Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
  • Objave ne odobravam
Reactions: bertoncl in Pepe

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.636
113
To je tko če imaš kolege v zdravstvu in ti skoz podaljšujejo bolniško brez problema.
Ni čisto res. Tašča je bila 7 let na bolniški po predpisih. Ves čas so govorili da za delat ni, za invalidsko tudi ne... milijon komisij, samo podaljšanja in 7 let nobene odločitve. Njej so te vice dejansko morile, ampak ji je bilo pod črto vseeno, bolniška je boljša od penzije. -Če je državi ok pač ok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Seveda velja tudi za medicinske sestre. In vse ostale.
Saj to že EU zakonodaja nekaj let zahteva. Max 48 ur/teden.

Ustavno sodišče je samo reklo, da je Zakon o zdravniški službi čisto OK, v členu, ki omejuje delo na 48ur/teden. Ker se je pač nekdo konkretno na ta člen pritožil.
In potem je US zraven navedlo še, da se z daljšim delovnim časom direktno krši pacientove ustavne pravice.

Veljajo verjetno izjeme v kakih primerih?

Bolniske ipd? Od ponedeljka do petka oddelas 45ur, nato te v soboto vecer klicejo, da sta dve z oddelka zboleli, ce prides v nedeljo delat celodnevno? Vem, jebene zadeve. Kaj poves? Ne, ker se krsijo pacientove ustavne pravice? Bo torej bolje, da tam ni nikogar, kaj se krsi takrat?

Se pa ne strinjam, da so nadomescanja ovrednotena 1:1 z navadnimi urami. In joh koristis, ko se seveda sefom zazdi. Ali pa jih prenasas v nedogled.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Lol


Nisem bil jaz, ga pa moralno podpiram :D Lih včeraj sem un link spet nalimal...

Gre za pacienta, ki ima psihiatrične težave in se zaradi le teh po svoji volji ne zdravi, beri ne jemlje predpisane terapije, razlog obiska urgence ob 6.00 uri zjutraj je bil pa žulj, se pa psihiatrični pacienti med seboj velikokrat moralno podpirajo
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Ne tice se direktno zdravnikov, tice pa se nasega javnega zdravstva. Zaradi kratkih cakalnih dob sem mamo peljal na mr in rtg2x na Ptuj, slikovna diagnostika d.o.o. Prek zavarovalnice.

Noro.

To vidis, kaj je optimizacija, to vidis, kako se drzi casa narocanja. To vidis, da obdelajo 20 ljudi ko se v bolnici se prebudili ne bi.

Danes od 5h siba ena inzenirka radiologije sama rtg in mr. Ob 6 prisla, zdaj je sla ze mama na wc s cdji v roki. Torej dva rtgja in MR.

Ce se lahko javno zdravstvo pribliza samo polovici tega, smo na konju.

Inzenirko poznam se iz studija v LJ. Oz "poznam". Placa baje konkretno visja kot v lokalni bolnici. Naredi pa tudi 150% vec. Top.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Gavran

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Bolniske ipd? Od ponedeljka do petka oddelas 45ur, nato te v soboto vecer klicejo, da sta dve z oddelka zboleli, ce prides v nedeljo delat celodnevno? Vem, jebene zadeve. Kaj poves? Ne, ker se krsijo pacientove ustavne pravice? Bo torej bolje, da tam ni nikogar, kaj se krsi takrat?
O tem ni US nič reklo. Torej to ni težava. Če kadra ni, se pač zapre oddelek.

Glede tega, da oskrbe sploh ni, se bo US kdaj drugič izreklo.
Bo pa to verjetno zanimiv mentalni salto mortale.

Do takrat pa predlagam, da vsak pravoveren alterjevec piše pismo zagovorniku pacientovih pravic, da se zagotovi spoštovanje ustavnih pravic pacientov do varne oskrbe. Verjetno bosta tudi Kordiš in Mesec pisala, saj to je dirrkt na njuni liniji.
LeQuack, računam nate. Zraven dobiš še dodaten bonus: znižanje plač na Top100 lestvici.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.010
3.524
113
41
Lj
O tem ni US nič reklo. Torej to ni težava. Če kadra ni, se pač zapre oddelek.

Glede tega, da oskrbe sploh ni, se bo US kdaj drugič izreklo.
Bo pa to verjetno zanimiv mentalni salto mortale.

Do takrat pa predlagam, da vsak pravoveren alterjevec piše pismo zagovorniku pacientovih pravic, da se zagotovi spoštovanje ustavnih pravic pacientov do varne oskrbe. Verjetno bosta tudi Kordiš in Mesec pisala, saj to je dirrkt na njuni liniji.
LeQuack, računam nate. Zraven dobiš še dodaten bonus: znižanje plač na Top100 lestvici.

Glede tega pravijo da bodo delali na črno:

"Rebolj navsezadnje meni, da verjetno to nenamerno lahko predstavlja vodo na mlin drugim oblikam dela zdravstvenih delavcev. Še posebno je to mogoče tam, kjer ni sledljivo število ur in bo tisti, ki je motiviran, lahko plačilo prejel v kakšni drugačni obliki, seveda ne v obliki ur, ampak v obliki plačila opravljene storitve. Posledično bi nastradali predvsem javni zdravstveni domovi. "
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Delo na črno?
A če malarju na računu piše "malanje stanovanja" namesto "malanje 5 ur" je to delo na črno?

LeQuack, prrpričan sem, da boš takšne primere prijavil varuhu al pa delovnem inšpektorju.
Vdako stotitev se da časovno ovrednotit, pa seštet ure.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.010
3.524
113
41
Lj
Ja delo na črno ima več oblik, ni samo izogibanje davkov. Piloti imajo npr. tudi varovalko koliko lahko letijo. Po tvoje bi lahko napisali v evidenco "letenje 1x", in bi bil problem rešen, ker se ne bi videlo koliko ur je naredil.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Saj sem napisal, vse takšne primere prijavit.
So pa ustavni sodniki napisali da "zdravnik v javnem zavodu ne sme imeti več kot 48 ur na teden".
Bodo pač privatniki prevzeli delo.
Jebentiš je zdaj Mesec ored dilemo.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Potem pa sploh super.
Pritisnit na varuha pacientovih pravic in na delovno inšpekcijo.
Naj opravljajo svoje delo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.249
6.461
113
pri taščici
Ne tice se direktno zdravnikov, tice pa se nasega javnega zdravstva. Zaradi kratkih cakalnih dob sem mamo peljal na mr in rtg2x na Ptuj, slikovna diagnostika d.o.o. Prek zavarovalnice.

Noro.

To vidis, kaj je optimizacija, to vidis, kako se drzi casa narocanja. To vidis, da obdelajo 20 ljudi ko se v bolnici se prebudili ne bi.

Danes od 5h siba ena inzenirka radiologije sama rtg in mr. Ob 6 prisla, zdaj je sla ze mama na wc s cdji v roki. Torej dva rtgja in MR.

Ce se lahko javno zdravstvo pribliza samo polovici tega, smo na konju.

Inzenirko poznam se iz studija v LJ. Oz "poznam". Placa baje konkretno visja kot v lokalni bolnici. Naredi pa tudi 150% vec. Top.
Pred leti so bile pritozbe nad kvaliteto diagnostike na ptuju.
Je to sedaj ok?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.249
6.461
113
pri taščici
Marsikdo je na dolgotrajni bolniski zaradi dolgih čakalnih dob.
To "vpijem" ze vec kot desetletje. Pa ni nic bolje. Se slabše. Krivijo pa druge.
Razumem "ekonomiste" da so cakalne dobe pri upokojencih. Kasneje ko bo obravnavan, vec možnosti je da mu nehamo plačevati penzijo predvasno.
Ne razumem pa tega pri zaposlenih.

Tudi sam bi bil najbrz lahko desetletje dolgo na bolniski, ce ne bi "po mizi udaril" in rekel da je to to, grem nazaj na siht.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.482
1.048
113
Eno je neenakomerno razporejen delovni čas in tam je tedensko max 56 ur.

Teh 48 ur pa je mišljenih, da 40 ur oddelaš pri svojem delodajalcu v javnem sektorju, in potem jih lahko še 8 narediš pri drugem (ali javnem, ali zasebnem) preko "s.p.".

Se pa krepko strinjam s Hanzijem, da so za zaposlene čakalne dobe predolge... Samo da eno malo kontrolo čakaš, imaš takoj odobreno 2 mesečno bolniško...