Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.928
4.194
113
A si kdaj stopil v kake bolnice ali zdravstveni dom? To je tako kot bi stopil v leto 1970 tam nekje. Ali pa iz tistih horror filmov iz Amerike kjer gredo v kako zapuščeno bolnico razpisovati. Tudi urgenca tisti sprednji del je malo novejši čim pa greš po hodnikih tam nazaj pa spet prideš v preteklost. Še tiste stenske ure imajo orignalne, samo še slike od Titota manjkajo.
Recimo vščeč mi je na Jesenicah, ko pa greš v Ptujsko pa je poraz. Razlike so res očitne.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
A si kdaj stopil v kake bolnice ali zdravstveni dom? To je tako kot bi stopil v leto 1970 tam nekje. Ali pa iz tistih horror filmov iz Amerike kjer gredo v kako zapuščeno bolnico razpisovati. Tudi urgenca tisti sprednji del je malo novejši čim pa greš po hodnikih tam nazaj pa spet prideš v preteklost. Še tiste stenske ure imajo orignalne, samo še slike od Titota manjkajo.

Ampak stavba nima nobene veze z opremo.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.381
1.381
113
A ti se naročiš k mehaniku "sprednjo žarnico zamenjajte".
In ko si tam, rečeš še "pa ko sem glih tle, zamenjajte še vodno pumpo in jermene, pa bremze očistite".
In ti seveda to takoj naredijo. Ja pa jade. Govori pravljice komu drugemu.
PRimer sem dal, ampak saj razumeš kaj sem hotel povedal.

Point, ki ga jaz zagovarjam je, da bi se morali ukvarjati s pacientom kot celoto in nesamo z boleznijo, ki se v nekem trenutku pojavi. Mi pa smo trenutno v zdravstvenem sistemu na točki, ko je med zdravniki mišljenje bodite srečni, da nas imate, ker lahko vsi gremo drugam. In to ni ok, zdravnik se je šel šolat z namenom, da zdravi ljudi in pomaga z znanjem, ki ga je pridobil v času šolanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
Oprema in stavba s samimi zaposlenimi nekje načeloma nima veliko veze.
Je pač odraz skrbi lastnika za zaposlene, pogoje dela in stranke. Kdo je lastnik bolnišnic in kdo to lastništvo upravlja, pa vemo.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
PRimer sem dal, ampak saj razumeš kaj sem hotel povedal.

Point, ki ga jaz zagovarjam je, da bi se morali ukvarjati s pacientom kot celoto in nesamo z boleznijo, ki se v nekem trenutku pojavi.
Glej, če direktor ZDja odredi naročanje na 10 ali 15 minut (odvisno, kako usmiljen je), in se pacienti preko spleta naročajo na te slote, potem NE MOREŠ v tem času "generalke naredit".
Mi pa smo trenutno v zdravstvenem sistemu na točki, ko je med zdravniki mišljenje bodite srečni, da nas imate, ker lahko vsi gremo drugam. In to ni ok, zdravnik se je šel šolat z namenom, da zdravi ljudi in pomaga z znanjem, ki ga je pridobil v času šolanja.
A če gre zdravnik iz ZDLj v recimo ZD Domžale, pa tam ne zdravi ljudi?
Al pa če zobozdravnik vrne koncesijo in dela samo še samoplačniško, a tak pa ne pomaga ljudem?
Ali v ekstremnem primeru, če gre v tujino, a tam pa ne pomaga pacientom?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Pred kakim mesecem je bil na TV odličen francoski dokumentarec o stanju zdravstva v ZDA. Seveda je bogatašem vse na voljo, revežem z osnovnim ali brez zavarovanja pa bolj malo ali nič.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.928
4.194
113
Pred kakim mesecem je bil na TV odličen francoski dokumentarec o stanju zdravstva v ZDA. Seveda je bogatašem vse na voljo, revežem z osnovnim ali brez zavarovanja pa bolj malo ali nič.
Torej ne govorimo o stanju bolnišnic temveč o zavarovancih.... Sistem je tam tak kot je, vendar če plačuješ zato dobiš max in najboljše zdravljenja za kvoto zavarovanja...

