Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

kemb

Majstr
7. okt 2018
776
796
93
Tarča je bila polom. V vsem kar je dobrega je samo to, da so omejili višji znesek plačevanja. Vse ostalo je pa beda celotne slovenske politike. Vsi pametni,....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.938
10.350
113
ja, ukinili so prostovoljno dodatno in bod uzakonili obvezno dodatno. To je zdaj iz tega...tako da še tistih 6% ki pač niso plačevali, bodo morali.
crkneš od smeha... :evil: + uradno kraja iz proračuna, če bo kdo kaj rabil , več in to... kak bazen ali sončno še kje na kakšnem vikendu iz zdrastvene klike.

Zdaj bo to vse obvezno, verjetno pa se bo zmanjšala mera kaj dobiš za to. Tako da plešemo, ni druge.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.325
3.381
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
ja, ukinili so prostovoljno dodatno in bod uzakonili obvezno dodatno.
In? Saj "bi naj bilo" v okvirih tega, kar se sedaj plačuje za obvezno... Bi naj bilo...
tako da še tistih 6% ki pač niso plačevali, bodo morali.
Iskal sem procent, ki ne plačujejo dodatnega, pa nisem našel. Kje si ga ti?
Zdaj bo to vse obvezno, verjetno pa se bo zmanjšala mera kaj dobiš za to. Tako da plešemo, ni druge.
Naj bi bilo enako. Za zobe, prednostno... si pa že zdaj imel dodatke k dodatnem zavarovanju. To bo, IMHO, ostalo tem trem zavarovalnicam...

Jaz vem, da sem do Abrahama plačeval dodatno totalno mimo. Nič nisem rabil. Potem pa, ah, leta naredijo svoje... In bi plačal 7000€ za nekaj, kar mi je omogočilo brezplačno dodatno... OK...
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.938
10.350
113
Bilo v medijih...

sicer pa če ti matematika ni tuja...na leto vplačaš cca 420€ dodatnega, zbrali so iz tega naslova 600mio na leto, kar je 1,430 mio ljudi. pomen da skoraj vsi zavezanci, ki so upravičeni. in mene je tudi ta podatek samo 6% precej presentila, sem bolj mislil da jih pol ne plačuje...
Tako da delamo dreku focn, oziroma voda oz denar se speljuje na nek drug račun. Eni bodo obogateli, o tem ni dvoma.
 
27. jan 2022
5.797
2.278
113
Bilo v medijih...

sicer pa če ti matematika ni tuja...na leto vplačaš cca 420€ dodatnega, zbrali so iz tega naslova 600mio na leto, kar je 1,430 mio ljudi. pomen da skoraj vsi zavezanci, ki so upravičeni. in mene je tudi ta podatek samo 6% precej presentila, sem bolj mislil da jih pol ne plačuje...
Tako da delamo dreku focn, oziroma voda oz denar se speljuje na nek drug račun. Eni bodo obogateli, o tem ni dvoma.
Jelka si to ti?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.244
113
Tuja je sploh tematika, o kateri se pogovarjamo. In NI semantika. Govora je o dopolnilnem zavarovanju. Ne dodatnem. Dodatno je povsem nekaj drugega.

Dokler je to pogovrna slamastika za sankom v redu, ce se pa hoce iti pa kdo resni debato okoli tega in biti resno jeman, bo moral pa te dve stvari lociti, da se bo sploh vedelo, o cem je govora. Tako pa kar nekaj en gemišt vsega in se znajdi iz tega ven.

Dopolnilno je to, kar se placuje, da so zadeve, ki jih ZZZS krije, krite v celoti. Ne samo dolocen procent - odvisno od storitve.

Dodatno je - vsa ostala mozna zavarovanja, ki se zzzsja ne ticejo. Kot je nekdo neposreceno gor imenoval "razni dodatki k dodatnemu zavarovanju". To niso dodatki, ampak so dodatna zavarovanja in nimajo veze z dopolnilnim, mi ni dodatno zavarovanje. So povsem prostovoljna in v debatah kot je zdaj, je ta definicija in pravilno poimenovanje vazno. Ce en rece, da je zdaj dodatno postalo "obvezno" je pravilni odgovor: ne ni! Nikdar ni bilo in ne kaze, da bi kdaj bilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi, Matey in igi

tomi

Guru
1. sep 2007
18.356
9.692
113
40
MB
Bilo v medijih...

sicer pa če ti matematika ni tuja...na leto vplačaš cca 420€ dodatnega, zbrali so iz tega naslova 600mio na leto, kar je 1,430 mio ljudi. pomen da skoraj vsi zavezanci, ki so upravičeni. in mene je tudi ta podatek samo 6% precej presentila, sem bolj mislil da jih pol ne plačuje...
Tako da delamo dreku focn, oziroma voda oz denar se speljuje na nek drug račun. Eni bodo obogateli, o tem ni dvoma.
sej pravim, ista politika ki vidi zzzs kot vir vseh problemov v našem zdravstvu, bo zdaj v ta pokvarjen sistem spumpala več denarja.

počasi še teater absurda ne bo več dovolj opisal teh kekcev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.938
10.350
113
Tuja je sploh tematika, o kateri se pogovarjamo. In NI semantika. Govora je o dopolnilnem zavarovanju. Ne dodatnem. Dodatno je povsem nekaj drugega.

Dokler je to pogovrna slamastika za sankom v redu, ce se pa hoce iti pa kdo resni debato okoli tega in biti resno jeman, bo moral pa te dve stvari lociti, da se bo sploh vedelo, o cem je govora. Tako pa kar nekaj en gemišt vsega in se znajdi iz tega ven.

Dopolnilno je to, kar se placuje, da so zadeve, ki jih ZZZS krije, krite v celoti. Ne samo dolocen procent - odvisno od storitve.

Dodatno je - vsa ostala mozna zavarovanja, ki se zzzsja ne ticejo. Kot je nekdo neposreceno gor imenoval "razni dodatki k dodatnemu zavarovanju". To niso dodatki, ampak so dodatna zavarovanja in nimajo veze z dopolnilnim, mi ni dodatno zavarovanje. So povsem prostovoljna in v debatah kot je zdaj, je ta definicija in pravilno poimenovanje vazno. Ce en rece, da je zdaj dodatno postalo "obvezno" je pravilni odgovor: ne ni! Nikdar ni bilo in ne kaze, da bi kdaj bilo.
bo postalo. takšna je ideja. 1 leto bo samo zamrznjena cena, potem pa bodo vsi morali plačevat še to.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.824
10.505
113
kod Džej-Zija
Zmeda prihaja iz zgodovine "dodatnega" zavarovanja. Pred mnogo leti je bilo res mišljeno kot dodatno v smislu nadstandarda (single sobe s TVjem v bolnišnici npr.). Zataknilo se je pri izvajalcih, ker same bolnišnice niso imele kapacitet za nadstandard. Hkrati je ZZZS opazila svojo priložnost za friziranje bilanc in je začela vedno več zdravil pošiljati na negativno listo. Sčasoma so to razširili še na storitve in danes osnovno zdravljenje brez doplačila praktično več ne obstaja. Dejansko je na prefinjen način s podporo politike dodatno zavarovanje zelo počasi postalo dopolnilno in praktično obvezno, če zavarovanec ni želel tvegati visokih stroškov iz lastnega žepa.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.356
9.692
113
40
MB
Kaj če doslej nisem plačeval dopolnilnega zavarovanja?

Tisti, ki doslej niso bili dopolnilno zavarovani, bodo po novem za zdravstveno zavarovanje plačevali 35 evrov na mesec več. Tako bomo krepili javno zdravstveno blagajno, so poudarili v koaliciji. Po njihovih ocenah je prebivalcev, ki niso dopolnilno zavarovani, okrog pet odstotkov. “Ne bomo se ukvarjali s tistimi, ki se jim je doslej temu iz različnih razlogov uspelo izogniti. Ker solidarna družba pomeni, da vsi prispevamo,” je o tem dejal premier Golob.

V Gibanju Svoboda so še pojasnili, da bodo v času sprejemanja zakona poskušali ugotoviti, kdo so tisti, ki dopolnilnega zavarovanja doslej niso plačevali, in kaj so razlogi za to, ter jih vključili v nov sistem.


:valjamse: :valjamse: :valjamse:

pazite se tisti, ki niste imeli dodatnega herr holob prihaja!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.244
113
Jaz nisem v zivljenju placevala nobenega dodatnega zdravstvenega zavarovanja. In ce grem zdele do herr goloba in mu recem, da ga nimam prav nobenega namena zaceti, bo rekel: ja prav, kdo te pa sili?
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in igi

tomi

Guru
1. sep 2007
18.356
9.692
113
40
MB
ne vem če te bo gestapo kaj extra spraševal.

še dobro da si navajena te represije še od prejšnje vlade.

:D
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.552
113
Ne. Na mizi ni nobene ideje o obveznem placevanju dodatnega zavarovanja. Niti v zamisli, kaj sele v izvedbi bilokaki.
Imaš prav teoretično, gre za dopolnilno.
V praksi bodo pa nesposobneži očitno razsuli sistem do konca in če boš hotel sploh, da imaš neko storitev, boš moral očitno it k privat zavarovalnici po dodatno zavarovanje. Tako da bo dodatno izgleda kmalu postalo obvezno.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.244
113
Tomi: NE obveznemu dodatnemu zavarovanju!!!
Vlada: Prav, pa ne. Dodatno zavarovanje ne bo obvezno. Placuje naj, kdor misli.

Tomi gre od mize zmagoslavno, z obcutkom inteligence in uspeha. Tomiju naslednji mesec trgajo 35 evrov pri placi. Kaj dogaja? Je vlada lagala, zavajala? Ali je tomi enostavno neveden, zraven pa se malo neumen, ker si ne da osnovnih zadev dopovedati.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.938
10.350
113
Jaz nisem v zivljenju placevala nobenega dodatnega zdravstvenega zavarovanja. In ce grem zdele do herr goloba in mu recem, da ga nimam prav nobenega namena zaceti, bo rekel: ja prav, kdo te pa sili?
"Tisti, ki doslej niso bili dopolnilno zavarovani, bodo po novem za zdravstveno zavarovanje plačevali 35 evrov na mesec več. "

kaj je to, kot pa "obvezno dodatno", lahk temu rečeš tudi golobova smetana, ali mešcev ŠČ, v končni fazi je 35+ za tiste ki niso do zdaj plačevali? razloži, hvala.