v tednu dni, bi se jaz obrnil na zdravnike. Čeprav bo problem, skoraj ziher boš dobil samo tablete proti bolečinam, namesto da bi nekdo opravil prave teste, RTG, MRI, ipd.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.323
3.753
113
davorinm.wordpress.com
Kakšen nasvet kako se znebiti bolečine malo nad križem? Posledica kolesarjenja vsak dan oziroma te drže med bajkanjem. Začelo pred cca 4, 5 dnevi...Ni krize, ampak poneha pa tud ne.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.005
6.699
113
Nimam direktnih izkušenj s tem, ampak vaje za ojačanje tega dela telesa skoraj ne morejo škoditi.

Če si bolj začetnik okoli tega, potem bi kakšne "superman" vaje bile čisto dovolj. Drugače pa zdaj ko bo konec bajk sezone, na kak fitnes in ojačat telo
smile-1.gif
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ziher se je moralo nekaj zgoditi, iz česa izhaja bolečina, sila redko je, da bi se pojavila kar sama od sebe, mogoče pogostje pri predebelih, ostarelih, ipd, ljudeh?

Po mojih izkušnjah podobnih bolečin..če ne mine nekje v tednu dni, bi se jaz obrnil na zdravnike. Čeprav bo problem, skoraj ziher boš dobil samo tablete proti bolečinam, namesto da bi nekdo opravil prave teste, RTG, MRI, ipd.

Oglas se enkrat pri meni, pa pogledamo simetrijo, verjetno boš presenečen.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.005
6.699
113
Sem že imel to poletje načrtovan en obisk, pa mi nikakor ni zneslo, upam da bo drugo leto več časa
smile-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
smile-1.gif
Išias. Mene je vsekal v začetku julija.... na vrsto za fizioterapijo sem prišel v začetku avgusta. Čeprav sem bil malo skeptičen do tiste elektrofizioterapije je nekaj dni po zadni seansi bolečina izvenela. Mogoče naključje ali pa tudi ne.
Ker pa so se začele prve težav z križem že aprila grem v ponedeljek na MR da vidimo kaj se dogaja s tem mojim križem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.005
6.699
113
Poročaj kako bo MR in tudi kako si prepričan zdravnika, da te je napotil na MR. Ali greš samoplačniško?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Nič me ni bilo treba prepričevat. Dobil sem nujno napotnico pri osebnem, ortoped me je pregledal in ocenil da rabim MR. Rentgen sem imel že od aprila ampak tam ni bilo videti nekih posebnosti. Grem redno na Ptuj, ker je bila najkrajša čakalna doba.