Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Poglej priponko 63234

Sem poguglal prav za vas....


pa ti veš kaj je specializacija? specializacija se začne po končanem 6 letnem faksu medicine. leto faksa medicine v usa je v med 65 do 75k USD odvisno od univerze. Če že mešaš jabolka in hruške, povej še to, da ko se odločiš za specializacijo imaš pogodbo z ustanovo, ki ti jo le ta nudi in ne moreš kar drugi dan po specializiciji na vlak in v nemčijo brez, da bi pokril stroške le te.


nisi mi odgovoril, a nisi ti tudi neuspešno migriral v tujino kot delavec?
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
nisi mi odgovoril, a nisi ti tudi neuspešno migriral v tujino kot delavec?

No direktor še nisem, samo da te ne bo skrbelo za mene :zaljubljen:
1675106460446.png
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Sicer pa ko ravno o izobraževanju:

"Po Kovačičevih besedah so bili visokošolski učitelji uvrščeni v primerljive plačne razrede z zdravniki, kar pa se je z leti zaradi višanja plač zdravnikom porušilo, zato pričakujejo dvig plač vsem visokošolskim učiteljem, pa tudi na ostalih delovnih mestih in v plačni skupini J za sedem plačnih razredov."

Spremenimo naslov teme v Beraški učitelji?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Očitno ima veliko zdravnikov v Sloveniji težave z diagnozo vnetja slepiča, ni samo v naših koncih tako.

 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
napake se in bodo dogajale, kot se v drugih poklicih (pilot), jaz še vedno mislim, da nihče ne naredi napake namerno, to je iz tujine že dolgo znana praksa, ampak mi smo itak Balkan, pri nas nikdar nihče ni kriv, ne glede na poklic, ker , če si kriv si kaznovan, v razvitem svetu se ugotovi zakaj je nekdo kriv in se ta člen popravi(zopet za zgled avio industrija), problem, ki ga jaz vidim je v tem, da zavarovalnice zavračajo odškodninske zahtevke v Sloveniji, ker iz zgodovine ni primera, ki bi dejansko zamajal to politiko
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.010
3.524
113
41
Lj
Očitno ima veliko zdravnikov v Sloveniji težave z diagnozo vnetja slepiča, ni samo v naših koncih tako.


Odgovornost je že vgrajena v privatni zdravstveni sistem, kjer delodajalec skrbi za to če mu nek doktor ustvarja minus (preko tožb) ali slab ugled, in ustrezno sankcionira. V javnem sistemu odgovornosti ni. Kdor meni drugače je najbrž v javnem sistemu, ali profitira od njega.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Odgovornost je že vgrajena v privatni zdravstveni sistem, kjer delodajalec skrbi za to če mu nek doktor ustvarja minus (preko tožb) ali slab ugled, in ustrezno sankcionira. V javnem sistemu odgovornosti ni. Kdor meni drugače je najbrž v javnem sistemu, ali profitira od njega.
spet nabijaš in lažeš ter zavajaš, če sklepaš po sebi, da nimaš slabe vesti, ko narediš napako, ne sklepaj, da jo nimamo tudi drugi ko in če naredimo napako, in ja napake delamo vsi, vsaka napaka je v normalni firmi tako zasebni kot državni zavarovana z odgovornostjo, koliko jih jer pa bilo do sedaj v zasebnem in javnem sektorju izplačano je pa druga stvar, ampak v javnost itak pridejo samo tiste iz javnega sektorja
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, Matey in jest5

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.242
113
ne skrbi me zate nič batio, ker se te ne spomnim od prej, da bi trolal po forumu in širil laži, spomnim se te edino, da jamraš že 15 let, da ne moreš do lastne nepremičnine

Pa do babe tudi ne. In to samo zato, ker ne zasluzi dosti (po njegovem mnenju je to razlog) in od tu potem ves gnev do dolocenih skupin... Kar tolku bi jih. Na moralni ravni, se ve. Od dalec oziroma od doma.

Sori jtfc za tole, ampak se nabira ze en cajt. Ker za krizo srednjih let, ki te zdele ze pocasi hvata, imas pa boljse izhodisce kot marsikdo z nepremicnino in familijo. Nic za zgubit. Daj si duska, bogami, pust kompjuter
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
se prav tip ne fuka, niti nima svojga fleta skor pri 40? postava ko palček David, ampak za vse v državi so pa krivi drugi???v kaki pravi kapitalistični državi bi ga že izselili najmanj
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
da nimaš slabe vesti, ko narediš napako, ne sklepaj, da jo nimamo tudi drugi ko in če naredimo napako, in ja napake delamo vsi,...........
Slaba vest in odgovornost nimata nič skupaj, sploh ker se pri nekaterih "slaba vest" pojavlja ves čas pa se na tem nič ne naredi. Če delaš v zdavstvu potem to sam veš.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.258
2.416
113
Pomurje
Ne tice se direktno zdravnikov, tice pa se nasega javnega zdravstva. Zaradi kratkih cakalnih dob sem mamo peljal na mr in rtg2x na Ptuj, slikovna diagnostika d.o.o. Prek zavarovalnice.

Noro.

To vidis, kaj je optimizacija, to vidis, kako se drzi casa narocanja. To vidis, da obdelajo 20 ljudi ko se v bolnici se prebudili ne bi.

Danes od 5h siba ena inzenirka radiologije sama rtg in mr. Ob 6 prisla, zdaj je sla ze mama na wc s cdji v roki. Torej dva rtgja in MR.

Ce se lahko javno zdravstvo pribliza samo polovici tega, smo na konju.

Inzenirko poznam se iz studija v LJ. Oz "poznam". Placa baje konkretno visja kot v lokalni bolnici. Naredi pa tudi 150% vec. Top.

Imamo kakšnega Ptujčana, ki pozna zgodbo o tem centru in menjavi lastnika. Zelo zanimiva politična zgodba.

Seveda je plača konkretno višja, saj dela tudi konkretno več. Ko bo izmozgana in ožeta, bo spet v javni bolnici.
Delo pa imajo zato, ker oni v javnem bolj spijo kot delajo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Dve leti nazaj je tudi meni ortoped rekel da tja ne rabim hodit ker bom moral potem dvakrat na slikanje. Kako je danes pa ne vem.