Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Jaz sem tudi pravkar prejel obvestilo o že tretji pošiljki, ki je doooolgo ni bilo, čeprav že dolgo v Evropi in gotovo tudi v Sloveniji. Jaz bom za vse tri poziv ignoriral, ker je plačevanje 2,5€ res preveč in bom raje ponovno naročil na način, da SLO pošto zaobide.
"Kradem" pa s SLO-techa, če kdo še ni opazil:

Moj trenutni mini spisek kurirjev, ki se izogibajo slovenski carinski pošti, saj so njihovi paketi ocarinjeni drugje znotraj EU

AliExpress Standard Shipping - HU/NL, tracking number, tracking
AliExpress Saver Shipping - HU, tracking number
Cainiao Super Economy - BE, tracking number
Cainiao Super Economy for Special Goods - DE
Special Line-YW - LU, tracking number, tracking

Zadnja linija na osnovi (nepopolnega) poročanja, zato ni 100% zanesljiva
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.508
9.210
113
Se je še komu zgodilo, da je Aliexpress združil pošiljke?
14 dni nazaj sem naročil 5 stvari pri RAZLIČNIH prodajalcih in danes preverim in mi je aliexpress brez potrditve združil pošiljke v eno, tudi tracking nr. se je pri vseh spremenil na enega. Seveda je njihova obrazložitev kao je to bolj ekološko in bolj convenient za mene. Kar v principu drži. Je pa očitno aliexpress zavohal nov način, kako scuzat kupce, saj sem plačal 5 poštnin, oni bodo pa lepo pobasali razliko.
 

Priponke

  • Aliexpress.jpg
    Aliexpress.jpg
    20,7 KB · Ogledi: 90

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Se je še komu zgodilo, da je Aliexpress združil pošiljke?
14 dni nazaj sem naročil 5 stvari pri RAZLIČNIH prodajalcih in danes preverim in mi je aliexpress brez potrditve združil pošiljke v eno, tudi tracking nr. se je pri vseh spremenil na enega. Seveda je njihova obrazložitev kao je to bolj ekološko in bolj convenient za mene. Kar v principu drži. Je pa očitno aliexpress zavohal nov način, kako scuzat kupce, saj sem plačal 5 poštnin, oni bodo pa lepo pobasali razliko.
Ti hočeš rečt, da se bo nek Kitajec od AE zapeljal do tvojih prodajalcev, pobral drobnarijo, stlačil v en paket in pokasiral razliko v poštnini? Podjetno, ni kaj.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ti hočeš rečt, da se bo nek Kitajec od AE zapeljal do tvojih prodajalcev, pobral drobnarijo, stlačil v en paket in pokasiral razliko v poštnini? Podjetno, ni kaj.
Profitira tudi naročnik. Namesto 5x2,50 EUR plačaš sroške carinjenja samo 2,50 EUR, če sploh. Odvisno od tega, katero pošto izbereš. :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.508
9.210
113
Ti hočeš rečt, da se bo nek Kitajec od AE zapeljal do tvojih prodajalcev, pobral drobnarijo, stlačil v en paket in pokasiral razliko v poštnini? Podjetno, ni kaj.
Ne. Bolj verjetno je, da gredo vse pošilje itak preko nekega huba in se tam združijo v eno.
In točno to se je zgodilo.
Profitira tudi naročnik. Namesto 5x2,50 EUR plačaš sroške carinjenja samo 2,50 EUR, če sploh. Odvisno od tega, katero pošto izbereš.
Niti ne, ker so Kitajci itak našli obvoz in gre preko drugih pošt znotraj EU in ne plačaš nič.
Me pa zanima, kaj se bo zgodilo, če bo tak paket res prišel na carinsko pošto ali bodo uspeli obdelat :).
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
592
113
jaz dobil obvestilo o prispeli pošiljki za uvoz.
ovitek za telefon naročen 14.5.2021 po sledenju je prišel v naslovni državo 07.07.2021, včeraj pa dobim obvestilo.
sem mel že odprt dispute in sem ga skenslu, če ne bo do petka ga odprem ponovno.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Ne. Bolj verjetno je, da gredo vse pošilje itak preko nekega huba in se tam združijo v eno.
In točno to se je zgodilo.

Niti ne, ker so Kitajci itak našli obvoz in gre preko drugih pošt znotraj EU in ne plačaš nič.
Me pa zanima, kaj se bo zgodilo, če bo tak paket res prišel na carinsko pošto ali bodo uspeli obdelat :).

Če se ddv obračuna, ni to nikakršen obvoz, ampak vse po reglcih. Kvečjemu je obvoz našla naša pošta, ki zaračuna "preverjanje" ali je ddv že plačan.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Če se ddv obračuna, ni to nikakršen obvoz, ampak vse po reglcih. Kvečjemu je obvoz našla naša pošta, ki zaračuna "preverjanje" ali je ddv že plačan.
Tole zaračunavanje preverjanja se bo moralo 1x končati. Bi bilo treba obvestiti varuha človekovih pravic ali pa da nekdo sprozi sodni postopek. Jepa res, da se posamezniku ne splača karkoli storit zgolj za 2,50 EUR.
 
  • Haha
Reactions: kamela213 in tomi

sad

Guru
24. avg 2007
20.508
9.210
113
Če se ddv obračuna, ni to nikakršen obvoz, ampak vse po reglcih. Kvečjemu je obvoz našla naša pošta, ki zaračuna "preverjanje" ali je ddv že plačan.
A sem kje napisal, da to ni zakonito? Predvidevam pa, da bo enkrat tudi madžarski, nizozemski, itd. pošti dop... zastonj miljaužnt paketov preverjat ;).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.508
9.210
113
Možno, da gre po tracking nr. Ampak vseeno, kako pa veš, da ni noter nekaj 2 EUR navedeno, pošilja se pa zadeva za 500 EUR.
Pravilno bi sistem moral še poskenirat paket in sumljive pakete izložit v ročni pregled. Ker drugače je spet vse skupaj en flop.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Sem dobil že tri pakete od 1.7, vse v nabiralnik, brez dodatnih stroškov. Tudi vrednost na zadnjem paketu se ni ujemala z dejansko vrednostjo, tako da je vse tako kot je bilo, razen DDV, ki ga plačaš ob nakupu.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.508
9.210
113
Mene res prav zanima, če bo pobran ''DDV'' s strani Aliexpressa sploh prišel do EU držav :evil: , glede na to, da se zadeve izvajajo isto kot prej.
Pa rad bi videl obraz odgovornega na Pošti Slovenije, ki je že računal x% višje prihodke na ta račun, pa je konec meseca julija pokazalo 0.:valjamse:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Od mulca, ki je na čelu Pošte, boš videl kvečjemu pogled v svoj transakcijski račun. Za drugega niti ni sposoben. :jok:
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Niti ne, ker so Kitajci itak našli obvoz in gre preko drugih pošt znotraj EU in ne plačaš nič.
Me pa zanima, kaj se bo zgodilo, če bo tak paket res prišel na carinsko pošto ali bodo uspeli obdelat :).

Na AE kar direktno plačaš davek, tako da ga verjetno prejme država teh pošt (NL, HU, BE...). Naši so si z birokratizacijo in nesposobnostjo spet zvrtali luknjo v koleno, če to drži.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Ne drzi. Jaz sem placal davek direktno pri paypalu, pa me za skoraj vsako posto nasi prosijo za dokumente.

Fora je ta, da bi lahko to bilo vse avtomatizirano in bi ob recimo skeniranju kode na paketu videl aha, bilo je ze placano, gre naprej.