Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.072
1.011
113
ampak je pa unikaten način kako mi te probleme naslavljamo, samo več denarja vrži not pa bo.
In ta sistem deluje, a ne vidiš?
Gradimo in obnavljamo bolnice (hiralnica pri MB in Franja), ZDji so tako na komot narejeni, da se lahko vsak zdravnik čez 3 ambulante raztegne, v UKCju bodo pacientom Evian flaširano vodo dajali.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.359
9.696
113
40
MB
to mi nonstop govorijo ja, vidi se sicer ne ... ampak če ablast tak pravi, pol že je tak.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.508
6.251
113
Ne... Delo na crno je, da se ne placa davka. Tukaj ni imel niti sanse davka utajiti, ker ga niso placali
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.508
6.251
113
Zaenkrat res tako kaze. Ampal bo izterjal, brez skrbi. Z obrestmi. Ostalih 112 bo pa malo počakalo, da se to reši...

Zdaj pa resno, kaj bi vi naredili ce ze 4 mesece prej tezis onemu, ki izdaja dovoljenje, da ni ustrezno, nazaj pa dobis:
Mužina trdi, da je ministrstvo vztrajno odgovarjalo, da popravek dovoljenja ni potreben in da je izdano dovoljenje ustrezno.

Klokocovnik nima pogodbe z ZZZS, ampak z SB Celje, ki pac ne bo refundiran s strani ZZZSja, ampak placal pa opravljeno delo bo. Tole dovoljenje v nicemer ne bo tega preprecilo, niti ne more. Preprecuje samo nadaljnje delo, pa nic hudega, saj ne gre zame.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Previdno, če lažete svojemu zdravniku, da ste na smrt bolni in naj vam napiše bolniško. Nekateri zdravniki zelo resno vzamejo dobrobit svojih pacientov.


Omenjena pacientka je preko aplikacije Prizdravniku.si svojo osebno zdravnico prosila za odprtje staleža zaradi slabega počutja, bruhanja in driske. Naslednji dan, ko bi morala priti na preiskave v laboratorij, je sporočila, da ji je slabo in ne more niti iz kopalnice, nato pa se na klice ni več oglašala.
Ker se je zdravnica zbala za dobrobit pacientke, je aktivirala reševalce. Na stalnem naslovu pacientke se na trkanje ni odzval nihče, čeprav je bil njen avtomobil parkiran pred hišo. Ko so gasilci in policisti vdrli v hišo, pacientke niso našli. Je pa policistom njena mati po telefonu povedala, da zdaj živi na drugem naslovu. Ker se tudi tam na trkanje ni odzval nihče, so znova vdrli v stanovanje, ki je bilo prav tako prazno.
Skrivnostno izginotje pacientke se je sčasoma razjasnilo - medtem ko je zdravnici lagala, da je na smrt bolna, je v resnici uživala z mamo na morju. Zdravnica se sprašuje, zakaj pacientka dogajanja ni vsaj prekinila, saj so jo preko SMS sporočil sprotno obveščali o dogajanju.
 
  • Wow
Reactions: aljoman

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
Mojemu kolegu so zaradi takega odnosa mogoče celo rešili življenje, ko se je predolgo pacal doma med covidom in zdravil s čajčki. Ko ga je medicinska ekipa našla, je imel saturacijo že prenizko, da bi bil sposoben sam hoditi. V njegovem primeru je sicer zdravstvo poklicala bivša žena, ki živi precej daleč stran in se ji je nehal javljati na telefon, vedela pa je, da je bolan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.955
10.369
113
Previdno, če lažete svojemu zdravniku, da ste na smrt bolni in naj vam napiše bolniško. Nekateri zdravniki zelo resno vzamejo dobrobit svojih pacientov.


