bedaki na cesti

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.477
863
113
Pri cca. 1:40


Važno, da se ku*či nad prepoznim smernikom... Varnostna razdalja pa kao 3 dolžine kolesa (kot trdi v komentarju pod videom). :)
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.348
2.431
113
še v SLO - ampak komaj
Ok - tu je pač voznik osebnega naredil napako - popravek - napaki, da je kot prvo podcenil hitrost kolesarja (se tudi meni precej krat zgodi - jaz kot kolesar) in da je “na hitro” popravljal smer (vsaj nakazal je kaj misli ozr. ke storil). Zato pa sam ko gonim (kolo) pač šel bolj pazim na take situacije.

Je pa prejšnji teden na domači lokalni cesti bil “junak” na motorju (neka predalica s 250 PS - vsekakor nič kar bi “letelo”, a še vedno dovolj hitro) s MS tablicami, ki je moral dokazati, da je pač motor “hitrejši” kot avto.
Sem ga dohitel, nakazal da bom prehiteval, pa je moral “skočiti”. Pa sva šla - on spredaj, jaz zadaj s predpisano varnostno. In sem še dvakrat nakazal, da bi mimo - pa mu ego ni dal, da bi pustil - raje je pred mano 3-4 lepo zdrsnil (pod večer, asfalt hladnejši in ceste ni poznal) in celo tam, kjer bi jaz lahko lepo šel mimo šel zapirat in v zadnjem momentu popusti (bemti - nisem računal, da je tako trmast).
In mi res ni jasno, kaj mi je hotel dokazati (meni se je mudilo in sem brez divjanja bil 10-20 km/h hitrejši od njega - pač poznam cesto). Jaz takemu “divjaku” za mano dam ob prvi priliki plac in naj gre Darwinu naproti - ne pa, da jaz sam dokazujem (komu sploh?) da mam jajca in večjega in to samo zato, da bom čim prej stal pred Petrom.
In ja priznam - lahko bi se tudi jaz naslonil nazaj in na zadnjih 16 km “popušil” 5 minut - te se na skupnem času ne bi bistveno poznale - a kot sem rekel - mudilo se mi je …
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in BornSkeptic

Floki

Guru
6. sep 2007
9.929
3.041
113
Kot kolesar lahko rečem da je tale voznik kolesa en velik idiot ki ob takih vožnjah ne bo poznih let dočakal. Vozit na tako kratki varnosti za avtom je čista loterija. Če bi mogel avtomobilisti zaradi česarkoli na polno zavirat bi imel kolesar na izbiro samo zadek avta ali pa robnik.
Kurči se na voznika ker je pozno nakazal smer samo drug voznik ne pa kolesar ki je jebena stranka na cesti. Ti moraš skrbeti za vse ker kdorkoli zajebe si prvi na spisku za krsto. In jaz se na cesti ko vozim ne zanašam na nikogar drugega kot samo nase.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.507
1.157
113
Od danes naprej je zakonsko določeno, da se kolesarje prehiteva na minimalni bočni razdalji 1,5m.
Na žalost je kazen za kršitev mizerna, 80€.
 
  • Jezen sem
Reactions: brane_new

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.243
4.741
113
Vsak kolesar rad pomisli nato, da se ga mora prehitevati na dovolj veliki bočni razdalji. Malokateri pa na to, da je dolžen, da v primeru kolone za sabo ustavi na prvem primernem mestu in spustiti hitrejša vozila mimo. Tu sicer mislim, da je kazen še bolj mizerna, 40 €. Za voznike motornih vozil je 3-krat višja. Nerazumljivo, zakaj je različna višina kazni.
P.S.: Kolesarim in vozim avto.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.178
689
113
Vsak kolesar rad pomisli nato, da se ga mora prehitevati na dovolj veliki bočni razdalji. Malokateri pa na to, da je dolžen, da v primeru kolone za sabo ustavi na prvem primernem mestu in spustiti hitrejša vozila mimo. Tu sicer mislim, da je kazen še bolj mizerna, 40 €. Za voznike motornih vozil je 3-krat višja. Nerazumljivo, zakaj je različna višina kazni.
P.S.: Kolesarim in vozim avto.
Kolesar se še pri rdeči ne ustavi, se ti bo pa vljudnostno. Kvajstabo ?

Drugače pa ne boste verjeli, še sam sem komaj. Dva dni nazaj, rdeča na Celovški. Dva gresta čez cesto in kolesar na desni na kolesarski tudi ustavi ter čaka. Zakaj? Vsi so bili globoko seniorji.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.492
2.325
113
Od danes naprej je zakonsko določeno, da se kolesarje prehiteva na minimalni bočni razdalji 1,5m.
Na žalost je kazen za kršitev mizerna, 80€.
Njemu ni treba:
voziti ob desnem robu vozišča, nakazati smer spremembe vožnje, prepovedano prevoziti polno sredinsko črto, voziti v koloni oz. s/z spremstvom, ne ustavljati se na vozišču,.
Še kaj?
Ne vem, ali res ni noben opazil tiste p.i.z.d.e. (samo za NE zasavce. to je rit!). Kakšnaaaaa!
Ja tip je sm potrdi, kako ste kolesarji nevarni!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Ok - tu je pač voznik osebnega naredil napako - popravek - napaki, da je kot prvo podcenil hitrost kolesarja (se tudi meni precej krat zgodi - jaz kot kolesar) in da je “na hitro” popravljal smer (vsaj nakazal je kaj misli ozr. ke storil). Zato pa sam ko gonim (kolo) pač šel bolj pazim na take situacije.

