Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
čakam 4 stvari že od začetka maja. sicer vse po 1€ do max 3€.

zdej sem odpru dispute in so me prosli če lahko skenslam. pri dveh sem naredu s tem da sem napisu naj mi ponovno pošljejo. druga dva sem dal pa reject, pa da vidim kaj bo.

kak dolgo, lahko potem še enkrat odprem dispute če ne bo nč od unih dveh?

hvala
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
čakam 4 stvari že od začetka maja. sicer vse po 1€ do max 3€.

zdej sem odpru dispute in so me prosli če lahko skenslam. pri dveh sem naredu s tem da sem napisu naj mi ponovno pošljejo. druga dva sem dal pa reject, pa da vidim kaj bo.

kak dolgo, lahko potem še enkrat odprem dispute če ne bo nč od unih dveh?

hvala

Naj ti se protection podaljsuje.
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Še sam ne vem, kako sem uspel izpolniti eno TARIC številko ali nekaj podobnega
to številko rabijo vedet veletrgovci ki uvažajo robo za nadaljnjo prodajo...pa še oni se včasih lovijo.....ne vem kje je smisel, da nas bremenijo s temi bedarijami....na daleč se vidi da gre za kos plastike, in jo ne bom rabil certificirat :bonk:
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
čakam 4 stvari že od začetka maja. sicer vse po 1€ do max 3€.

zdej sem odpru dispute in so me prosli če lahko skenslam. pri dveh sem naredu s tem da sem napisu naj mi ponovno pošljejo. druga dva sem dal pa reject, pa da vidim kaj bo.

kak dolgo, lahko potem še enkrat odprem dispute če ne bo nč od unih dveh?

hvala
Kaj se zgodi, če daš reject? Torej, kaj to pomeni?
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Kaj se zgodi, če daš reject? Torej, kaj to pomeni?
Ne vem točno. men piše, da bo ali vstopil vmes in odločil. naročeno 14.5. process time potekel prejšnji teden.
a.jpg
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Kaj se režiš. Seveda to, kar sem napisal, velja za nakupe po 1.7.
Stroškov postopka nisi plačal aliju.:eek:
Čeprav so očitno kitajci našli obvoz in morda celo ne bo stroškov.
.
Z največjim veseljem ;)
Sedaj sem šel gledat na tvoj link za pretvorbo številk.
3 paketi naročeni konec aprila, mi kaže za vse tri, da so že 3 tedne v Sloveniji. Je možno, da je slovenska pošta tako zasuta, da vse stoji?
Čeprav sem pa dobil ene zadeve naročene konec maja že v juniju.
PS: Naročil dve zadevi s poštnino Aliexpress standard shipping in obe gresta preko madžarske pošte (HU na koncu) in ne preko nizozemske.
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Po 1.7. sem kupil samo eno zadevo, DDV plačal Aliju in je prišlo naravnost na moj naslov brez kakih drugih stroškov.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
Mi doma čakamo eno pošiljko, ki ni bila z Aliexpressa ampak od trgovine iz UK. Dva tedna nazaj izpolnjeno tisto od pošte za uvoz, od takrat vse tiho. Po mojem ima pošta malo več dela kot prej in ne sfolgajo.
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Po 1.7. sem kupil samo eno zadevo, DDV plačal Aliju in je prišlo naravnost na moj naslov brez kakih drugih stroškov.
prosim za pomoč....ne vem če mi je vse jasno...oziroma, če mi sploh kaj j e :bonk:

-tale dodatna carinjenja se nanašaj ona naročene izdelke po 1.7.2021 al na prispele po 1.7.2021?
-kako plačaš davek že aliju?