Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Malce stara slika, kako se z leti spreminjajo izplačila.
1675692362349.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji in LeQuack

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.010
3.524
113
41
Lj
Malce stara slika, kako se z leti spreminjajo izplačila.
Poglej priponko 63388

Po pričakovanjih statistika ne laže, čeprav so se takoj našli eni ki so takoj našli enega z minimalno plačo in ga postavili kot povprečje. Ista taktika kot Fides uporablja za plače zdravnikov. Po statistiki imajo 5700-5800+, po Fidesu pa so vsi revni in se vozijo z bicikli v službo. In potem se bo spet nekdo pojavil, ki bo rekel: Ja, ampak dodatki, osnovna plača, ... Ne morajo uživat v premoženju in dat mir, morjo še okol razlagat da imajo premal. Morajo.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Seveda.
Namenoma sem nehal provocirat, da se boš bolje počutil, več naredil, več zaslužil, več prispevka plačal.
Minuta klica je 3€. Kot leta 1994.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
No, NIJZ je spet na zadnja vrata vpeljal nekaj administrativnih razbremenitev.
Obrazec, ki jim ga predlani ni uspelo vrinit v obravnavo pacienta, je zdaj spet aktiven:

nijz.png


Medicinsko popolnoma nepomembni podatki, izpoljnjevanje iz šifrantov z nekaj 100 možnostmi.

Šifrant vsebuje "ugriz krokodila" ne vsebuje pa "pik klopa".
Toliko o pomembnosti podatkov. Pač vnašanje zaradi vnašanja. Ker se je nekdo na NIJZju tako spomnil.
Čisto mogoče, da kakšna NIJZjevska kura potrenuje podatke za diplomsko/doktorsko nalogo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis in Pepe

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Zanimivo, to naj bi se izpolnjevalo le ob urgentnih obravnavah poškodb in zastrupitev (vir, str. 8). Sicer ne vem ali v takih primerih pacient ima čas/možnost odgovarjat še na ta vprašanja. :)
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Kakorkoli, vsak klik v tem oknu je odveč.
Če NIJZ hoče te podatke, naj najamejo kakega študenta, pa naj v avli sprašuje in vnaša podatke.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.689
113
40
MB
mi ko smo v zasebnem sektorju, se vprašamo zakaj rabimo nek podatek od "stranke" če ne veš zakaj ga rabiš, ga ne pobiraš.

tak da mogoče bi jih kdo pač vprašal zakaj, če zna kdo povedat :D

al politični aktivisti z press izkaznicami ne smejo ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in jendomen

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.242
113
No, NIJZ je spet na zadnja vrata vpeljal nekaj administrativnih razbremenitev.
Obrazec, ki jim ga predlani ni uspelo vrinit v obravnavo pacienta, je zdaj spet aktiven:

Poglej priponko 63663

Medicinsko popolnoma nepomembni podatki, izpoljnjevanje iz šifrantov z nekaj 100 možnostmi.

Šifrant vsebuje "ugriz krokodila" ne vsebuje pa "pik klopa".
Toliko o pomembnosti podatkov. Pač vnašanje zaradi vnašanja. Ker se je nekdo na NIJZju tako spomnil.
Čisto mogoče, da kakšna NIJZjevska kura potrenuje podatke za diplomsko/doktorsko nalogo.

Če stopiš en korak nazaj, pa pomisliš, kaj je vloga NIJZ in njegova naloga, potem veš, zakaj.

se pa strinjam, da to vedno bremeni nekoga in če je to samo dodatna obremenitev že preobremenjenih delavcev, potem ne morejo računati na kvaliteto in konsistenco vnosov. če že bi copy/pastali šifrante relevantne za naš prostor, kaj šele takole.

Se pravi namen in vloga sta jasni in smiselni, izvedba pa porazna. spet pridemo na mantro, ki še nikdar ni zatajila: bolj n'č, k't zan'č.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
In vse te podatke lahko popiše en študent, ki ga NIJZ plača (če že oni hočejo te podatke).
Za statistiko bi bilo popolnoma dovolj, da ima NIJZ enega študenta, pa ga seli dnevno med ambulantami. Pa naj popisuje. Ni treba vseh, za statistiko bo člisto dovolj neka podmnožica.
Ne pa da mora te neumnosti najdražje plačan kader vpisovat, pa s svojim certifikatom požegnat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Yogi, Matey in Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Enkrat v tej državi bi moralo postati pravilo: če hoče državna inštitucija pobirati nov statistični podatek, se more drugemu odreči in ga ni več.

Nerealne sanje, saj vem ...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.010
3.524
113
41
Lj
Če stopiš en korak nazaj, pa pomisliš, kaj je vloga NIJZ in njegova naloga, potem veš, zakaj.
Njihova naloga je prejemanje plače. Vse kar je več je že nadstandard.

Sicer pa zdaj bodo mogli naresti še ginekološke ordinacije za neopredeljene:
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Jup, kolikor vem, je ena šla v penzijo, druga pa v ZD Domžale.
Še en uspeh ZD Lj.
Še bolj zabavno bi bilo, če bi kak novinar vprašal Jankoviča al pa Poplasovo, koliko zdravnikov bo v naslednjih 2 letih izpolnilo pogoje za penzijo. Pa kako jih nameravajo nadomestiti.