Kubed - interval semaforja?

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Torej včeraj se vračamo iz morja. Zaradi gneče smo šli preko Buzeta. Vse je šlo tekoče, dokler ne naletimo na delo na cesti pred Kubedom. Kolone je bilo cca 500m. Ok si rečem, ni panike, bomo 1,2,3 čez. Ampak ne, interval je bil obupen, odprl se je vsake 5 min za zelo malo časa. Zabili smo 20 min za tisti mali zastoj. Ko pridem domov, pogledam na gmaps in vidim da se je kolona podaljšala na 4 km! Pa to so morali ljudje zabiti več kot uro tam.

Kar je pa hecno je pa to, da iz nasprotne strani skoraj ni bilo avta. Na drugi strani sta 2 čakala pred semaforjem.

Torej ker kekec je odgovoren za tako šalabajzarstvo? Ali si to lahko vsak delavec ki ima 5 min časa po svoje izmišljuje intervale?
Gneči bi se dalo kljub delu na cesti z malo bolj logično nastavitvijo intervala definitivno izogniti.
Ma koga klinac briga kje si ti v gužvi stal. No upam, da ti je zdaj lažje, ko s svojim jokanjem smetiš po forumu.:). Naslednjič ostani doma, če ti je tako težko na poti.
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: mr_, jest5 in Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Največje sranje na cestah delamo kot turisti, ko iščemo, kako bi se prebili mimo zastojev in hitreje do cilja.
Ne dvomim, da odgovorni za promet v državi sanjajo, kako bi jim uspelo voznike zadržati na glavnih prometnicah. Kako dolgo traja potovanje, je v tej doktrini povsem nepomembno.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Tale cesta je bila res potrebna prenove, ampak po spominu delajo ze vsaj od lanskega leta, zgodnje jeseni? Odsek gradbisca pa ni daljsi od 500m? Sem pricakoval, da bo ze zdavnaj koncano.

V ponedeljek za casa kosila je bila kolona dolga cca 2km.

Jaz ze leta nisem bil dol z avtomobilom, samo z motorjem, in prometnih info niti ne spremljam vec. Kljub schengenu se bom moto recepta drzal se naprej, pa sem dol lahko tudi vsak teden ce je treba.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
"Ustavi" se navadno pri tistem, kar je skrito pod cesto ali se pod njo še dodatno skrije. Kanalizacija, telekomunikacije, vodovod ...
Pri nas so v lokalnem križišču "mučkali" vsaj kak teden. Res pa je, da je to fazo delal en (očitno pedanten) gospod z enim delavcem in da je voda zmeraj tekla, optika pa tudi ni nehala delati. Vsaj ne tako, da bi mi opazili. Mogoče kdaj nismo bili doma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
No ja, tule gre obnovo 300m vozisca nekje bogu iza nogu. Na eni strani trava in grmovje, pod cesto pa vinogradi. Kar je vodov pod cesto bi clovek pricakoval, da so izvajalcem znani. Ni to ravno velemesto, kjer se lahko skriva cuda boga na pol dokumentiranih stvari. Lahko pa da so naleteli na kaksne arheoloske najdbe?
 

mukwai

Pripravnik
2. jun 2011
108
9
18
Ni problem v dolžini, ampak globini ;)

Za velikonočni ponedeljek je promet urejala policija, tokrat so očitno šli tudi oni na dopust ... pa kot je že nekdo napisal, za vsakdanjo rabo je interval povsem ok.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
naročnik DRSI, izvajalec VOC, gradbiščni semafor: cel dan sveti rdeča, naslednji dan sveti rdeča pa rumena utripa, pa spet sveti rdeča, vozimo po sistemu "znajdi se", uradni odgovor: pride do stanja zmešnjave na podlagi neupoštevanja signalizacije, torej če vozniki večkrat zapeljejo čez rdečo luč, semaforji odpovedo.