Čas za menjavo avta

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.580
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Ford Focus ima cca. 210.000km, počasi gledam proti novejšemu avtu, da naredim menjavo, dokler za Focusa dobim še nek normalen denar.

priznam, da sem v zadnjem letu malce padel ven iz avtomobilizma, ker sem bil s Focusom precej zadovoljen. delam nekje 40.000km letno, se diesel še splača ali je dobro danes gledati tudi bencinarje? po večini je avtocesta, zadaj rabim kar nekaj prostora, zato bolj kot ne obsojen na karavana. bi S-Maxa, a so takšni, ki pridejo v poštev, izven budgeta (18.000€).
glasbene želje so skromne - gretje sedežev, apple car play, radarski tempomat, če ima še stekleno streho, toliko bolje.

ker sem zadovoljen s Focusom (2016), seveda gledam še enkrat proti Focusu, morda celo Mondeo, interesantne so mi še Škoda Octavia/Superb. pred blokom večkrat vidim Renault Scenic, kako je danes z Renaulti? Talisman?

če gledam avtomatske menjalnike - kateri so big NO in kateri so ok? DSG berem, da je pri močnejših, torej 2.0 motorjih ok, 1.6 pa da so problematični, ker so sklopke na meji navora, to še drži? kako je z ostalimi - vem, da je Fordov PowerShift zelo problematičen, a da so z novo generacijo zadevo rešili (kot so mi razložili, če vidim mali okrogel knof na mestu menjalnika, je to to, da to menda dela).

priznam, da mi je ultimativni avto Prius + (eventuelno še enkrat navaden Prius), a jih enostavno ni ... z njim naredil 150.000 neproblematičnih kilometrov, zdaj ga brez problemov naprej vozi žena. a jih, kot rečeno, ni. no, so. tisti, upokojeni taksiji ... :p

vesel bom kakih infromacij, da se znam malo usmerit, malo začet gledat, ožat izbor. mudi se zaenkrat ne, tako, da nekaj časa imam, da najdem primeren avto (kot sem takrat našel tega Focusa).
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.417
113
Toyota Corolla ali Camry, ki zgubi malo več vrednosti kot manjša sestra? Mogoče Mazda3 2.0 Benz avtomatik?
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.962
5.155
113
Za take razdalje se dizel še vedno splača. Ne boš pa dobil nič pametnega za tako ceno - kvečjemu 60.000km in 2 leti manj kot jih ima sedanji avto. Doplačal pa 10 jurjev.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Danes se za vse poti splača dizel. Le europoslanske brihte in slovenski pernati zablojenci nam bodo na tem področju izjemno zagrenili življenje. Bencinske motorje danes vgrajujejo še samo 1,2 trivaljnike. O njih pa sploh nebi rad več izgubljal besed. Razen še WV, Mazda in Toyota.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.580
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Danes se za vse poti splača dizel. Le europoslanske brihte in slovenski pernati zablojenci nam bodo na tem področju izjemno zagrenili življenje. Bencinske motorje danes vgrajujejo še samo 1,2 trivaljnike. O njih pa sploh nebi rad več izgubljal besed. Razen še WV, Mazda in Toyota.
sem našel bencinskega golfa, ampak teh tsi motorjev res ne poznam, ne s strani zanesljivosti, ne s strani porabe. mi je pa 150hp vrh glave, to imam zdaj in je super.

Golf 1.5 TSI Comfortline DSG
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.580
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Za take razdalje se dizel še vedno splača. Ne boš pa dobil nič pametnega za tako ceno - kvečjemu 60.000km in 2 leti manj kot jih ima sedanji avto. Doplačal pa 10 jurjev.

Ne vem kaj bos dobil za ta denar. Ce ti je 18jurjev prevec, zelis pa automat, radar, gretje zicev..... Pa predvidevam manj kot 150000km.....Srečno!
pa saj se nekaj najde, so Octavije, Golfi, tudi Focusi ... sploh Golfi imajo v veliko primerih cca. 100.000km, gretje zicev in radar tempomat ... npr ... Golf 2.0 TDI 150hp Highline

se mi pa zdi, da je lažje najti Golfa kot Škodo z željenimi opcijami, Octavije so po večini 1.6tdi mlinčki, kar se bojim, da bo pa premalo ... ta je ena redkih, in glede na moje izkušnje, da če so vse dražje, ta pa cenejša, nekaj ne štima ...

