bolečine v križu

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
A ima kdo kakšno idejo kako ublažiti to bolečino? V ponedeljek sem nekaj nič kaj težkega dvignil (par kg) vendar pod nerodnim kotom in me je začelo boleti. Ni bilo tisti "hrsk" odrezane bolečine ampak se je počasi stopnjevala in v nekaj urah dosegla vrhunec. Imam naklofen duo ampak nič ne pomaga samo vrteti se mi začne če dva vzamem. Če se uležem je kar OK samo potem vstati ne morem.
frown-1.gif
.
Kaj sedaj..eni pravijo ležat da mine eni pa stalno migat in razgibavat kljub bolečinam ? Ima kdo kakšne praktične izkušnje?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
815
113
Uleži se na trebuh.
Boljša polovica naj te cca 5 minut po križu masira, da ogreje mišice okoli hrbtenice.
Brez olja, lahko preko majice.
Potem pa "operacija":
Z obema rokama naj lepo naredi kožno gubo v točki nad hrbtenico, kjer je luknja med dvema vretencema.
To gubo počasi in možno dvigne gor, da naredi "pok".
Ponovi na sosednjih "vdrtinah" med vretenci.
Tako, kot je na sliki
shutterstock60180535copy.jpg

Torej tkiva se ujamejo med vretenca, in jih je potrebno spet ven potegnit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.190
4.661
113
Moja izkušnja: mo-gy. Je funkcioniralo. Druga izkušnja: naklofen z alkoholom funkcionira. Brez bolj ali manj v tem situaciji samo kvari želodec. Odsvetujem uporabo druge izkušnje.
Kolikor so meni pri mogyju razložili, me boli, ker mišice zategnejo. Z gibanjem do meje bolečine jih verjetno ne boš prav hitro sprostil, temveč se bodo še bolj zategnile in bo živec še bolj veselo javljal bolečino. Ena klasična terapevtka mi je svetovala, da naj v primeru bolečine izvajam vajo številka 6 v tem prikazu: spodnji del hrbtenice. Mogoče bi to pomagalo.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Je križ sem prepričan. Pomoje je mišica in ne živec. Noge normalno čutim in tudi nobene bolečine ni od križa navzdol. Peče in boli samo okoli vretenc v križu.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.190
4.661
113
To "vlečenje" ven je meni izvajala ena terapevtska tudi s pomočjo enih mehanskih priprav. Pozabil sem, kako se temu reče. Vrčki, kjer ogreje zrak v njih, da na kožo in ob hlajenju zraka se krči in potegne tkivo notri. To mi ni kaj prida pomagalo. Na koncu sem si moral vzeti čas in iti na manualno medicino. K terapevtki sem šel, ker mi je pač precej bliže, pa še prej sem bil na vrsti.
Seveda pa je vsak nekoliko drugačen, odziv imunskega sistema na sporočilo živca pa zna biti tudi precej različno. Prejšnji teden sem poslušal zdravnico Heleno Jamnik, REHA Soča. Zanimivo mi je bilo, da denimo otrok vkleščen živec sploh ne boli, ker imunski sistem še deluje drugače.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.230
6.514
113
K dohtarju potem, injekcija direkt v tkivo, pa bo mir. Če je samo mišica in krč, potem neke škode večje skoraj ne moreš narediti.

Potem pa še na MRI, da boš miren.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Prvi del vaje (ležanje na trebuhu) je bilo mogoče samo če sem pod trebuh nekaj podložil. Drugi del sem pa zdržal samo 30 sekund
redface-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.230
6.514
113
Si pogledal tisti video in naredil tisto diagnostiko pri 1m30sec naprej?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Se oproščam za vskok v temo, ampak tale na yt je kar ok povedal in mi je kul.
Mogoče bo darjan vedel, ker ne najdem izraza za lopatico, da bi poiskal kak tretma, da si prekinem to špikanje pod lopatico
tongue-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
K dohtarju potem, injekcija direkt v tkivo, pa bo mir. Če je samo mišica in krč, potem neke škode večje skoraj ne moreš narediti.

Potem pa še na MRI, da boš miren.

To sem že študiral samo ne vem kako naj v avto pa iz avta zlezem
redface-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.190
4.661
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:Prvi del vaje (ležanje na trebuhu) je bilo mogoče samo če sem pod trebuh nekaj podložil. Drugi del sem pa zdržal samo 30 sekund
redface-1.gif
Sklepam, da ni fora, da se trudiš iti čez svojo trenutno mejo. Mislim, da tudi pri vaji piše, da če vzdržiš brez bolečin prvo fazo, greš naprej. Jaz delam skoraj redno vsako jutro nekaj ponovitev vsake od teh vaj. Pri tej samo zadnji del, da se na rokah usločiš gor. Seveda sedaj, ko konstantne bolečine nimam. Se pa zjutraj včasih počutim "zlamanega" in negibljivega. Tako kot sem bil pred 30-imi leti ne bom nikoli več
frown-1.gif
. Imam nekaj sprememb v hrbtenici, ki se ne bodo več popravile. Lahko pa nadzorujem dogajanje.
Ne vem zakaj, ampak meni injekcije ketonala niso hoteli dati. Ali zaradi fizičnih sprememb na vretencih in bi potem lahko dela zase škodljive reči ali pa samo zaradi tega, ker pač trenutno osebni zdravnici do tega ni bilo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.190
4.661
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:To sem že študiral samo ne vem kako naj v avto pa iz avta zlezem
redface-1.gif
Sošolca sta delavca iz proizvodnje na pisarniškem stolu nesla v rešilec (ali službeni kombi - sem že pozabil) pa do zdravnika po injekcijo
smile-1.gif
.
Bratranec v Nemčiji pa je na Božič cel dal obležal na tleh, kjer ga je zagrabilo, preden je zdravnik prišel domov in ga odrešil.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Sem pogledal ja. Katero koli vajo sem probal me je v križu zabolelo. Dovolj imam zaenkrat vstajanja iz tal...to so res ene Tantalove muke
redface-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.230
6.514
113
No bolj sem mislil tisto, ko primerjaš višino kolka in primerjaš če ni mogoče ena stran višja od druge. To bi namreč bil znak, da je res nekaj z mišicami in je ena mišica "v krču" in zato je medenica nagnjena v eno smer.

Ker če to ni, potem malo dvomim da je samo mišica.