Omenjena pacientka je preko aplikacije Prizdravniku.si svojo osebno zdravnico prosila za odprtje staleža zaradi slabega počutja, bruhanja in driske. Naslednji dan, ko bi morala priti na preiskave v laboratorij, je sporočila, da ji je slabo in ne more niti iz kopalnice, nato pa se na klice ni več oglašala.
Ker se je zdravnica zbala za dobrobit pacientke, je aktivirala reševalce. Na stalnem naslovu pacientke se na trkanje ni odzval nihče, čeprav je bil njen avtomobil parkiran pred hišo. Ko so gasilci in policisti vdrli v hišo, pacientke niso našli. Je pa policistom njena mati po telefonu povedala, da zdaj živi na drugem naslovu. Ker se tudi tam na trkanje ni odzval nihče, so znova vdrli v stanovanje, ki je bilo prav tako prazno.
Skrivnostno izginotje pacientke se je sčasoma razjasnilo - medtem ko je zdravnici lagala, da je na smrt bolna, je v resnici uživala z mamo na morju. Zdravnica se sprašuje, zakaj pacientka dogajanja ni vsaj prekinila, saj so jo preko SMS sporočil sprotno obveščali o dogajanju.
upam da objavo imena in priimka, gospa pa dolgoletni zapor. Tudi zaradi takih, je zdravstvo slabše, dražje
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.887
9.552
113
Zapor niti ne, bi pa ji morali zaračunati vse stroške + lepa zajetna kazen, pa to razbobnat po Slovenskih novicah in kurah, da nobenemu več ne bo to padlo na pamet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.011
3.526
113
41
Lj
Nov udarec za zdravstvo, levica hoče njihove dopuste. Ali jih bodo solidarnostno dali?

 
  • Wow
Reactions: sajkek

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.072
1.011
113
Nič ne bo z rezanjem.
Levica pa ja ne bo dovolila, da se dopust skrajša strežnici - predstavnici delavskega proletariata.
Oziroma z druge strani: dopusti so že OK, če ima strežnica (proletariat) največ dopusta v državi. 66 dni.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.741
1.557
113
Iskajoč brata
Dobra logika ni kaj:
Prvo reče, da se zavedajo v kaj gredo, da delajo v prostoru kjer seva, naslednji korak: kaj delam v prostem času in med dopustom je pa moja stvar :)
Pošljemo ga na dopust, ker ne želi biti obsevan, vendar me dopustom dela ravno to :) Dvojna plača

Dobri dopusti, ni kaj
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
S temi sevanji tako na debelo lažejo. Pacienta, ki je v aparatu, spremljajo iz zaščitenih sob, aparaturo pa uravnavajo na daljavo. A litru mleka, ki so ga dobivali na dan pred leti, so se pa odpovedali?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
Če je delovno mesto bolj nevarno za zdravje kot ostala, potem bi se mi zdelo smiselno krajšanje preživetega časa na takem delovnem mestu vsak delovni dan in ne z daljšanjem dopusta. Ali dejansko krajši delovni čas, ali pa zaposlitev na dveh delovnih mestih. Če gre za zdravje delavca ...
Je pa tako, teta od žene je delala kot inženirka na rentgenu v eni od bolnišnic. Umrla zaradi raka pri starosti <70, njeni bratje in sestre še živijo in imajo 80+. Seveda pa je težko reči, da je bilo ravno delovno mesto odločilno. Kolikor sem razumel, je zaradi delovnega mesta imela redne zdravniške preglede tudi ko je šla v penzijo, pa bolezni vseeno niso pravočasno odkrili in je po odkritju dočakala le še par mesecev.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Če je delovno mesto bolj nevarno za zdravje kot ostala, potem bi se mi zdelo smiselno krajšanje preživetega časa na takem delovnem mestu vsak delovni dan in ne z daljšanjem dopusta. Ali dejansko krajši delovni čas, ali pa zaposlitev na dveh delovnih mestih. Če gre za zdravje delavca ...
Je pa tako, teta od žene je delala kot inženirka na rentgenu v eni od bolnišnic. Umrla zaradi raka pri starosti <70, njeni bratje in sestre še živijo in imajo 80+. Seveda pa je težko reči, da je bilo ravno delovno mesto odločilno. Kolikor sem razumel, je zaradi delovnega mesta imela redne zdravniške preglede tudi ko je šla v penzijo, pa bolezni vseeno niso pravočasno odkrili in je po odkritju dočakala le še par mesecev.
Ne primerjaj stanja izpred 30+ let z današnjim. Takrat so tudi v moji službi delali s praktično golimi rentgenskimi cevmi.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Seveda, dopusti so bili pa izborjeni še v tistih časih in jih sedaj nočejo izpustiti iz rok. Tako kot ajzenponarji.