Škoda Octavia 2.0 150hp 4x4
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.580
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ok, razmišljam - menjava avta vs. obdržati trenutni avto (s katerim sem res zadovoljen). praktično vsaka vožnja, ki jo naredim, je 50km plus oz. recimo, da pridejo kratke vožnje poredko na meni, recimo, da na tri, štiri dolge, naredim par kratkih (trgovine, letanja po opravkih, podobna jajacanja) ...

če dam na mizo - možni stroški po 210.000km vs. nov avto ... v bistvu DPF in šobe, ampak - je to na udaru, če delaš dolge ture?
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakajaltersuxu

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.962
5.155
113
Mondeo, Superb ali Talisman so rang višje od Golfov in Octavij. Zato tudi višje cene.

Če se ti avto ne kvari ga vozi. Tudi ni zajamčeno, da ti kaj ne gre falit pri novem rabljenem avtu. Daj redno vzdrževati pa bo še za naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Če boš kupil 'novega' za 18000, boš v enem letu zgubil vsaj toliko, kot boš mogoče v starem dal za popravilo DPF, EGR ja in šobe skup. S tem da se ti isto lahko zgodi tudi z 'novim'. Ko to pri starem porihtaš, ga imaš lahko še vedno za naslednjih 200000 km.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Mondeo, letnik 2018, 135k, super avto, dobre led luči, motor brez težav. Ravno plačal menjavo sklopke na avtomatiku, 1700€....
Tako da svetujem ročnega :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.580
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Mondeo, Superb ali Talisman so rang višje od Golfov in Octavij. Zato tudi višje cene.

Če se ti avto ne kvari ga vozi. Tudi ni zajamčeno, da ti kaj ne gre falit pri novem rabljenem avtu. Daj redno vzdrževati pa bo še za naprej.
zanimivo se mi zdi, da sta recimo Superb/Octavia dražja od Passata/Golfa ... in to ne par 100€, primerljive opreme so cca. 18.000€ vs. 21.000, vsaj glede na danes videno, ko sem šel malo pogledati. se pa nagibam zelo proti Golfu oz. Passatu (začuda sta blizu s ceniami, razlika ni tako velika). no, ja, razlika pri isti ceni je v cca. 25.000km več na strani Passatov, kar pa meni pomeni pol leta vožnje.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.580
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Jaz pri tvoji uporabi ne bi skrbel za dpf. Šobe pa nikoli neveš. Lahko čez 25km lahko čez 250k. Če z avtom drugače ni n8č narobe ne menjuj. Ker pri trenutnibponudbi tvoj budget ne kupi nič resnega.
resnega ... kaj pa vem ... nekaj zanimivih Golfov se najde, tudi Renaulti, pa niti ne zgleda tako slabo, glede na avto.net. kar sem danes videl v živo, vsaj pri Golfih, zadeva tudi v živo ni slaba.

šobe pa upam, da ne odletijo čez noč, ampak se to vsak nekako začne nakazovati. pa tolažim se s tem, da me rešujejo dolge fure, pa da lepo delam z avtom - redni servisi, vozim lepo, počakam, da se ogreje, ko ga kak dan malo bolj stisnem ...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.580
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Mondeo, letnik 2018, 135k, super avto, dobre led luči, motor brez težav. Ravno plačal menjavo sklopke na avtomatiku, 1700€....
Tako da svetujem ročnega :)
pri Fordu sem se takrat odločal med mojim, še enim Focusom (cca. 3000km manj in 1500€, a ni imel ksenonk, ki so zlata vredne) in taljanskim Mondeotom, ki je bil zunaj pač taljansko obuškan, not pa sploh ni bil slab, a je bil avtomatik in sem takrat prebral kar par stvari na temo PowerShifta in se na koncu nisem odločil. je pa nova varianta avtomatika boljša in zanesljivejša, ja. zdaj verjetno ne bi razmišljal. :)