Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Jaz imam popolnoma čisto vest.
Država od tega čisto pošteno dobi DDV, ne rabi pa zadevo, ki je ŽE PLAČANA (DDV plačal Aliju) IN JO ŽE DOBI (samo pade na TR od države), BREZ KAKRŠNIHKOLI DODATNIH STROŠKOV, dodatno popolnoma neupravičeno colati postopek, ki NI POTREBEN, samo zato, da se paradržavna firma goji.
Morda sem pa nor. In zato si bom tudi pridržal pravico, da uporabljam zaničljivo poimenovanje fehtarji.
Pošta bi pa lahko ta kader, ki sedaj ''fehtari'' tistih 5 EUR uporabila za kakšno bolj donosno storitev.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
...ŽE PLAČANA (DDV plačal Aliju) IN JO ŽE DOBI (samo pade na TR od države), BREZ KAKRŠNIHKOLI DODATNIH STROŠKOV, dodatno popolnoma neupravičeno colati postopek
Zanima me, od kod ti to.
Ko ti kupiš nekaj izven EU in ti prodajalec prijazno zaračuna ceno, v kateri "je vključen DDV", zadeva potem pride na uvozno pošto v SLO iz Vanuatuja morda brez ustrezne dokumentacije, morda ni centa prišlo za DDV - kateri državljan naj pokriva stroške postopka zato, ker si ti tako "ugodno" kupil?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Ne spomnim se, da bi za nakupe na aliexpressu po obvestilu carinske pošte kdo poleg "stroška poziva" dejansko plačal še ddv.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Zanima me, od kod ti to.
Ko ti kupiš nekaj izven EU in ti prodajalec prijazno zaračuna ceno, v kateri "je vključen DDV", zadeva potem pride na uvozno pošto v SLO iz Vanuatuja morda brez ustrezne dokumentacije, morda ni centa prišlo za DDV - kateri državljan naj pokriva stroške postopka zato, ker si ti tako "ugodno" kupil?
Od kod? EU in Slovenija je sprejela, da morajo tuji prodajalci zaračunavati DDV države v EU, tudi za nižje vrednosti. Ali se DDV dejansko odvede v Slovenijo in ga dobi država, JE STVAR DRŽAVE in naj zagrabi trgovca, ne pa mene, ki sem s plačilom ddvja svoje opravil. Poleg tega je na vsakem takem paketu, kolikor vem, gor napisana dolga številka (pozabil točen naziv), ki potrjuje, da je bil ddv plačan. Na podlagi te številke se lahko takoj preveri, če je bil ddv plačan in avtomatiziran sistem (kar verjetno Madžari imajo in lepo kasirajo) bi lepo spustil paket mimo, hkrati bi pa še država lahko kontrolirala Ali, če je ddv od tega dejansko kanil na račun. Ampak ne, fehtarji raje pokasirajo 5 eur na paket za brez veze. No, so se pa vsaj losali tega dela in sedaj lepo dostavljajo last mile pakete za male pare, ki jih na veliko sprocesira (in zasluži) Madžarska. Namesto, da bi recimo mariborsko letališče živelo od tega.
Fehtarji, pa še bedaki zraven. In ja, po mojem mnenju si zaslužijo obe poimenovanji, jaz ju pa s čisto vestjo uporabim.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
tako je, če bi to preverjanje ročno in radovedniško bilo nujno, bi tole madžar kasiral končn stranki...ampak očitno tega ne delajo, ker jih BK.
E našega oderuha pa ne. Udri po siromaku, sistem.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Zanima me, od kod ti to.
Ko ti kupiš nekaj izven EU in ti prodajalec prijazno zaračuna ceno, v kateri "je vključen DDV", zadeva potem pride na uvozno pošto v SLO iz Vanuatuja morda brez ustrezne dokumentacije, morda ni centa prišlo za DDV - kateri državljan naj pokriva stroške postopka zato, ker si ti tako "ugodno" kupil?
Aja, spregledal point tvojega posta. Sem ti odgovoril vmes. Na vsaki taki pošiljki je številka, ki dokazuje, da je bil ddv plačan. Verjetno je na to številko v sistemu vezan tudi predmet. Avtomatiziran sistem s skenerji mora to pohendlat brez težav, neustrezne pošiljke se pač izloči in pokasira. Ne pa, da se za vsako pošiljko kasira 5+ eur. Madžari očitno obvladajo to delat in se jim splača.
 
22. jul 2007
12.813
1.317
113
123
In potem se eni čudijo, da se odstranjuje nesposobne kadre :evil:
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Robert in sad

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
folka nimajo, da dobesedno moledujejo naj pride kdo k njim delat, zdaj bojo pa SDSovce odpuščali :valjamse:
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Si že videl poštarja z xc90? Jaz ne in zagotovo obstajajo povsem praktični razlogi.

Predstavljaj si obračat na kakšnem zakotnem dvorišču s takšno kravo. Pa večkrat takole pa ne izpolniš dnevne kvote.
 
  • Haha
Reactions: sad

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pošiljke, ki jih dobivam iz Alija, so na Nizozemskem ali Madžarskem prepakirane, tako da se sploh ne vidi originalni izvor.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.661
501
113
41
povsod malo
Naročil sem neke drobnarije po 1,99€.
Puf naslednji dan z express one
a to je avstrijska pošta? Že doma.
Neki bel neoznačen kangoo.
Naša pošta pa pakete dostavlja kot, da živim na Kredarici.
Če te ni doma pusti istek prid na pošto iskat.
Grem iskat preden ga najde med vsemi paketi "prid iskat na pošto" je bila vrsta kot v korona časih okol vogala.
Ni čudno, da gre vse preko Madžarov in Avstrijcev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: GStar in Sokol

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Jaz nimam nobenih problemov s temi dostavljalci. Pač poštar da tako kot mora, če ne gre v kaselc.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
nekaj iz HK... ni ali. HK budapest, potem pa DPD do hiše. mimo naših radovednežev in oderuhov. rang 60€