Tukaj zavarovanci nekateri plačujejo orng v sistem, da dobijo prst v rit....... Tebe samo tolaži to, da je z luftarčkom pač na isti ravni... Razen če seveda tisti ki mastno vplačuje vzajemnost pol ne gre privat.

Sitem propada in seveda bo propadel kot tak.... Plače delavcev pa tako obremenjene, da bomo kmalu dosegli storšek plač Z držav in od tega imeli nič tudi tisti ki delajo...

kmer je kmer.. še vedno kar je nagruntal je propadlo...

Zasebnost, več zavarovalnic in to kar vplačaš dobiš. Do neke mere vzajemnost obveznega da več ne.. Za luftarje pa Italjanski sistem. Daš delo ok nočeš si samoplačnik minimalnega obveznega zavarovanje...

konec zdr. problemov v Sloveniji...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.011
3.526
113
41
Lj
Pred kakim mesecem je bil na TV odličen francoski dokumentarec o stanju zdravstva v ZDA. Seveda je bogatašem vse na voljo, revežem z osnovnim ali brez zavarovanja pa bolj malo ali nič.
Za razliko od nas, kjer je vsem nedostopno. V smislu da je dostopno samo na papirju, ampak v praksi zaradi čakalnih dob ni.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.928
4.194
113
Za razliko od nas, kjer je vsem nedostopno. V smislu da je dostopno samo na papirju, ampak v praksi zaradi čakalnih dob ni.
Ne dojame on tega. Sploh pa je katastrofa da vplačevanje nekaterih po 7620 letno z Pzzjem dobi čakalno vrsto....
Še ko gre na dežurno za ta denar stoji za šipcem....

lej kmer je kmer.... ne bo spregledal
 
27. jan 2022
5.807
2.284
113
Ne dojame on tega. Sploh pa je katastrofa da vplačevanje nekaterih po 7620 letno z Pzzjem dobi čakalno vrsto....
Še ko gre na dežurno za ta denar stoji za šipcem....

lej kmer je kmer.... ne bo spregledal
Rutinska operacija kolka zaradi padca - delna proteza kolka - 1 teden bolnice malo pod 10.000€ - UKC MB. Tolko o silnih plačilih.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.011
3.526
113
41
Lj
Saj ti je tudi pri nas vse dostopno, če imaš dovolj denarja. Tako kot v ZDA. :obesise:
Ja samo da pri nas že plačaš enkrat, se pravi 2x moraš plačati. A ti ko greš nekaj kupit plačaš 2x, recimo avto servis ali zavarovanje? Enkrat državi tako malo za hec, potem pa še Triglavu da ti dejansko zavaruje avto.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.552
113

Predvidevam, da je ta zdravnik tudi ocenil, da je njegovo strokovno delo vredno več kot tistih par deset eur v redni službi in zato stranko preusmeril drugam, kjer bi bil plačan po pogodbi občutno več.
In tako gremo dalje.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Torej ne govorimo o stanju bolnišnic temveč o zavarovancih.... Sistem je tam tak kot je, vendar če plačuješ zato dobiš max in najboljše zdravljenja za kvoto zavarovanja...
Vidim, da nimaš praktičnih izkušenj. V ZDA se ljudje na dnevni bazi ukvarjajo z njihovimi zavarovalnicami, ki kljub plačevanju zavarovalne premije NE ODOBRIJO plačila posegov in potem dobiš iz bolnice izstavljen tak račun, da si greš žile rezat. Pri tem, da morajo zelo zelo previdno izbirati v katero bolnišnico in h kateremo zdravniku grejo sploh opraviti poseg, ker se ti lahko zgodi, da sicer bolnišnica kot taka ima pogodbo s tvojo zavarovalnico, ampak glih tist tvoj zdravnik pa ne, in opala, spet dobiš račun.

Nehajte že enkrat poveličevati ZDA sistem.

(Ne branim slovenskega, ampak ni vse tuje avtomatsko stokrat boljše od našega.)