AdBlue

27. jan 2022
4.801
1.736
113
...ker vsi PSA avti ignorirajo povecano porabo med regeneracijo oz. je ne vštevajo.
Regeneracija je, po potrebi tudi na mestu. Je pa na PSA ne mores zaznati. Razen ce sezes z roko pod avto, ali pa z jezikom poslatas gretje zadnje sipe in ogledal.
Ker z namenom cim hitrejsega ogrevanja fap filtra cim bolj obremeni motor z elektro porabniki. Prizge grelec kabine, spegle, zadnjo sipo. Budale! Namesto da bi nabil luci, meglenke, daljinke in Mileta Kitića na max...
No tukaj trdiš drugače. ;)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.353
982
113
Celje
Obišči stran
In kako to zgleda? Imajo zaklenjeno črpalko za adblue?

Kolikor gledam Logo kartica je samo za pravne osebe. Bi jo dali sp-ju?

Ročko, sicer lahko vtakneš v rezervoar, teči pa ne začne.

Logo kartico dobiš na pravno osebo, ampak... to je "plačilna kartica" z odloženim plačilom. Račun pride na firmo in potem plačaš. S tem se mi pa ne da ukvarjati.

Na upravi so mi razložili, da je to tako, ker imajo dve ločeni firmi. Kao maloprodaja in druga firma, kjer samo odložena plačila in adblue imajo na tej drugi firmi in tam pa nimajo opcije takojšnjega plačila. Meni sicer malce mejna praksa, ampak...

V glavnem, hebejo se naj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in delavec44

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
"Račun pride na firmo in potem plačaš. S tem se mi pa ne da ukvarjati."

Če te morda moti, da bi ga "moral" dati v stroške - če nisi zav. za DDV pač račun pride napisan na firmo, plačaš ga z lastnim denarjem in pozabiš na vse skupaj :zmaga:
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Da ne brskam po temi...kje se da točit na območju LJ AdBlue na bencinski črpalki?

Včeraj bil pri Bauhausu (BTC) a je bila zadeva zaprta (ograjca spredaj).
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.353
982
113
Celje
Obišči stran
Seveda je dražje,sam na koncu ti tist evro nič ne pomeni,samo tankaš kot gorivo pa nobenih nakupov,težav pri polivanju...v glavnem vsakemu svoje
lokalni mehanik mi je razlagal, da ni ok tankati na ročko, ampak obvezno iz kanistra. Ker kao posoda za adblue nima klasičnega odzračevanja kot rezervar za gorivo in posledicno pride do poskodbe crpalke…

ne vem pa koliko to pije vodo.
 
  • Haha
Reactions: Samo Izoliranc

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
lokalni mehanik mi je razlagal, da ni ok tankati na ročko, ampak obvezno iz kanistra. Ker kao posoda za adblue nima klasičnega odzračevanja kot rezervar za gorivo in posledicno pride do poskodbe crpalke…

ne vem pa koliko to pije vodo.
V cem pa naj bi bila razlika med obema tocenjema..po njegovem?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.320
3.418
113
No mogoče pa ima prav.
Čez mejo imaš posebne ročke za avtomobile, ki tečejo dosti počasneje kot ročke za tovornjake.

Mogoče je fora v tem da lahko hitro točenje škoduje adblue rezevarju in vsem senzorjem ki se nahajajo v njem.
Pač razmišljam zakaj bi delali različne pištole za isto stvar.
 
  • Haha
Reactions: ales85 in sajkek