Je pa prejšnji teden na domači lokalni cesti bil “junak” na motorju (neka predalica s 250 PS - vsekakor nič kar bi “letelo”, a še vedno dovolj hitro) s MS tablicami, ki je moral dokazati, da je pač motor “hitrejši” kot avto.
Sem ga dohitel, nakazal da bom prehiteval, pa je moral “skočiti”. Pa sva šla - on spredaj, jaz zadaj s predpisano varnostno. In sem še dvakrat nakazal, da bi mimo - pa mu ego ni dal, da bi pustil - raje je pred mano 3-4 lepo zdrsnil (pod večer, asfalt hladnejši in ceste ni poznal) in celo tam, kjer bi jaz lahko lepo šel mimo šel zapirat in v zadnjem momentu popusti (bemti - nisem računal, da je tako trmast).
In mi res ni jasno, kaj mi je hotel dokazati (meni se je mudilo in sem brez divjanja bil 10-20 km/h hitrejši od njega - pač poznam cesto). Jaz takemu “divjaku” za mano dam ob prvi priliki plac in naj gre Darwinu naproti - ne pa, da jaz sam dokazujem (komu sploh?) da mam jajca in večjega in to samo zato, da bom čim prej stal pred Petrom.
In ja priznam - lahko bi se tudi jaz naslonil nazaj in na zadnjih 16 km “popušil” 5 minut - te se na skupnem času ne bi bistveno poznale - a kot sem rekel - mudilo se mi je …
Za take in če se ti mudi je lepo zdravilo: spustiš in greš nazaj, potem ga pa na primernem mestu z zaletom počiš dol. Mu tudi motor ne bo pomagal. Če ni lokalc in ne pozna ceste, mu lahko v 100% primerih samo še vse štiri stisneš v pozdrav, ko bo gledal kako izginjaš v daljavi.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.507
1.157
113
Njemu ni treba:
voziti ob desnem robu vozišča, nakazati smer spremembe vožnje, prepovedano prevoziti polno sredinsko črto, voziti v koloni oz. s/z spremstvom, ne ustavljati se na vozišču,.
Še kaj?
Ne vem, ali res ni noben opazil tiste p.i.z.d.e. (samo za NE zasavce. to je rit!). Kakšnaaaaa!
Ja tip je sm potrdi, kako ste kolesarji nevarni!
Meni se zdi samoumevno, da se člen glede 1,5m razdalje nanaša na prehitevanje, ko kolesar upošteva vsa pravila zapisana v ZPrCP.
Največ nevarnih prehitevanj, t.j. manj kot 1m od balance kolesa sem doživel prav na Zasavki med vikendom od Kresnic v smeri Litije, s tem da se vozim skrajno desno po robni črti in je nasprotni pas prazen. Tako, da je tudi med avtomobilisti veliko prascev, riti, egoistov, itd....(izberi poljuben naziv).
80€ globe definitivno ni primerna kazen glede na to kako je kolesar ogrožen, če se ga prehiteva pri majhni bočni razdalji.
Itak se mi zdi, da je ta razdalja določena zato, da je pač nekaj točno definirano....izrečenih glob iz tega naslova ne bo prav veliko.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.869
3.897
113
V moji vukojebini pomeni prehitevanje kolesarja, ki ima pravico vozit 1m od roba z 1.5m medsebojne razdalje, vožnjo izven cestišča. Torej če se pajkičar noče odstranit s cestišča bom vozil 30km za njim 20-30km/h. Res super zakon.

BTW če pantani vozi 50km/h ali se ga lahko prehiti čez polno črto?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.407
9.879
113
kod Džej-Zija
Meni se zdi samoumevno, da se člen glede 1,5m razdalje nanaša na prehitevanje, ko kolesar upošteva vsa pravila zapisana v ZPrCP.
Največ nevarnih prehitevanj, t.j. manj kot 1m od balance kolesa sem doživel prav na Zasavki med vikendom od Kresnic v smeri Litije, s tem da se vozim skrajno desno po robni črti in je nasprotni pas prazen. Tako, da je tudi med avtomobilisti veliko prascev, riti, egoistov, itd....(izberi poljuben naziv).
80€ globe definitivno ni primerna kazen glede na to kako je kolesar ogrožen, če se ga prehiteva pri majhni bočni razdalji.
Itak se mi zdi, da je ta razdalja določena zato, da je pač nekaj točno definirano....izrečenih glob iz tega naslova ne bo prav veliko.
Če grem prav do Litije, grem raje po drugem bregu Save. Res pa vključuje cca kilometer lepega makadama.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gr3Ga23

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.446
5.928
113
pri taščici
Če grem prav do Litije, grem raje po drugem bregu Save. Res pa vključuje cca kilometer lepega makadama.
Je ze nekaj casa v izdelavi kolesarska pot, tako da.prej ali slej bos imel skoz asfalt.
Je pa nekaterih punktih precej jamasta cesta od Jevnice naprej.
Do konca oktobra imas zaprto
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.507
1.157
113
Če grem prav do Litije, grem raje po drugem bregu Save. Res pa vključuje cca kilometer lepega makadama.
Makadam pri Pogoniku je še najmanjši problem. Odsek do Podšentjurja je "raj" za defekte. Mene regionalka itak ne vidi več, ko bo urejen ta del.
Tudi jaz se večinoma izogibam regionalke, ampak včasih pač ne gre drugače (recimo, če hočeš čez Vače). Pa še to izberem ponavadi nedeljo, ampak se vseeno najdejo taki, ki namenoma prehitevajo tik ob balanci pri 2x-niku kolesarjeve hitrosti. O uničenih bankinah na regionalki sploh ne bom izgubljal besed.