bolečine v križu

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Vem kok je fajn...imel že dvakrat operirano HD L5S1... Če misliš, da prvič boli, počakaj na drugo rundo... Upam, da ne boš dočakal,ampak žal so čisto vsi, ki jih poznam z hd prišli na mizo 2x... Fiziatra boš pa itak dobil ob rehabilitaciji v zdravilišču... Kamor greš lahko v roku 2 let ponovno, če imaš še težave
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Jaz sem dal že rehabilitacijo skozi. Sedaj mi je "porinil" napotnico za fiziatra in "odpustnem" pismu ob kontroli "predpisal" "ambulantno" FHT - za kar je izdana ta napotnica.

No - in sedaj iščem kakšnega fiziatra. Ampak me vsak, ki ga vprašam čukasto gleda in pošilja h fizioterapevtom.

Osebna zdravnica mi je sicer priporočala dr. Kurila iz Term Olimia (tudi Rogaška?) - ampak jaz bi vseeno še kakšno "drugo mnenje" - ozr. slišal kaj od nekoga, ki je že dal skozi.

Popravek: očitno mi drugo kot ZZZS "odobreni" ne bo šlo skozi - torej: klikenzi
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Res mi ni jasno zakaj te pošilja k fiziatru. Če je vse OK, fiziatra ne rabiš, če ni pa tudi ne... ampak ponovno kirurga. Pa tudi nihče od znancev, ki so dali to sranje skozi, niso bili napoteni k fiziatru (pa nas je pet) . Je pa res, da smo vsi relativno v redu
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
http://www.doctorschierling.com/blo...ns-of-disc-herniations-in-the-absence-of-pain

Tole je članek objavljen na eni dost ugledni zdravniški strani. Na kratko če povzamem. S CT-jem so pregledali 100 ljudi pri katerih je bilo skupnega da jih ni nikoli bolel križ. ugotovili so da ima 50% njih vsaj eno hernijo.

Problem je v tem, ker se ne išče vzoka bolečine ampak če se najde hernija se smatra, da te boli zaradi nje. To je velika težava. Pri nas smo rešili ogromno primerov bolečin v hrbtenici. Ugotovili smo vzrok in potem zadevo sanirali.
Fizioterapevti v večini delajo simptomatsko. Če te boli koleno drkajo koleno z vsem kar majo. Če te boli križ pa drkajo po hrbtenici. Treba je ugotovit vzrok. Koleno v večini boli zaradi tega ker je slabo gibljiv gleženj ali kolk. Pri hrbtenici je sicer zadeva bolj komplicirana ampak je moč ugotoviti vzrok. Potem pa se zadeva sanira....
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos in bizi

Oakey

Majstr
3. feb 2016
824
495
63
Obstaja kakšen dober fiziater ali kiropraktik na Gorenjskem, lahko tudi v okolici Ljubljane? Gre se za zdravljenje po poškodbi zaradi padca.

Ima morda kdo izkušnje s temi spodaj?
- Hrbtenica center, Britof
- Funkcionalna terapija Perko, Miha Perko
- Fitex d.o.o. Center zdravja
 

Sculpture

Zelenc'
13. dec 2020
5
0
1
Ne obstaja "splošna bolečina v hrbtu". Razlogov je lahko ogromno, dober fizioterapevt, kineziolog lahko z različnimi testi gibalnih vzorcev, že z opazovanjem kako hodiš in recimo pobereš nekaj iz tal, ugotovi, kje tiči problem.
Priporočam pa KinVital in Tadeja Verbošta.