Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Samo tistih s polno ritjo je dokaj malo.

Tega bi lahko nalimal za celo ljubljano...

S policaji na čelu....

birthday-celebrate.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.011
3.526
113
41
Lj
Recimo nekaj takega ne boš videl v privatnih ustanovah, to je možno samo v javnem sistemu kjer se folku jebe za paciente:

Najdite mi eno privatno ustanovo iz ZDA s takim standardom zdravljenja kot je prikazan zgoraj. Take stavbe dajejo oni v grozljivke tipa Saw.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.949
10.365
113
pri nas bi tudi lahko, za kaksno tujo produkcijo, dva filma, pa bi lahko iz tega budgeta prenovili.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Recimo nekaj takega ne boš videl v privatnih ustanovah, to je možno samo v javnem sistemu kjer se folku jebe za paciente:

Najdite mi eno privatno ustanovo iz ZDA s takim standardom zdravljenja kot je prikazan zgoraj. Take stavbe dajejo oni v grozljivke tipa Saw.

Problem je ker je državna birokracija nesposobna projekt naredit tako kot treba in dobiti EU sedstva za to. Ker jih ne bo se pa ne bo gradilo. Pa to ni prvi tak objekt v tej vladi ki se ne bo gradil.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
In ta problem je nastal šele pod Golobovo vlado, kajne? Kaj so pa delali zadnjih 30 let, tudi nekajkrat pod velespoštovanim Janšo? Ali so v teh letih napravili tako široke postelje, da nenadoma ne gredo skozi vrata?
 
  • Haha
  • Objave ne odobravam
Reactions: Ateis, Matey in sad

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
In ta problem je nastal šele pod Golobovo vlado, kajne? Kaj so pa delali zadnjih 30 let, tudi nekajkrat pod velespoštovanim Janšo? Ali so v teh letih napravili tako široke postelje, da nenadoma ne gredo skozi vrata?

A to pišeš ker misliš da sem jaz pro Janša, ne jaz sem Goloba volil, no vem da naslednjič ga ne bom več. Kritiziram nesposobnost tistega ki sem ga volil, in za to imam pravico, pa lahko bi začel že prvi dan po volitvah ko je začel z Šarcem in Bratuškovo za katere so volilci jasno in glasno rekli da jih nočejo videti več na oblasti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.168
1.357
113
Kot pravim. Delam tam, imam izkusnje z "vsemi". Je ok sistem. Ampak se dalec od popolnega. Ker to ne obstaja. Ima svoje fore. Da ne recem bedarije.

Pa malo povprasajte po cenah v domovih recimo. Da vas ne bo sok.
Evo celotno Avstrijsko zdravstvo v enem stavku:

Could be interesting how to explain to the world that a patient nearly died inside of an "hospital" because there were no doctors, water, etc... for him.


Razlog je pa AUVA in Avstrijska policija in še nekaj ostalih.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.272
6.467
113
pri taščici
Glede cene zdravil
V bosni sem dal za nek "amoksiklav" 1,4€.
Zdravnica je pa otroka pregledala na urgenci sredi nocin"gratis". (Vnetje usesa) .
Beli rp, zjutraj lekarna in gremo dalje.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.384
3.837
113
Ljubljana
hmpg.net
"Enaindvajset farmacevtskih družb, ki v Sloveniji prodajajo originalna zdravila in so članice FarmaForuma, ter generična proizvajalca Lek in Krka so lani plačali zdravnikom in zdravstvenim organizacijam okoli 14,4 milijona evrov."
"S koliko zdravniki sodelujejo, nam v Krki niso povedali, o njihovi transparentnosti pa pravijo: »Skladno z določbami o varstvu in obdelovanju osebnih podatkov imajo zdravstveni delavci možnost odločitve o objavi svojega imena, kar smo zavezani spoštovati. Z objavo se strinja manj kot 50 odstotkov zdravstvenih delavcev.«"
"V EU so pri tem velike razlike, približno tretjina držav (Belgija, Nizozemska, Danska, Francija, Latvija, Litva, Portugalska, Romunija in Slovaška) ima javno objavo podatkov o farmacevtskih plačilih opredeljeno v zakonodaji in »so transparentnost postavile nad pravico posameznika do zasebnosti«, pravijo v FarmaForumu. To pomeni, da tam zdravniki razkritij (prejetih plačil) ne morejo preprečiti."
"V Nemčiji so vsa plačila farmacevtske industrije zdravnikom in organizacijam lani znašala 650 milijonov evrov, od tega je šlo kar 438 milijonov evrov ali dve tretjini vseh plačil za sodelovanje zdravstva pri raziskavah in razvoju zdravil.
Pri nas gre za to le desetina vseh plačil. "