Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.250
113
Mene zanima, kako je krka sploh prisla na 10%. Pozdravljam generike in sploh ko se delajo na nasih tleh z nasimi delavci, ampak nekega silnega razvoja in raziskav pa tu ni. V primerjavi s tistimi, ki res nekaj novega razvijejo seveda...

Me pa se nekaj zanima. Krka je tako lep splosen pojem... Kaj je Krka? Samo farma ali tudi vse njihove toplicke, kjer delajo zdravniki - tako polno zaposleni kot pogodbeniki. Se pravi gre za placilo za zdravnisko delo. Je to zraven ali ne?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Poznam zelo dobrega družinskega zdravnika, ki najraje predpisuje zdravila neke relativno neznane francoske farmacevtske tovarne. Saj ne, da bi bilo z zdravili kaj narobe, da pa vseeno človeku malo misliti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.250
113
Imas tudi zelo dobre, ki pac predpisujejo Krko oziroma karkoli pac liči na "domace", ker s tem podpira (ne)posredno na vec nacinov naše. Ne da bi od tega kaj direktno imel... Četudi je kako "romunsko" cenejše. To ti da tudi misliti. S tem, da v tem kontekstu bi celo podprla nacelno in glasno, cetudi zna biti par centov drazje.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
Vsak od nas raje dela s tistim, kar pozna.
Pediatrinja enega od otrok je tudi pri neki težavi pred N-leti vzela knjigo enega od proizvajalcev zdravil in po njej določila zdravilo. To je bilo še sicer pred obdobjem interneta.
Gledam, kaj dobi naš hišni zdravnik od propagande od farmacevtskih hiš. Dogodki, kjer predstavijo možnosti zdravljenja neke diagnoze z njihovimi zdravili. Za koga ja, za koga ne, s plusi, opisani pričakovani stranski učinki in še kaj. Če ti to nekdo zbere, te mogoče nauči še v živo na kakem dogodku, boš gotovo raje uporabil to. Saj družinski zdravnik ne dela lastnih raziskav, kako nekaj vpliva. Nekako mora priti do informacije, kaj je na voljo in to tudi držati v glavi. Eno sta pritisk in holesterol, ampak ljudje imajo še druge težave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in sajkek

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
Mislim, da v zdravstvu dajo kar nekaj na izobraževanje. Vsekakor mnogo več kot v večini gospodarskih družb.
Res pa je, da pač en zdravstveni dom lahko pošlje zaposlenega samo na izobraževanje, ki ga nekdo drug organizira. Če so to bolj ali manj farmacevtske družbe, gredo pač tja.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.072
1.011
113
Tudi tam, če se preučuje tropske bolezni .
A si fouš?

ZDji imajo okoli 500€ na leto predvideno za izobraževanje zdravnika.
To so cca 3 seminarji na leto, vsak prinese 2 točki za obnovitev licence. Rabiš pa 50 točk v 5 letih.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
A to pomeni izobraževanja ali "izobraževanja", ki je nekje na Baliju?
Potovati na bali je gotovo dosegljivo za marsikaterega mlajšega zdravnika. Stari pa bi lahko padel dol.

1691065870568.png
 
  • Haha
Reactions: sajkek in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.887
9.552
113
Mislim, da v zdravstvu dajo kar nekaj na izobraževanje. Vsekakor mnogo več kot v večini gospodarskih družb.
Res pa je, da pač en zdravstveni dom lahko pošlje zaposlenega samo na izobraževanje, ki ga nekdo drug organizira. Če so to bolj ali manj farmacevtske družbe, gredo pač tja.
Ves kaj je meni zanimivo?
Delal sem na področju, kjer so seminarje organizirali večinoma dobavitelji. Izgleda sem čudak, da se nisem zlizal z nobenim dobaviteljem in sem strankam svetoval za stranke najboljšo rešitev. Res pa na seminarjih nisem streljal živali na safariju v Afriki, se prenažiral v sedemzvezdničnem hotelu, itd. Ampak zbiral informacije, spraševal in si v glavi že sestavljal potencialne use case za stranke, ki bi jim tisto ustrezalo.
Kakor hitro pa pridemo v zdravstvo, se pa vse zlomi in potem je opravičilo, ja če samo dobavitelji pa organizirajo dvotedenski seminar v 5 zvezdničnem parku v JAR, od katerega je 3 dni dejansko planiran seminar. Ja, da fak no, a ti to ne zazvonijo malo zvonci, da nekaj ne štima tukaj.
PS: NE TRDIM, DA SO VSI ZDRAVNIKI TAKI, KAPO DOL TISTIM, KI POŠTENO DELAJO IN NI JIH MALO.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
Na koncu je tako, da zaposleni povsod izrabljajo sistem, če ni pravega vodenja in lastnika ne briga, kaj se dogaja oziroma sistema ne razume in ne obvladuje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad