bedaki na cesti

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.192
5.487
113
Včeraj na ac. Avstrijec blenda, izvaja akrobacije, se skoraj zaleti vame, ker je izsiljeval iz voznega pasa na prehitevalni. Gneča, obcasno je vozni pas bil hitrejši od prehitevalnega. Tako da sem ga občasno dohitel v koloni.

Pri Razdrtem se avtocesta sprazni. Vozim za njim cca 160 dol po klancu. Ideja. Pred radarjem mu začnem blendati. Bremzam na 130. Verjetno je gledal ogledalo, prepozno opazi radar.

Potem je proti Divači nadaljeval pot pridno z 130 po voznem pasu :evil:
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.807
2.440
113
Zakaj si blendal?
Zavaranje neprijatelja ali prijatelsko opozorilo!
Ja zgleda, da ti je uspelo. :)
Sedaj je na vrsti policija. Da vidimo :)
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.192
5.487
113
Zavajanje neprijatelja. Taki padalci me ne ganejo. Da pa zavije na prehitevalni v avto na njem (ne v varnostno razdaljo), ker bi sicer moral on bremzati zaradi tovornjaka na voznem je pa nekaj drugega.

Tisti radar je ponavadi prazen. Ampak naj zdaj na dopustu premleva koliko kazni bo dobil :evil:
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.959
1.267
113
Glede na to da sem vsakodnevno na AC
Ko vidiš jodlara veš da se bo izza tovornjaka z svojimi 90km/h naslikal 20m pred tebe, ko voziš 140km/h in prehitevaš.
Imaš lightshow na armaturi pa bremzaš in se umikaš ko norc pa si se vozil po predpisih...

Ponavadi pa sanjajo na prehitevalnem pasu ko daleč naokrog ni nobenega na voznem.

Pol pa še imaš raznorastne vrste sanjačev na prehitevalnem v večini primerov na telefonu in se jim jebe za okolico.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.931
293
83
tam ko se terc po tori rola
Zavajanje neprijatelja. Taki padalci me ne ganejo. Da pa zavije na prehitevalni v avto na njem (ne v varnostno razdaljo), ker bi sicer moral on bremzati zaradi tovornjaka na voznem je pa nekaj drugega.

Tisti radar je ponavadi prazen. Ampak naj zdaj na dopustu premleva koliko kazni bo dobil :evil:
...podoben primer sem imel tudi sam. Peljem 90, se mi petelinček z bjondo na sovozniškem sedežu zalepi za odbijač... pri omejitvi 60 spustim gas, on ves penast hupa, nekaj klati po zraku in me na polno prehiti... bi rekel, da smo bili kar trije vzporedno -jaz, on in policijska patrulja za cesto... seveda so ga 200 metrov naprej ustavili. Mogoče bo za drugič vedel, da se na polni črti ne prehiteva...
 

Jamaican_Lion

Fizikalc
24. nov 2011
270
91
28
Kingston town
Se vozim v petek od Sentilja proti MB, jaz na voznem pasu v koloni gremo ene 100km/h. Prehitevalni pas isto kolona ker je lih en kamjonar prehiteval. V vzratnem ogledalu vidim Audija A6 kako se hitro riblizuje in model lepo na odstavni pas mimo cele kolone vozil ene 150 kmh od oka. CE tablce itak, not en nabildan zabrit tip na sovoznikovem sedezu pa ena napihnjena plasticna zaba z ocali vecjimo kot njena glava. Fak kolk je folk fuknjen. Dejstvo je da so slovenci najslabsi vozniki vsaj kar se sosednjih drzav tice. Vsak slovencelj k si kupi nekaj iz svete trojice (nima veze kolk je avto star) dobi nek vecvrednostni kompleks. Zalostno stanje duha v druzbi
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.575
1.379
113
Iskajoč brata
v petek šel na Krk.... se čudim da ni več prometnih
Voznik BMW-ja: preko polne črte v dvojnem krožišču.... že prej se je pa hotel priklopit na mojo kljuko na avtu...
Voznik Sharana, prehiteval po 1 avto na otoku... pa smo vozili v strnjeni koloni.. v 20 min vožnje 2x prehiteval v škarjice in profitiral 5 avtov, 20 s hitreje na cilju... :obesise:
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.531
10.107
113
kod Džej-Zija
Danes zjutraj skuterist s sopotnikom prehiteval po desni po kolesarski, ki je od vozišča ločena samo s črtkano črto. Ko mu je na desni zmanjkalo prostora, je prehiteval čez sredinsko polno črto. Potem pa v kroniki beremo o mrtvih motoristih.
 

Jamaican_Lion

Fizikalc
24. nov 2011
270
91
28
Kingston town
sklepam, da ste bili mučkaroši in je moral premijc vzet zadevo v svoje roke :evil: malo potem še boli, da je ravno sveta trojica... in podobne opazke.

Niti malo me ne boli da je sveta trojica, ker mam v svojem avtu ene 50 konjev vec (mislim da je bil A6 40tdi) pa ene par sto kil manj. In to mi je bolj pomembno kot pa kero znamko vozim. Lahk bi tist bedak bil v Daciji pa bi isto napisal. Je pa dejstvo da se vozniki premij v Sloveniji najbolj idiotsko obnasajo v prometu ker avtomatsko jih 90% dobi vecvrednostni kompleks. V tujini to ni tako pogosto, razen kaki zapecenci k si kupijo X6 2009 letnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.866
9.554
113
dejstvo? si naredil raziskavo?

v temi kjer recimo neumno parkirajo, imaš vse sorte... tudi stellantis in korejsko grupo. in podobno klientelo
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.801
14.601
113
Normalnost je v bistvu pogojena s pogostostjo, gre za neko povprečje in zdaj, če imaš na slovenskih cestah idiote v večini to potem pomeni, da so oni tisti ta normalni, bolj umirjeni, defenzivni oz. varni vozniki pa nenormalni. :fredi: