Nakup novega starega avta ... here we go again ...

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.430
113
a o Insigniah smo rekli kakšno?

zadnjič sem šel enega Mondeota gledat, pa je bila tam ena Insignia, pa sem vrgel oko na njo ... se mi zdi, da je z boljšo opremo, mlajši letnik in manj kilometri še vedno ceneje od raznih Mondeotov ... sicer prodajalec bi rekel vse, da proda, ampak pravi, da se tudi zelo dobro pelje in da so 2.0 dizli precej dobri, da je dobra za nabirat kilometre po AC, kar je načeloma tudi sam rabim ...
Super so tile Opel 2 l dizli, edin ki je crknil v garanciji v našem avto parku, vsi vw dizli pa kleplejo dalje.
 
  • Haha
Reactions: novaa

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
sprašujem zato - gledam letnik 2019/2020 in mlajše (pri Insigniah) - so bile v tem času kake posodobitve pogona, spremembe? toliko da vem ...
Insignia je veliko (imo preveč, po masi in dimenzijah) avta za svoj denar, niso pa D motorji ne vem kaj. Predvsem so žejni, pa servisni intervali so bogokletno nategnjeni, kar rezultira v zgoraj opisanih težavah. Menjalnik je klasičen (se pravi ne dsg like robotek) aisinov avtomat, 8. stopenj, kar je ok. Edino kadar ni.

Avto je z my21 dobil facelift in novo dizelico, koliko je boljša ne vem. Ima par konjev več in pokuri kak dcl manj.

4x4 biturbo agregat je mislim da ostal enak, kolikor časa so ga sploh še ponujali. Cene so na prvi pogled simpatične, velja pa vse zograj zapisano, sploh pri porabi se 2-litrski mlinček odreže odlično, pokuri več od audijevih V6 :bonk:

mehanik mi je iskreno pvoedal - V60, 2019 in mlajši, DA, 2018 in starejši, bejži stran.
To smo sedaj preskočili na (kitajske) švede al kaj?
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Sem se kak dan nazaj pogovarjal z enim mehankarjem kolegom, kaj sploh kupiti od avta, da bo mir. Njegov odgovor: NIČ. Ti novejši so več al manj vsi v q...., same težave in crkovanje. Čovek se sprašuje ali so proizvajalci vsi dogovorjeni, da če nas preko cene ne olupijo nas pa preko servisov, še lepš pa kar oboje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
To pac pravijo mehankarji ki ne znajo sraufat modernih avtov/zelijo ohranit posel s starimi jajci. Jaz ne poznam nikogar, ki bi imel resne probleme z novim avtom zadnjih 20 let. Ce izvzamemo puretech in podobne kikse.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.430
113
Škoda Octavia 2,0 Tdi / DSG 150 KS lani kupljena letos 90000 km, samo redni servisi plus zavore pri zadnjem servisu, ne pije olja več kot pol litra na interval 30000 km.

Olje 0W20 in po pričevanje nekaterih mojstrov, bi že morali motor najmanj 2x ven cuknit.

Po moje ni slab nakup.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
To pac pravijo mehankarji ki ne znajo sraufat modernih avtov/zelijo ohranit posel s starimi jajci. Jaz ne poznam nikogar, ki bi imel resne probleme z novim avtom zadnjih 20 let. Ce izvzamemo puretech in podobne kikse.
Če ti tko misliš tud prav.
Sem gledal razne BMW vse nad 2.0 motorje (manjši me ne zanima) pa sem jih en kup našel kateri so imeli navedeno v oglasu menjan motor. Za Audi ne vem, vem da so kolegu na A6 2.0tdi pri 100kkm menjal motor, pa da je svaku menjalnik šel pri 140kkm. Pa tudi moje izkušnje z Passati so take, da me noben reno ali alfa ni stal tolk kot passat in z takimi felerji (počena glava, vztrajnik pri 120kkm, AGR, obnova turbine pri 140kkm..., je pa res poraba je bila pa na vw nižja, kar tud štetje, samo ne da se mi okol mehankarjev skakat pa sitnosti met z pokvarjenimi avti).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Navzdol je sel samo vas standard. Nov avto dela. Ima se ga za cas garancije, nato menjaj. 200jurjev avti vec ne bodo videli. Oz jih bodo, a z dolocenim vlozkom.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.963
5.158
113
Tako so govorili za šankom 20 let nazaj. Avto bo imel 200.000km, moram prodat preden se bo začel kvariti.

Če pa so eni butli in kupujejo kar je fensi - sploh Francoze, potem si zaslužijo okvare.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Če ti tko misliš tud prav.
Sem gledal razne BMW vse nad 2.0 motorje (manjši me ne zanima) pa sem jih en kup našel kateri so imeli navedeno v oglasu menjan motor. Za Audi ne vem, vem da so kolegu na A6 2.0tdi pri 100kkm menjal motor, pa da je svaku menjalnik šel pri 140kkm. Pa tudi moje izkušnje z Passati so take, da me noben reno ali alfa ni stal tolk kot passat in z takimi felerji (počena glava, vztrajnik pri 120kkm, AGR, obnova turbine pri 140kkm..., je pa res poraba je bila pa na vw nižja, kar tud štetje, samo ne da se mi okol mehankarjev skakat pa sitnosti met z pokvarjenimi avti).
Čak, čak, če gledaš večje bmw motorje s 3.0 dizlom ne morš falit, en od najboljših motorjev na trgu, navor, zvok, neproblematičnost,… sem ga imel v petici in je fenomenalen motor. Poraba smešno majhna, za relacije milina, pri 2.000rpm se voziš nekaj čez 160km/h. Pred tem sem imel 2.0d v trojki. Ob nakupu sem menjal verjgo preventivno in olje v menjalniku. Kupil sem ga pri 100k km, sedaj ga ima moja bivša in ima avto že cca. 250k km brez kakrsnih koli izrednih tezav.