Covid-19 Bi podprli obvezno cepljenje proti COVID-19 v Sloveniji

Podpirate morebitno obvezno cepljenje

  • Da

    Glasovi: 99 48,5%
  • Ne

    Glasovi: 98 48,0%
  • To se te ne tiče

    Glasovi: 3 1,5%
  • Vse ostale razen mene

    Glasovi: 4 2,0%

  • Skupaj glasov
    204

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Raje napiši, kaj se ti zdi v trditvi, da je bil 2x cepljen kolega 14-dni zaradi kovida v bolnici tako neverjetnega, da me zmerjaš z lažnivcem?

Zbudi se, sedaj smo konec novembra 2021, spomladi so trdili, da cepljeni ne morejo zbolet sploh, pa da cepivo ščiti pred težjim potekom bolezni, sedaj pa že dolgo ne več. No bolj natančnao od ministrice, ki je težje zbolela ne več.
No saj takrat, ko je šel v bolnico in sem to tu napisal, so mi post zbrisali, mene pa banali, tako neverjetno se je to bralo. Za povrh je bil pa kolega sprva na testu še negativen, šele ko mu je šlo na boljše, mu je test pokazal, da je pozitiven na kovid. Sedaj je že uredu.

Daj mi tukaj javno dovoljenje, da napišem tvoje osebne podatke in spisek tvojih prijateljev, da bodo tudi ostali videli, kako je kje kdo bolan, pa da lahko napišem, kako je dejanska situacija s tvojo službo.... Pa naj potem drugi presodijo, kdo se konstantno laže.

Glede drugega dela pa nikoli ni nihče govoril nič takega o cepivih, kar pišeš sam (tukaj se vidi tvoje bralno nerazumevanje), no mogoče kak fanatik na drugi strani. Vsi normalno izobraženi in razgledani vemo, da cepiva niso čudež, pomagajo pa v določeni meri, kar potrjujejo tudi vse statistike. Tudi nikjer ni pisalo, da ni možno, da pride do kakih stranskih posledic (kot pri vsaki stvari, tudi lekadolu ali aspirinu). Razmerja so pomembna in potem se odloči, ali je uporaba smoterna ali ni. Zaenkrat statistika govori v prid cepivom.

Če bomo pa začeli vsi vsak samo na svojo rit gledat, zakaj potem vsi plačujemo zdravstvo, pokojninsko zavarovanje, šole, policijo, ....
Vsak naj skrbi zase, kakor ve in zna. Pa da vidimo ta divji zahod. Res ne vem, kako ste lahko tako kratkovidni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in bizi

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Bananje služi kot protekcija pred širjenjem lažnih informacij. Tako da ima nek pomen.
Samo plastičen primer: če bi začasno, v času korona krize, z Alterja "odtranili" Mirsija, Jawra, Evrokrata ter Andya (pa še koga, se ne bom trudil iskat po bazi), bi se zagotovo več alterjevcev cepilo.
Enako je v real lajfu. Enim par "influence" antivakserjem bi bilo treba onemogočit lažne izjave, pa bi bila cepilna slika v SLO takoj boljša.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in McGiver

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Bananje služi kot protekcija pred širjenjem lažnih informacij. Tako da ima nek pomen.
Samo plastičen primer: če bi začasno, v času korona krize, z Alterja "odtranili" Mirsija, Jawra, Evrokrata ter Andya (pa še koga, se ne bom trudil iskat po bazi), bi se zagotovo več alterjevcev cepilo.
Enako je v real lajfu. Enim par "influence" antivakserjem bi bilo treba onemogočit lažne izjave, pa bi bila cepilna slika v SLO takoj boljša.
Napisal nisem niti ene lazne informacije.

Lagali so o ucinkovitosti cepiv.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Bananje služi kot protekcija pred širjenjem lažnih informacij. Tako da ima nek pomen.
Samo plastičen primer: če bi začasno, v času korona krize, z Alterja "odtranili" Mirsija, Jawra, Evrokrata ter Andya (pa še koga, se ne bom trudil iskat po bazi), bi se zagotovo več alterjevcev cepilo.
Enako je v real lajfu. Enim par "influence" antivakserjem bi bilo treba onemogočit lažne izjave, pa bi bila cepilna slika v SLO takoj boljša.
Blokirat bi bilo potrebno tudi ljudi, ki javno zagotavljajo da so cepiva varna brez kakrsnih koli stranskih ucinkov in zraven limajo verodostojne znanstvene clanke! Sploh pa Pfizer, ki ima umazano zgodovino kot prasic v blatu.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
Se pravi, ti govoriš za cepiva? Kolikor vem, so vsa dovolj učinkovita, ampak ti sedaj govoriš o stranskih učinkih. Ta so pač prisotna, kot so prisotna povsod drugje. Ne poznam primera, da jih ni. Poznaš ti?
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in AndrejEnej

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če cepivo testiraš na milijardi ljudi, se gotovo pokažejo vsak teden drugi stranski učinki. Drugače bi ga morali testirati 10 let, preden bi ga spustili v uporabo. Vseeno so pa ti stranski učinki zelo, zelo redki, tudi v primerjavi z zdravili, ki so v uporabi že desetletja.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.271
113
Ce ne stekate... Povejte mi ENO SAMO zdravilo/cepivo, ki nima stranskega ucinka. Samo eno.

Ce imajo vsa stranske ucinke, nevem zakaj bi bila covid cepiva izjema.

Poglejte na zdravila za demenco in njihove stranske ucinke v dokumentaciji. Samo pozor, da ne bo koga kap.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Če cepivo testiraš na milijardi ljudi, se gotovo pokažejo vsak teden drugi stranski učinki. Drugače bi ga morali testirati 10 let, preden bi ga spustili v uporabo. Vseeno so pa ti stranski učinki zelo, zelo redki, tudi v primerjavi z zdravili, ki so v uporabi že desetletja.
je velika razlika v primerjavi z zdravili, kot na primer tablete, kjer lahko prenehas/v posvetovanju z zdravnikom zamenjas,...
odcepit se pac ne mores vec
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Smisel navodil in opozoril je, da sam presodiš če je smiselno vzeti. Pri cepivih ki so prisilna pa itak to nima smisla, ker ne moreš rečt ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
se ne spomnes,
EMA je na vsake nekaj tednov dodala nek nov stranski ucinek
Bi rekel da zato, ker so testiranja potekala na nekaj 10000 ljudi, ko pa je prišlo do splošne uporabe, je bila količina dosti večja. Določeni stranski učinki, ki se pojavijo 1 na 100000 se najverjetneje ne pojavijo, če je test opravljen na 30000 ljudeh. Kapiš? Zato imaš tudi pri zdravilih revizije navodil, kjer so z dolgotrajnešo uporabo zabeleženi novi stranski učinki, tisti redkejši in zna biti da tudi hujši.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
zaradi ene tablete?
mors fejt predozirat

plus tablete/zdravilo vzames, ko zbolis
Se zgodi, pač poglej kdaj v navodila. 100% varnosti ti ne more garantirati nihče.

Ko tableto vzameš, ko zboliš in padeš recimo v tisto skupino hujših stranskih učinkov 1:10000 ali 1:100000 ti pač nič ne pomaga, saj si tableto že vzel in se ne moreš ravno "odtabletiti". To znaš očitno samo ti.