Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
"Tisti, ki doslej niso bili dopolnilno zavarovani, bodo po novem za zdravstveno zavarovanje plačevali 35 evrov na mesec več. "

kaj je to, kot pa "obvezno dodatno", lahk temu rečeš tudi golobova smetana, ali mešcev ŠČ, v končni fazi je 35+ za tiste ki niso do zdaj plačevali? razloži, hvala.
Najbolj bodo profitirali socialci, ki so doslej dopolnilno zavarovanje morali plačevati, po novem jim ga pa ne bo treba. Pa tudi deset tisočem veteranom naše "krvave" desetdnevne vojne ne bo potrebno plačevati teh 35€.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: tomi in nacek

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Ne, samo zdravnikom privatnikom ni treba placevati dopustov in bolnisk. Oni so izjema v sloveniji, pa tako dobro so povezani.

Izobrazevanja so obvezna za podaljsevanje licence. In ker se "obvezno" pri nas narobe razume kot brezplacna, temu ni tako. Kotizacije pa stanejo, ce ze nic drugega ne, enako za JS kot privat.
Ali si pismena? Napisal sem saj dvoživkam, ki jih v glavnem zaposlujejo
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.247
113
Ali si pismena?

religiozno, če se gremo resen pogovor:

Uporabnik optiplex je napisal:
kot zanimivost v privat sektorju so delavci plačani bolje.

govorim za zdravstvo!
bizi v odgovoru:
Seveda so plačani bolje, saj dvoživkam, ki jih v glavnem zaposlujejo, ni treba plačevati dopustov, bolnišk, izobraževanj in ne vem, kaj še vse, kar jim morajo plačevati tam, kjer so osnovno zaposleni. :evil:

potem niso zaposleni! in še dvakrat pa še poboldano, si zaposleni poudaril. jaz pod to razumem, in tudi je, nekaj drugega. imaš en kup "dvoživk", ki so zaposlene pri privatniku in delajo popoldne pri drugem privatniku. pa ne gre samo za zdravstvo, to je splošno tako urejeno. vsak popoldanski sp ali pogodbenik, ki je nekje že zaposlen je dvoživka. konec koncev vsak penzič, ki vleče penzijo pa bi zraven še malo delal v eni izmed dovoljenih oblik, je dvoživka. je pa res, se mi zdi, precejšen unikum zdravstva drugačne sorte dvoživka. Tudi Bošnjak bo to. Zaposloval ga bo Bitenc, npr. pogodbeno bo delal pa v UKC. po svoji tarifi. ki mora biti samo malo nižja, kot od katerega drugega, v vsakem primeru bo pa enormna napram zdajšnji, vključujoč teh 6k€. Teh pa res ni veliko drugje, kjer so ljudje malenkost bolj nadomestljivi.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
A, ne ne ne, šola mora bit, pa naj stane, kar hoče.

Itak pa večina ljudi njegovih storitev ne rabi, zato ne bo nobene škode, če ga odpustijo.

A ni profesor in jaz bi razumel, da je (bilo) njegovo delo tudi, da je v vseh teh letih usposobil kakšnega zdravnika, da zna narediti podobne operacije kot on.

Ker Bošnjak je "mal" pred penzijo. Zato zanašati se na nekoga takšnega, da bo še 20 let alfa in omega je malce nerealno.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.247
113
saj je bil, pa je umrl. pol je pa malce prevelika luknja spet. da prideš do tega, traja en cajt. da jih imaš več, pa stane še več.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Pred časom je nekdo tu napisal, kako so v neki firmi takoj odpustili vrhunskega strokovnjaka, ki so ga zalotili pri nekih privatnih biznisih. Včasih je potrebno narediti tako za vzgled, da ne bodo vsi taki prepevali "kaj nam pa morejo".
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.175
1.349
113
To velja samo pod pogojem, da je tvoja firma TOP in se vrsti caka na sluzbo. Đabe ti odpustis strokovnjaka, ce potem lahko le lajas v luno.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
776
796
93
Še vedno iščem keramičarja, ki bi mi nesebično obložil kopalnico, wc in kuhinjo.

V glavnem, upam da ga FURS malo pregleda, pa da ga UKC odpusti. To je največ, kar lahko pričakujemo.

In na koncu se bo najbolj smejalo Bitencu.
Glede keramicarja si dal slab primer. Reciva ti plačaš keramičarja določeni firmi, keramičar, ki je zaposlen v tej firmi, kateri si ti plačal njegovo storitev, pa bi še malo tebi računal..... to je problem tukaj.
In verjamem, da ni osamljeni primer. Ravno zato, da bi tudi v zdravstvenem sektorju se naredilo vsaj malo reda, je potrebno kaznovati. Odvzem licence za določeno obdobje bi mu onemogočil prehod k Bitencu.

Kratek povzetek njegove poštenosti:
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Glede keramicarja si dal slab primer. Reciva ti plačaš keramičarja določeni firmi, keramičar, ki je zaposlen v tej firmi, kateri si ti plačal njegovo storitev, pa bi še malo tebi računal..... to je problem tukaj.
Na izbiro imaš 5 keramičarjev, v različnih "državah". Z različnimi cenami. Hočeš točno določenega. In že v naprej veš, da bo del plačila na roko. In se s tem strinjaš. Ker je še vedno ceneje kot drugje "na račun".

