bedaki na cesti

shift

Guru
20. jul 2007
9.751
2.039
113
za šankom
V bistvu se strinjam z zaseka ..

Letni pregledi nad 65, 70 let, vsake 2 leti poligon, osvežitev teorije.

Vsakega penziča, ki bi izločili, bi mu rešili življenje saj tvega svoje življenje na cesti, če ni več sposoben. Da o varnosti drugih raje ne začnem. Pa še ti penzici brez vozniške bi oživeli taxije in uber-je. Posledično iz vseh koncev denar v državno blagajno. Nevem no... Poznam enega nad 85 ki ni prepoznal več semaforjev, v nobenem križišču obstal, kar peljal, krožni improviziral.....

Da mi otroka penzič povozi, mislim da bo hitreje srečal matildo kot si je mislil/a.
Glede na statistiko ti bo otroka prej povozil mladec okoli 25ga leta kot penzič okoli 75ga leta
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.948
2.414
113
Vse bo rešila pamet avtomobila. Saj že sedaj z branjem znakov, GPS. Nekoč bodo to imeli vsi.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Upokojence na poligon..... divjake, ki prekoračijo hitrost za 20%....voznike, ki jim je škoda led žmigavcev ( jih ne uporabljajo )......paciente v krožišču, ki vozijo 2-3 izvoze po zunanjem pasu....ki pozabljajo speljat pri zelenem semaforju.....telefoniste.....
Tukaj si opisal 60% voznikov. Če dodaš še ritopike pa si na 99%
Kdo pa bi se pol vozil po cestah ?
 
  • Haha
Reactions: luciano

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Evo spet opozorilo za vožnjo v napačno smer. Kratek čas po tem pa je tunel pri Cerkvenjaku zaprt.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Danes sem samo cez tuhinjsko v obe smeri prehitel 8 kolikov. Zmaga pa un k mi je trobil ker 2km ni znal prehiteti traktorja in sem tri naenkrat prehitel skupaj s traktorjem predn so vedl kaj jih je zadelo. Unga zetorja izpred 40 let z 20KM. Ceprav mladi 25 in nizje niso dosti slabse. Dinamike ne poznajo, po magistralkah 60 do 70kmh.. bo treba spet mocnejsi avto nabaviti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Opazam tudi jaz, da nekateri rabijo km dolgo ravnino da prehitijo traktor ki pelje 20kmh....
Se je meni ze isto zgodilo.....peljali smo se mimo mest kjer bi en ali dva z lahkoto prehitela tisti traktor tudi ce imata manj kot 100 konjev.
Ce pa si peti v koloni, je pa vseeno tricky manever delat.
1. Ker se bo mogoce treba vriniti nazaj v kolono, ce se kdo nasproti prikaze
2. Ker bo nekdo pred teboj sel prehitevati, ne da bi dal zmigavec in pogledal ogledalo.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Evo posnetek voznika, ki se je izognil nesreči, omenjeni na prejšnji strani:
 
  • Wow
Reactions: Davidoff

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Bolj kot kaj druga bi starejši potrebovali en tako poživitveni tečaj CPP in ene par ur vožnje z inštrukturjem. Pa to bi lahko država častila čisto vsem nad 60, ker ji itak mora biti v interesu, da ljudje čim bolje vozijo, kot pa take butaste nesreče zaradi katerih se potem polno ljudi zdravi v bolnici.

Danes sem recimo gledal eno babi tam nad 70, kako je naprej stala pred rondojem in nikak, da pelje noter. Ko se je končno odločila, da gre v rondo se je zapeljala s celim avtom not in se ustavila. Blokirala pot onemu iz leve in spustila ene 10 avtov z desne, da so zapeljali v rondo dokler se na desni en ni ustavil in ni zapeljal v rondo dokler ni šla dalje. Zelo očitno je bilo, da ne razume zakaj je rondo in kako se v njem vozi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Evo posnetek voznika, ki se je izognil nesreči, omenjeni na prejšnji strani:
Sem imel tudi sam sreco pred leti na Barju, da je bila luknja za umik na vozni pas
Voznik starejsi dementen moški, postopek zoper njega ustavljen. Je pa srecno.pripeljal do rudnika al kam?
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Dafak pa popiz.dis. jaz bi pomojem obrnu in za njim zapeljal pa samo tepel.

Ne, 65 letnike spustis na gokart stezo na brniku pa se hitro sami sortirajo. Saj dejansko cesta ni drugega kot ofenziva. Tle imas izpit, ti ga ne dobis vec, ti, ti pa ti ste se izkazali evo vam. Ostali stirje adijo.

Kaksna birokracija neki. Lepo prosim. 65 in plus letniki znajo nekateri prav presenetiti. Ce pa samo jokas boli me ruka, boli me nuga...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Ko boste imeli ostarele al pa staejše starše, tam nad 65 boste videli kaj bi pomenilo, da se jim vzame izpit in prepove vožnja. Kar tako generalno, ker so pač stari :(
Ne gre, psihično jih to ubije, ob tem pa tudi mi mladi enostavno ne moremo posrkbeti za vsako vožnjo na trg, k zdravniku ipd... Bolj pomembno je, da jih ozavestimo, da pač niso več tam, kot takrat ko so bili stari 40. Meni dostikrat uspeva pri mojih, še vedno pa slišim fotra vsale toliko, kak bo on pač vozil na regionalki 90 ali 100, ker omejitev je itak prenizka, cesto pa pozna, da bi lahko slep vozil po njej.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.643
999
113
Saj taki niso problem. Problem bi bil tvoj foter, če bi govoril da bo 70 vozil, ker ni več siguren. Taki po navadi še v naselju potem 70 vozijo...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
So lahko problem. Sploh ce so trmasti.
Foter je dal pri 80 zahtevek za podaljšanje. K temu je moral priložiti izjavo druzinskega člana, v smislu da je oce se sposoben za voznjo. Jaz je nisem zelel podpisat, podpisal jo je brat.
Podaljsali za dve leti, radij 15km okoli bivališča. Po dveh letih je sam odnehal (tudi financno se mu je zdelo trapasto) in ni zelel vec podaljsati izpita.
Je pa res da je starejšim pod častjo kdaj prosit za prevoz otroke. Pa ceprav nisva zavracala z bratom prevozov.
 
Nazadnje urejeno: