Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.206
3.607
113
Govorite o Avstriji. S prve roke ali tako, klisejsko? Jaz lahko govorim, ker delam v njihovem zdravstvu. In se zdalec ni tako, kot se tu opeva.
Frend se je z družino in majhnim otrokom 2015 preselil v Celovec.
Še en otrok se jima je rodil v AT.
Po njegovih izkušnjah (pediatrija, urgenca itd....) je je nape zdravstvo... ...smeh.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.168
1.357
113
Govorite o Avstriji. S prve roke ali tako, klisejsko? Jaz lahko govorim, ker delam v njihovem zdravstvu. In se zdalec ni tako, kot se tu opeva.
Sem bil tam.

Sem javno obtožil AUVA in policijo pomoči pri načrtovanem mučenju in poiskusu umora iz diskriminacije ter prikrivanja.

Nesposobna Avstrijska policija v kar lepem času niti Avstrijskega tožilca ni uspela najti. Verjetno zato ker so vpleteni v pi***

Mam občutek da imaste tam že novi Auswitz.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Seveda ima vezo. Najbrž jo je zelo želel zaposliti in je zato pristal na njene pogoje, ki so vključevali delo drugje. Svojim redno zaposlenim zdravnik pa močno dvomim, da to dovoljuje, ker to pomeni, da imajo pri njemu premalo dela.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.176
1.349
113
Frend se je z družino in majhnim otrokom 2015 preselil v Celovec.
Še en otrok se jima je rodil v AT.
Po njegovih izkušnjah (pediatrija, urgenca itd....) je je nape zdravstvo... ...smeh.

Kot pravim. Delam tam, imam izkusnje z "vsemi". Je ok sistem. Ampak se dalec od popolnega. Ker to ne obstaja. Ima svoje fore. Da ne recem bedarije.

Pa malo povprasajte po cenah v domovih recimo. Da vas ne bo sok.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.206
3.607
113
Kot pravim. Delam tam, imam izkusnje z "vsemi". Je ok sistem. Ampak se dalec od popolnega. Ker to ne obstaja. Ima svoje fore. Da ne recem bedarije.

Pa malo povprasajte po cenah v domovih recimo. Da vas ne bo sok.
Itak, da ni popoln sistem.
Je pa BISTVENO BOLJŠI od našega in čakalne dobe se ne merijo v mesecih oz. letih.
Glede razmerja med bruto/neto plačo tudi stane ne kaj bistveno več - se ne spomnim, da bi frend rekel, da more za zdravstvo posebej mesečno še kaj plačevati.
Ampak medicinsko osebje ima pa (bistveno?) višje plače - to verjetno sam najbolje veš +ogromno (večina?) osebnih zdravnikov je zasebnikov/koncesionarjev.
Ti s plačilom zavarovalnice za njihove storitve pokrivajo vse stroške in tudi zaposlene primerno plačujejo.
Je pa res, da medicinske opreme sigurno ne kupujejo po 10x tržnih cenah, kot je to praksa v Slo.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.176
1.349
113
Itak, da ni popoln sistem.
Je pa BISTVENO BOLJŠI od našega in čakalne dobe se ne merijo v mesecih oz. letih.
Glede razmerja med bruto/neto plačo tudi stane ne kaj bistveno več - se ne spomnim, da bi frend rekel, da more za zdravstvo posebej mesečno še kaj plačevati.
Ampak medicinsko osebje ima pa (bistveno?) višje plače - to verjetno sam najbolje veš +ogromno (večina?) osebnih zdravnikov je zasebnikov/koncesionarjev.
Ti s plačilom zavarovalnice za njihove storitve pokrivajo vse stroške in tudi zaposlene primerno plačujejo.
Je pa res, da medicinske opreme sigurno ne kupujejo po 10x tržnih cenah, kot je to praksa v Slo.

Glede plac. Za nase razmere so dobre place (+ ce si zvest, se da nafehtat se povisnico). Za njihove razmere pa nevem, ce bi se strinjal. Delovni vasi so katastrofa, 90% ustanov ima dolge delavnike, kjer senkas dve uri pavze dnevno.

Imas javne zavarovalnife in tudi privat zavarovanja. In kar vidis, da ljudje s privat zavarovanji ostanejo dlje v bolnici, tudi za brezveze. Medtem ko z javnimi zavarovanji gredo po hitrem postopku domov.

Glede razmerja bruto neto. To kar vidis na placilni, je nekaj vec neto na bruto. Celoten strosek, ki ga odvede delodajalec, pa je VECJI od slovenskega. In samo to je vazno.

Jaz sem ze 6 let pri isti firmi, posledicno lahko mam dolocene bonitete v obliki lastnik delavnikov + dodatek skoraj v visini slovenske minimalne place.

Se pa moras pokazat. Iz nic je pac rezultat tudi nic.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.168
1.357
113
Itak, da ni popoln sistem.
Je pa BISTVENO BOLJŠI od našega in čakalne dobe se ne merijo v mesecih oz. letih.
Glede razmerja med bruto/neto plačo tudi stane ne kaj bistveno več - se ne spomnim, da bi frend rekel, da more za zdravstvo posebej mesečno še kaj plačevati.
Ampak medicinsko osebje ima pa (bistveno?) višje plače - to verjetno sam najbolje veš +ogromno (večina?) osebnih zdravnikov je zasebnikov/koncesionarjev.
Ti s plačilom zavarovalnice za njihove storitve pokrivajo vse stroške in tudi zaposlene primerno plačujejo.
Je pa res, da medicinske opreme sigurno ne kupujejo po 10x tržnih cenah, kot je to praksa v Slo.
Tudi zdravila in ostalo plačujejo po precej znižanih cenah saj ima tudi vsak zdravnik vpogled v to. Vem zato ker so mi jih predpisali dati pa niso hotli. Pa je gledal nabavne cene tega... Za apatere sicer ne vem mislim pa da je isto.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.176
1.349
113
Veliko zdravil ima doplacila! Vec kot pri nas. Vem ker se svojci kaj bunijo, koliko mesecno je za doplacat.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Tuje sisteme po navadi idealizirajo tisti, ki o njih nimajo pojma. :jok: Tako pri nas, kot v tujini, z zdravstvenim sistemom nimajo problema tisti s polno ritjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD