Nakup novega starega avta ... here we go again ...

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.581
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Si lahko prosim poiščete identično temo o oderuških servisih izpred leta, dveh, treh? Kaj je spet tisti čas v letu?
hvala, sem ravno hotel napisat.

če ima kdo kako pametno o Fordu in hybridnem pogonu, bom zelo zelo vesel. včeraj sem šel gledat Corollo - mi je všeč, ampak mi je Mondeo še toliko bolj. pač, ko se vsedem, imam tist feeling, da kilometri samo letijo mimo ... v bistvu, Ford Mondeo Hybrid je tisto, česar Toyota nima - če bi Camry bil v karavanski obliki, potem ja, a se pri Toyoti njihov segment karavanov konča s Corollo ...
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Ker ne najdem druge primerne teme, bo mogoče to prava:
Potrebna bo menjava avra. Gledam od 2018 naprej letnike in sicer avte, ter do cene okoli 15k€:
Renault Megane
Kia Ceed
Hyundai I30
Pegout 308

JE še kaj v tem rangu po modelu in znamki ter da ni velikih tehtničnih težav.

Hvala
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz sem tudi v menjavi svojega i30 2015.... samo gledam cene rabljenih in ni neke računice, bo treba kar novega vzet...z garancijo..
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Tudi jaz malo razmišljam o menjavi 2009 ceeda karavana. Ima kdo kakšne izkušnje s Peugeot 308 1.5 BlueHDI (recimo od letnika 2019 dalje?). So kakšne znane hibe, zaradi katerih se je pametno ozreti kam drugam? Avto mi prvenstveno predstavlja prevozno sredstvo od točke A do točke B, zato iščem nekaj zanesljivega z nizkimi stroški vzdrževanja. Hvala za vse izkušnje/predloge. Aja, recimo do nekje 15k EUR; z avtom delam cca 15.000 km letno, zato ne bi šel v nakup novega :)
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Ker ne najdem druge primerne teme, bo mogoče to prava:
Potrebna bo menjava avra. Gledam od 2018 naprej letnike in sicer avte, ter do cene okoli 15k€:
Renault Megane
Kia Ceed
Hyundai I30
Pegout 308

JE še kaj v tem rangu po modelu in znamki ter da ni velikih tehtničnih težav.

Hvala
Megane dci 1.6 130 verjetno najbolj trpezna opcija, brez adblue, dpfji se ne masijo posraufa vsak. Udobnejsi od stevilko vecjih avtov, kakega cricka pac preglasis z radiem
 

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
356
115
43
karkol rabljeno se sedaj ne izplača, skladišča novih so polna, ko bojo rabljenim spustil še 20-35% pol mogoče
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in sad

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
356
115
43
avto je premičnina in zgublja na vrednosti, drugo so pa stanovanja kjer se kletna soba prodaja po 4k na kv meter
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Pozabil sem odpisati. Iščem bencinarja.
Pa ne morem več popraviti zgoraj.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
hvala, sem ravno hotel napisat.

če ima kdo kako pametno o Fordu in hybridnem pogonu, bom zelo zelo vesel. včeraj sem šel gledat Corollo - mi je všeč, ampak mi je Mondeo še toliko bolj. pač, ko se vsedem, imam tist feeling, da kilometri samo letijo mimo ... v bistvu, Ford Mondeo Hybrid je tisto, česar Toyota nima - če bi Camry bil v karavanski obliki, potem ja, a se pri Toyoti njihov segment karavanov konča s Corollo ...

Se ti ne zdi mondeo malo zastarel znotraj?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Mislim na splosno. Saj si lastim ta avto, mogoce ga pa le imam ze predolgo, pa sem tega mnenja.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.581
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
a o Insigniah smo rekli kakšno?

zadnjič sem šel enega Mondeota gledat, pa je bila tam ena Insignia, pa sem vrgel oko na njo ... se mi zdi, da je z boljšo opremo, mlajši letnik in manj kilometri še vedno ceneje od raznih Mondeotov, Passatov, Superbov ... sicer prodajalec bi rekel vse, da proda, ampak pravi, da se tudi zelo dobro pelje in da so 2.0 dizli precej dobri, da je dobra za nabirat kilometre po AC, kar je načeloma tudi sam rabim ...