Migrantska kriza odnesla "mati Terezo"

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

http://www.rtvslo.si/lokalne-n...-drustvo/384277

Citat:

Boris Krabonja je zapustil mariborsko humanitarno združenje Žvižgač, in čeprav sprva ni želel povedati, zakaj, je zdaj razkril, da zaradi trenj v združenju. Grozili so mu tudi ljudje, ki jim je pomagal.

Prejšnji teden je na družbenem omrežju presenetila objava prvega mariborskega žvižgača Borisa Krabonje, da bo odslej samo še profesor in da zapušča humanitarno združenje Žvižgač, kjer so v zadnjih letih s hrano in plačevanjem položnic pomagali številnim socialno ogroženim.

Zakaj takšna nenadna odločitev, prejšnji teden Krabonja še ni želel pojasniti, ko pa je danes stopil pred kamero, je bil odkrit - bila so trenja znotraj združenja in bile so grožnje, tudi tistih, ki smo jim pomagali.

Ni želel konfliktov znotraj združenja
Umaknil sem se, tako Krabonja, še preden bi nastal konflikt znotraj našega združenja. A za to niso krivi žvižgači, s katerimi sem delal, to je moj upor proti sistemu v državi. "Zato da bo neka situacija mene pripeljala zgolj na to, da bom zbiralec hrane in delil hrano ljudem, za katere je jasno, da ničesar ne rešim, da je treba sistemsko zadevo rešiti ... na to ne pristanem," pravi.

Ker pa je v zadnjih mesecih pomagal tudi prebežnikom, se je nanj vsul ne le plaz kritik, temveč tudi groženj. "Nemalo takih ljudi je, ki smo jih leto dni hranili, ko pa sem se odločil, da bom pomagal tudi beguncem, sem pa dobil kar jasen namig: ali boš nehal ali pa se ti bo kaj zgodilo," je priznal.

Posredno so grozili tudi njegovi družini. "V enem zapisu je bilo tudi navedeno, da naj se zavedam, da tudi on, se pravi očitno je moški, ve, kdo sta Staš in Nejc," je razkril.

In te igre, pravi, se ne gre več. Posvetil se bo izobraževanju na področju prostovoljstva. Humanitarno združenje, kjer trenutno pomagajo več kot 600 ljudem, pa bo delovalo naprej.

Zgarani profesor, ki se je šel ob 40 urnem delavniku (tedenskem) še humanitarca, mislim da kar v prostorih šole...

Pa ga je verjetno kdo opomnil, da so naši bolj lačni kot sirijski turisti z iphoni...

Pa takoj jamranje, jok in stok
hysterical-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Kvazi humanitarci-ko pa zagusti oz. ni vse po njihovo, pa jok in stok po občilih..velikokrat in marsikje že videno.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

http://www.rtvslo.si/slovenija/zvizgac-boris-krabonja-mariborski-robin-hood/364770

Citat:
Profesor zgodovine na Srednji ekonomski šoli Maribor Boris Krabonja si je že pred leti v javnosti izboril podobo neustrašnega humanitarnega aktivista, saj mu je nekega dne, ko je na šoli odkril lačno dijakinjo, prekipelo in je začel "žvižgati" prek spletnih omrežij in prosjačiti za hrano za svoje dijake.

Citat:
Takrat sem bil še klasični Slovencelj, ki je ždel pred televizijo v varnem naslonjaču. Ob prvi obletnici vstaje so me slučajno nekje "zavohali" in povabili, da sem povedal nekaj stavkov in takrat me je prevzela groza, saj me je presunilo, da sem popolnoma enak bedak kot vsi tisti, ki kvasijo neumnosti po televiziji, nekega pravega stika z ljudmi in resničnimi problemi pa nimajo. Počutil sem se kot totalen bedak, ki prodaja neke floskule.

Citat:
Ustanovil Žvižgača in moral iz šole
Dokler je prvenstveno pomagal le dijakom šole, je ta dopuščala, da je za svoje dobrodelne dejavnosti uporabljal kar proste kotičke na šoli, ob ustanovitvi dobrodelnega društva Žvižgač pa mu je vodstvo šole odpovedalo gostoljubnost. "Ni mi jasno, zakaj se je to moralo zgoditi, racionalnega odgovora tu ni," je dejal Krabonja in dodal, da ima sicer v zbornici šole polno podporo med kolektivom in da je na šoli dovolj prostora, očitek, da so motili pouk, pa tudi ne drži, ker so hrano delili popoldne po pouku.

ah ja
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
znajo bit socialci kar nasilni če ne dobijo. kar nekaj zahtevajo kot da jim vse pripada. mu popolnoma vrjamem da so mu ravno ti grozili.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.269
113
Pišuka Snecer ej, naslov si dal pa tak kot da je odneslo "mamo" Merkel
smile-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
http://www.rtvslo.si/lokalne-n...-drustvo/384277

Citat:

Boris Krabonja je zapustil mariborsko humanitarno združenje Žvižgač, in čeprav sprva ni želel povedati, zakaj, je zdaj razkril, da zaradi trenj v združenju. Grozili so mu tudi ljudje, ki jim je pomagal.

Prejšnji teden je na družbenem omrežju presenetila objava prvega mariborskega žvižgača Borisa Krabonje, da bo odslej samo še profesor in da zapušča humanitarno združenje Žvižgač, kjer so v zadnjih letih s hrano in plačevanjem položnic pomagali številnim socialno ogroženim.

Zakaj takšna nenadna odločitev, prejšnji teden Krabonja še ni želel pojasniti, ko pa je danes stopil pred kamero, je bil odkrit - bila so trenja znotraj združenja in bile so grožnje, tudi tistih, ki smo jim pomagali.

Ni želel konfliktov znotraj združenja
Umaknil sem se, tako Krabonja, še preden bi nastal konflikt znotraj našega združenja. A za to niso krivi žvižgači, s katerimi sem delal, to je moj upor proti sistemu v državi. "Zato da bo neka situacija mene pripeljala zgolj na to, da bom zbiralec hrane in delil hrano ljudem, za katere je jasno, da ničesar ne rešim, da je treba sistemsko zadevo rešiti ... na to ne pristanem," pravi.

Ker pa je v zadnjih mesecih pomagal tudi prebežnikom, se je nanj vsul ne le plaz kritik, temveč tudi groženj. "Nemalo takih ljudi je, ki smo jih leto dni hranili, ko pa sem se odločil, da bom pomagal tudi beguncem, sem pa dobil kar jasen namig: ali boš nehal ali pa se ti bo kaj zgodilo," je priznal.

Posredno so grozili tudi njegovi družini. "V enem zapisu je bilo tudi navedeno, da naj se zavedam, da tudi on, se pravi očitno je moški, ve, kdo sta Staš in Nejc," je razkril.

In te igre, pravi, se ne gre več. Posvetil se bo izobraževanju na področju prostovoljstva. Humanitarno združenje, kjer trenutno pomagajo več kot 600 ljudem, pa bo delovalo naprej.

Zgarani profesor, ki se je šel ob 40 urnem delavniku (tedenskem) še humanitarca, mislim da kar v prostorih šole...

Pa ga je verjetno kdo opomnil, da so naši bolj lačni kot sirijski turisti z iphoni...

Pa takoj jamranje, jok in stok
hysterical-1.gif

Raje povej, koliko lačnih si že ti nahranil, preden se delaš norca.
bonk.gif