Nakup novega starega avta ... here we go again ...

netko

Guru
25. jul 2007
6.748
2.102
113
Toliko bo samo olje. Kot receno, na pooblascencu nimas sanse pod 500
Lej ti dajaj tolk za olje na pooblascencu ce si nesposoben sam kupit olje
Drugac pa v okolici lj sta dva serviserja eden proti stajerski drugi proti dolenski, ki znata najmanj toliko kot pooblascenci verjetno pa se veliko, vec saj delata z volvoti veliko let in njune cene so sprejemljive
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Jaz imam S-MAX, 2017, 2.0 TDCi, 180hp, ročni menjalnik. Motor je PSA francoski. Spije cca. liter olja med 15k km intervalom za servis.
V treh letih sicer vse OK, brez težav. Trenutno imam 124k km, pri 120k km sem poleg olja in fitlrom menjal še zadnje diske in ploščice.

Pazi se powershift automatikov, zna biti kar loterija. Novejši 8 stopenjski avtomatiki bi baje naj bili OK.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.023
118
63
okolica mesta
Znanec z 2019 Mondeotom, dizel, 183 konjev, ročni menjalnik.

Žge ga na polno še ko je hladen na kratke razdalje, prednje gume so v roku leta dni radirke. Brez problemov. Jaz s svojimi 188cm tudi lepo sedim za podobno enoto na prednjem sedežu. Prtljažnik velik + odpira se z zadnjim steklom, ni kovinska loputa kot na Pasatu. Po vidinem, mi je kar všečen.
Pri novem Mondeotu se bo odpriral kot na Passatu :)
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Mazda let. 2016, redni na 130k km. Sem redna stranka (primer, redni servis leta 2017 = 180 EUR) in vedno vprašam za dodaten popust in vedno ga dobim ... edino nadomestni avti so ratali problem, prej si ga dobil vedno, sedaj ti plačajo taksi v eno smer ...

Drugače pa (pomoje velja za vse znamke): prosiš za predračun pri večih servisih, prineseš svoje olje, vprašaš za popust, postaneš redna stranka


Poglej priponko 80078
poznam par servisov, ki pač rečejo, da se lahko obrneš in greš, ko prineseš svoje olje. pač, to je neko spoštovanje do servisa, se mi zdi ... ja, imajo navite cene olja, ampak poleg delovne ure je to edini dobiček, ki ga dejansko imajo. plus, nekateri spet nimajo tako navitih cen olja, vsaj moj serviser ima neko normalno ceno ...
 
  • Haha
Reactions: sajkek

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
verjetno se bom usmeril proti Toyoti in tam probal nekaj narediti s Corollo ... se mi zdi, da se dolgoročno to še najbolj splača, vsaj na izkušnje, ki jih imam zdaj s Priusom in Focusom ...

eventuelno me mika še Mondeo, tako ali tako gledam te z novim avtomatskim menjalnikom, S-Max odpade, ker za vso tisto prostornost plačaš še pri porabi ...
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
poznam par servisov, ki pač rečejo, da se lahko obrneš in greš, ko prineseš svoje olje. pač, to je neko spoštovanje do servisa, se mi zdi ... ja, imajo navite cene olja, ampak poleg delovne ure je to edini dobiček, ki ga dejansko imajo. plus, nekateri spet nimajo tako navitih cen olja, vsaj moj serviser ima neko normalno ceno ...
olje u sodih je dražje od olja, ki ga kupiš u kanti?
Če kaj vem, trgovci živijo od marž, servisi pa od marž in še od zaračunanih ur, sam servis očitno rab višje marže k trgovc
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in sass

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Jaz se res cudim da se obstajajo servisi, ki naredijo s tvojim oljem. Kolk jim pol placate sploh? 20€?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.536
9.222
113
Ja, res se je za čudit, če jim plačaš ceno storitve po ceniku.
V bistvu se vsak ponudnik prav bori proti temu, ker to pa je višek nespoštovanja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.536
9.222
113
Odvisno. Joža pod kozolcem morda 20 eur, Porsche pooblaščenec verjetno par 100 eur. Saj te imajo cenik.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Pooblascenec nemske premije ima ceno 7,85€ za 5min dela (1AW kot enota mere). To je cena pred popustom in ddv. Menjava olja in filtra sestoji iz 2+3 AW, se pravi 25min dela. V to je všteta odstranitev rabljenega olja. S popustom torej pride menjava olja 40€. Na enem najdrazjih servisov v Lj. Zato sprasujem kolk je menjava olja pod kozolcem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.487
9.211
113
jaz jim na emilfrey prinesem olje, ce me naženejo, je na konc koncev samo finančni plus zame, če čustva odmislimo. Sem nazadnje placel celo, sem nekako mislil da so prišli k pameti z deli, in so me nategnili. Nema više.

olje stane 12,5 €, na servisu pa si vzamejo 20 (pazi to iz soda), ura je cca 100€, za servis porabijo od 1,5 do 2 uri.. vsak del je cca 2x cena glede na autodoc glede na renomirano znamko, mahle, mann, ate itd.
ni neke znanosti, razen da si vzamejo kolikor želijo... in praksa dobro dela dalje, ker je dosti folka, ki vse požre, tudi bogatega, da ni važno če jim adblu 5x zračunajo, in podobno. Zadnja lupaža so zavore...pod 400€ verjetno ne greš iz servisa za menjavo diski plus ploščice za eno akso. Rop pri belem dnevu.

Tja ga furam samo zaradi el. štempla. Drugače bi sam pošraufal. Preden pride do kakšnega glupega vprašanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.487
9.211
113
Pooblascenec nemske premije ima ceno 7,85€ za 5min dela (1AW kot enota mere). To je cena pred popustom in ddv. Menjava olja in filtra sestoji iz 2+3 AW, se pravi 25min dela. V to je všteta odstranitev rabljenega olja. S popustom torej pride menjava olja 40€. Na enem najdrazjih servisov v Lj. Zato sprasujem kolk je menjava olja pod kozolcem.
menjava olja je samo del servisa, potem so še filtri, pregledi itd...v glavnem cca 100€ na uro oziroma na A servis v rangu 150 do 200€ samo storitev..
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.487
9.211
113
10% popusta na storitev ti ne dajo, pa kak 1€ po litru za eko.

ko rukneš še 9litrov avtomatskega, ki pri litru prisparaš cca 20€, je že kr win win.

Javim čez kak mesec ali dva. ;) ker glede na prejšnja leta bi moral račune iskat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: splash