Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.337
3.642
113
vlada bo obnovila bolniške objekte po najvišjih standardih, ko gre za nekaj tako pomembnega ni ovir.

F1VWwwrXwCA3XhU.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
vlada bo obnovila bolniške objekte po najvišjih standardih, ko gre za nekaj tako pomembnega ni ovir.

F1VWwwrXwCA3XhU.jpg

Če bi dejanske bolnice obnavljali s takšnim zanosom kot Franfo oziroma tako pogosto. Iz franje bi bilo kar je celega bolj pametno v mzej poslati tam pa replike namestit ker tole bodo lahko vsakih nekaj let iz nule obnavljali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Mogoče sta pa Keber al pa Jenull prišla na idejo, da bi lahko tudi v Franji skrajševali čakalne vrste. Pa je treba zdaj zrihtat prostore in opremo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.038
4.027
113
Če bi dejanske bolnice obnavljali s takšnim zanosom kot Franfo oziroma tako pogosto. Iz franje bi bilo kar je celega bolj pametno v mzej poslati tam pa replike namestit ker tole bodo lahko vsakih nekaj let iz nule obnavljali.

Sicer ste se malo cinično obeslili na "problem" in preveč politizirali, ampak je nekaj resnice v praksi.

Za bolnico Franjo obnovit ne rabiš glavne cokle, ki zavira napredek v našem zdravstvu. Tako da, ja da se jo obnovit tudi z javnimi razpisi in vsem, tudi prostovoljenim delom ... ni pa vmes zdravstvenega lobija. Torej ni nikjer zdravnikov, farmacevtov in lobistov. Torej se lepo vidi kje je problem oz. kjer ni problema gredo projekti lepo skozi.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Za bolnico Franjo obnovit ne rabiš glavne cokle, ki zavira napredek v našem zdravstvu. Tako da, ja da se jo obnovit tudi z javnimi razpisi in vsem, tudi prostovoljenim delom ... ni pa vmes zdravstvenega lobija. Torej ni nikjer zdravnikov, farmacevtov in lobistov. Torej se lepo vidi kje je problem oz. kjer ni problema gredo projekti lepo skozi.
Za obnovit Franjo rabiš 5 tesarjev.
Good luck s petimi tesarji pri gradnji urgence. Ali pa ZDja. Ali pa čisto navadne ambulante.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Kdo pa? Čistilka?
V normalnih državah lastnik zamenja direktorja in vodstvo, če posluje slabo.
Direktor zamenja nabavnega, če mučka kaj pod mizo.

Ne vem sicer, kako ti razumeš zadeve, ampak meni se zdi, da je preplačevanje čisto vsega v (državenm) zdravstvu znak slabega vodenja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in tomi

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.168
1.357
113
Kdo pa? Čistilka?
V normalnih državah lastnik zamenja direktorja in vodstvo, če posluje slabo.
Direktor zamenja nabavnega, če mučka kaj pod mizo.

Ne vem sicer, kako ti razumeš zadeve, ampak meni se zdi, da je preplačevanje čisto vsega v (državenm) zdravstvu znak slabega vodenja.
Normalne države ne obstajajo.

In vse gre na slabše.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.552
113
Kam pripelje dokončna privatizacija zdravstva (konglomerati, tako čislane ZDA s super učinkovitim zdravstvom), lahko poslušate tukaj:
Ne gre samo za to, da se paciente, ki si ne morejo privoščiti zdravljenja, enostavno odvrže na pločnik, ampak tudi zdravniki izgubijo vso ''svobodo'' in postanejo samo lovilci norme. Če je ne naredijo, so odpuščeni, če imajo kakršnokoli pripombo, so odpuščeni, itd.
Tisto, kar recimo jurek1973 tumba, kako je privat top shit in si lahko zdravnik vzame fuLL časa za pacienta, medtem ko ima v ZD 10 sekund na pacienta (karikiram), so v top shit ultra super duper privat zdravstvu v ZDA razvili do skrajnosti. Norma (7 min) ali pa greš. Zanimivo, da imajo stopnjo samomorov zdravniki v ZDA višjo od recimo vojakov. Bolnišnice ukinjajo oddelke pediatrije, ker ni dovolj profitabilna. Itd., itd.
Se splača poslušati.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Ker ZDA smer je edina alternativa našemu zdravstvu, a ne?
Ker Z Evropa ne obstaja?
Ampak s kakšnim Jenullom na čelu se bomo pa Venezueli približali.

Brez (pametnih) sprememb bomo pa dobili Benezuelo za rajo in ZDA za tiste z denarjem.
Ker če pustimo naravni razvoj dogodkov v trenutni smeri, lahko sledi le razpad državnega zdravstva.
In Keber & Co. tega z grožnjami in omejitvami na bo preprečil. Le pospešil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.011
3.526
113
41
Lj
Če bi dobili ZDA bi bilo super, ampak na žalost imamo že zdaj ZDA, samo najslabšo obliko tega. Zato ker moraš poleg zavarovanja plačevati še samoplačniške storitve. Kako je to boljše kot ZDA? Poraz.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.011
3.526
113
41
Lj
Saj so, ne brez zavarovanja, to morajo plačevati, so pa brez zdravnika in zdravniških storitev. Kar je dejansko še slabše.