Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
A Golob (morje in sonce) je referenca za zdravstvene zadeve?
Večina bo itak dobila 200€ ali manj, to je pa itak znesek, ki je pri alter uporabnikih zaokrožitvena napaka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
239
188
43
Ne tice se direktno zdravnikov, tice pa se nasega javnega zdravstva. Zaradi kratkih cakalnih dob sem mamo peljal na mr in rtg2x na Ptuj, slikovna diagnostika d.o.o. Prek zavarovalnice.

Noro.

To vidis, kaj je optimizacija, to vidis, kako se drzi casa narocanja. To vidis, da obdelajo 20 ljudi ko se v bolnici se prebudili ne bi.

Danes od 5h siba ena inzenirka radiologije sama rtg in mr. Ob 6 prisla, zdaj je sla ze mama na wc s cdji v roki. Torej dva rtgja in MR.

Ce se lahko javno zdravstvo pribliza samo polovici tega, smo na konju.

Inzenirko poznam se iz studija v LJ. Oz "poznam". Placa baje konkretno visja kot v lokalni bolnici. Naredi pa tudi 150% vec. Top.
Oče ima letom primerne zdravstvene težave. Opraviti je moral 5 preiskav. 2 je plačal, 3 na napotnico. Vse v zasebnih ustanovah. Enaka izkušnja, sicer ne na Ptuju. Učinkovito, točno, elektronska komunikacija
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Ce obstajajo se covidni oddelki, je normalno, da delavec dobi ta dodatek. Drugje pa jih verjetno ni?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.381
113
Se mi je zdelo da niso zginili. čeprav so nekateri zatrjevali da so.
Saj so (v veliki večini) izginili. Tisti ta najvišji in najbolj razširjeni, istočasno kot je bilo uradno konec pandemije saj je bil njen obstoj osnova za izplačilo. Nekateri res redki in v primerjavi z drugimi sploh ne visoki dodatki pa so ostali in tega pa ni že pred časom, ko si opletal z zavajajočimi informacijami, nihče zanikal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Saj so (v veliki večini) izginili. Tisti ta najvišji in najbolj razširjeni, istočasno kot je bilo uradno konec pandemije saj je bil njen obstoj osnova za izplačilo. Nekateri res redki in v primerjavi z drugimi sploh ne visoki dodatki pa so ostali in tega pa ni že pred časom, ko si opletal z zavajajočimi informacijami, nihče zanikal.
S tem, da je imel možnost v času covid19 epidemije vse možnosti, da tudi sam postane prejemnik teh dodatkov
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Eno je neenakomerno razporejen delovni čas in tam je tedensko max 56 ur.

Teh 48 ur pa je mišljenih, da 40 ur oddelaš pri svojem delodajalcu v javnem sektorju, in potem jih lahko še 8 narediš pri drugem (ali javnem, ali zasebnem) preko "s.p.".

Se pa krepko strinjam s Hanzijem, da so za zaposlene čakalne dobe predolge... Samo da eno malo kontrolo čakaš, imaš takoj odobreno 2 mesečno bolniško...
Mi smo imeli v petek sestanek na to temo, glede na informacije pravne službe ne vem, če je ravno tako, tudi ob soglasju delavca, da bo delal več kot 48 se ta kvota ne sme presegati, pa kot sem rekel velja tako za kvote znotraj javnega in zasebnega zdravstva, itak pa so morali imeti vsi zaposleni v zdravstvu podpisano soglasje, ki ga lahko kadarkoli prekinejo, o povečanem obsegu delovnega časa, ki presega zakonsko določilo
 

B81

22. jul 2007
36.326
10.152
113
Zelimo vec psihologov, manj zdravnikov

 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Zelimo vec psihologov, manj zdravnikov


Povečanje vpisa na MF v Lj in MB se bo obravnavalo ta teden za strateškem svetu ki je bil ustanovljen.Glede na pretekla leta verjetno ne bointeresa predvsem s trani zdravstva. Mislim da se je v zadnjem letu povečalo za 30 ne bom pa za sigurno rekel. Konec leta 2020 je bil podan predlog s strani MZ da se poveča, seveda je bilo jampranja da ni prostorov pa ničesar pa da je treba zaposliti več ljudi kot bo pa novih študentov. Denar za vse je bil pripravljen kaj se je pa dejansko izvedlo pa ne vem.

edit: glede na podatke vpisano so očitno povečali vpis tako v Mariboru kot Ljubljani. V Lj za 40 v MB pa za 10.
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Povečanje vpisa na MF v Lj in MB se bo obravnavalo ta teden za strateškem svetu ki je bil ustanovljen.Glede na pretekla leta verjetno ne bointeresa predvsem s trani zdravstva. Mislim da se je v zadnjem letu povečalo za 30 ne bom pa za sigurno rekel. Konec leta 2020 je bil podan predlog s strani MZ da se poveča, seveda je bilo jampranja da ni prostorov pa ničesar pa da je treba zaposliti več ljudi kot bo pa novih študentov. Denar za vse je bil pripravljen kaj se je pa dejansko izvedlo pa ne vem.

edit: glede na podatke vpisano so očitno povečali vpis tako v Mariboru kot Ljubljani. V Lj za 40 v MB pa za 10.
Pa še pogodbe bo počasi treba jim dati, da jo ne bodo pobrisali čez mejo ko bodo končali šolanje.

Čene bo tole bolj slaba strategija, baje stane 100-200k, da ga izšolaš.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
odkar smo v EU imamo prost pretok delovne sile znotraj eu, nekaj omejevati nima smisla, kaj ko bi razmišljali in uredili delovno okolje, da bi tujce privabili in da bi domači ostali doma, nekaj je narobe, če ti določen profil beži ven iz države, jaz vseeno mislim, da je lepše ostati doma pa čeprav za manj denarja kot it v tujino
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Že sedaj obstaja učinkovit pravni okvir, da se mladega delavca po študiju določen čas zadrži doma in sicer tako, da mu bodoči delodajalec ponudi štipendijo.
V gospodarstvu to v glavnem laufa in se del kadra dobi tako. V javnem sektorju pa mislim, da ob vseh študijah vseeno ni neke realne osnove, da bi znali določiti, koliko kadra bodo rabili čez 5 + let.
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Toliko stane v USA. Če je isto pri nas, očitno en krade denar tudi tu.
1675102698971.png


Sem poguglal prav za vas....
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.010
3.524
113
41
Lj
Sicer pa ko ravno o izobraževanju:

"Po Kovačičevih besedah so bili visokošolski učitelji uvrščeni v primerljive plačne razrede z zdravniki, kar pa se je z leti zaradi višanja plač zdravnikom porušilo, zato pričakujejo dvig plač vsem visokošolskim učiteljem, pa tudi na ostalih delovnih mestih in v plačni skupini J za sedem plačnih razredov."