..., je potrebno kaznovati. Odvzem licence za določeno obdobje bi mu onemogočil prehod k Bitencu.
A šoferju tudi vzamemo izpit, če fakiča drugim voznikom kaže, pa parkira na prostoru za invalide?
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
776
796
93
Zato pa je tudi Slovenija tako "uspešna" pri preganjanju korupcije, ker je zazrta v celotnem sistemu, tudi zdravniškem.


Pri odvzemu vozniškega dovoljenja so pravila jasno napisana, kar pa pri zdravnikih ne moremo trditi....

Moje skromno mnenje je, da moramo biti vsi enaki pred zakonom, ne sme biti nobenih izjem pri kršenju zakonodaje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.247
113
Za odvzem licence kar so. Goljufanje delodajalca in delo na črno ni predmet odvzema licence, ki je strokovnega znacaja. Tu pa ni bilo nic narobe.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
776
796
93
Za odvzem licence kar so. Goljufanje delodajalca in delo na črno ni predmet odvzema licence, ki je strokovnega znacaja. Tu pa ni bilo nic narobe.
Tukaj se pa strinjam, moja napaka.
Morala pa bi biti jasno napisane sankcije pri goljufanju delodajalca. To pa težko verjamem da so, ker zdravniki kar lepo izkoriščajo sistem.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Morala pa bi biti jasno napisane sankcije pri goljufanju delodajalca.
Saj so.
Ampak te "sankcije" na žalost (al pa na srečo) ob pomanjkanju kadra niso neka resna grožnja.
Marsikdo bi rad zamenjal, ampak ga je strah "kako bo?", "mogoče bo slabše", "saj ni tako zelo hudo".
In mu ena taka "brca"od zunaj čisto prav pride.
In ugotovi, da menjava pravzaprav niti ni nekaj groznega.
In ko to ugotovi, vsaka naslednja menjava službe sploh ni več tako težka.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.383
3.836
113
Ljubljana
hmpg.net
A lahko tole malo razčistimo:
" Goljufanje delodajalca in delo na črno ni predmet odvzema licence, ki je strokovnega znacaja. Tu pa ni bilo nic narobe."
"A je zavrnil zdravljenje? Ne."
In to velja za vse bogove v belem, ne samo za tega:
1. Strokovno mora opravljati delo, kot ve in zna. Če to prikriva, zato da ustvari čalkalne vrste, ki mu omogočajo dopolnilno dejavnost, pomeni, da ni delal strokovno, ampak je namenoma delal predolgo, zavlačeval z izvidi vse z namenom prejemanje denarja.
2. ja zavrnil je zdravljenje vsem tistim, ki niso plačali - vendar o teh nihče ne govori.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.247
113
Kake cakalne vrste, ce je slo za samoplacnisko operacijo? Cetudi ne bi. Sta v tvoji tocki 2 stvari. Strokovno delo in obveznosti do delodajalca in ZZZSja. Ni to eno in isto.

Tocka 2. Ta je luštna, velikokrat narobe razumljena. Noben zdravnik ni obvezan nikogar zdraviti, razen ce je zivljenjsko ogrozen tisti moment. Ima še omejitve, ko enkrat zdravljenje zacne, ampak zaceti ni treba. Ce je nekdo zivljenjsko ogrožen in ne more pri polni zavesti zdravljenja odkloniti (to je pacientova pravica namrec - da zdravljenje zavrne), zdravnik nujno zdravi, kar pa ne pomeni zastonj, ampak da zdravljenja ne sme pogojevati s placilom, lahko ga pa naceloma kasneje vseeno terja.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
2. ja zavrnil je zdravljenje vsem tistim, ki niso plačali - vendar o teh nihče ne govori.
Torej: grem v soboto na tržnico, zagledam enega zdravnika, pristopim, "imam težave z ...., preglejte me".
In ko me bo čudno pogledal in se obrnil, ga lahko prijavim na zbornico in tožim. Ker me ni pregledal.
Al kako si ti to predstavljaš?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.383
3.836
113
Ljubljana
hmpg.net
Namensko ustvarjanje čakalnih vrst - strokovno delo. Mimogrede, če preskočimo na kako drugo dejavnost, ki seveda ne rešuje življenj, tam tudi je "strokovno", če narediš manj kot lahko, zato da dobiš nadure?
Pa ne mi sedaj o tem, da bi direktor moral to preprečiti (drugod namreč to naredi), ker je direktor prvi v vrsti za to. Zato ker se NIKOLI nič ne zgodi.

Koliko takih je bilo, ki so čakali, z malo sreče ozdravelii, morda celo brez posledic, pa nikoli dočakali.

Ke :
- niso plačali, da bi šli prek vrste
- ker zdravniki niso delali (v delovnem času)

Kar je zanimivo, da vsak teden pride potrditev mojih trditev:
Radiologi? pošteno delo, nedvomno, visoko strokovno, nič se ne da narediti.
Ortopedi? pošteno delo, nedvomno, visoko strokovno, nič se ne da narediti. Vedno na delovnem mestu, čakajoč na paciente.
Velenje? Seveda, niso krivi, ne bi mogli pomagati, sicer ga niso pregledali, dali so mu zdravila proti bolečina pa hajd domov.
...

Le kdo bo padel ven ta teden?