Nakup novega starega avta ... here we go again ...

netko

Guru
25. jul 2007
6.748
2.102
113
poznam par servisov, ki pač rečejo, da se lahko obrneš in greš, ko prineseš svoje olje. pač, to je neko spoštovanje do servisa, se mi zdi ... ja, imajo navite cene olja, ampak poleg delovne ure je to edini dobiček, ki ga dejansko imajo. plus, nekateri spet nimajo tako navitih cen olja, vsaj moj serviser ima neko normalno ceno ...
spoštovanje do servisa???
poleg navite dolovne ure imajo ja tudi rabat pri materialu, ki ga v primeru olja prav nič ne delijo s kupcem
tiste, ki te spoštujejo in ti dajo normalno ceno spoštuješ tudi sam in jim ne nosiš svojega olja
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
S tem ciganjenjem boste povzrocili samo to, da bodo sle cene se na nepooblascencih gor. Ni kalkulacije. Kdor menja prineseno olje za 40€ bo prej ali slej propadel.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.172
304
83
Da ne omenim ko ti menja olje in zracni filter kabine kao treba ,ti zaracuna 45min dela po racunu, avto pa v 10min ven iz delavnice. Jasno na zaug olje ven, brez dvigalke. Videl na lastne oke.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.373
3.459
113
Ja ampak je razlika servis ali pa menjava olja.

Ker servis, če je narejen po normativu proizvajalca je več kot samo menjati olje in filter.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
S tem ciganjenjem boste povzrocili samo to, da bodo sle cene se na nepooblascencih gor. Ni kalkulacije. Kdor menja prineseno olje za 40€ bo prej ali slej propadel.
dej nehi no. to, da folk nosi olje s sabo na servis, bi mogu bit dost dobr signal za njh, da neki delajo zlo narobe.
ker da jest dobim u avtoštacuni olje bistveno (!!!!) cenej kot pa mi ga prodajo na servisu, kle neki ne štima
vsakmu bebcu je jasn, da ma servis nabavno ceno za olje bistveno nižjo kot ti v 5l kantici, jlde
me zanima neki: trgovc ki ma zravn še servis, pri servisu olje zaračuna dražje kot v lastni štacuni?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.895
5.170
113
Da ne omenim ko ti menja olje in zracni filter kabine kao treba ,ti zaracuna 45min dela po racunu, avto pa v 10min ven iz delavnice. Jasno na zaug olje ven, brez dvigalke. Videl na lastne oke.
Ajde filter kabine in olje v 10 minutah ni šanse. v 10 minutah še plastike spodaj nimaš doli, da bi do čepa za olje prišo.
Drugač pa ja vsako leto je treba menjat filter kabine.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Nimajo vsi v sodih vseh gradacij. Si kdaj dobil na servisu litrco al pa pol litra zraven za dolivat? Jaz sem. Kaj mislis da imajo prazne, pa ti iz soda nalije?
Pa v 10min nimas sans da zamenjas olje filter in filter kabine.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.172
304
83
Nimajo vsi v sodih vseh gradacij. Si kdaj dobil na servisu litrco al pa pol litra zraven za dolivat? Jaz sem. Kaj mislis da imajo prazne, pa ti iz soda nalije?
Pa v 10min nimas sans da zamenjas olje filter in filter kabine.
Pol me je pa nategnu za olje....drugega razloga ne vidim. Ker sem imel oljni filter zacahnan ta je bil zagotovo menjan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero in Hanzi

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.172
304
83
Ajde filter kabine in olje v 10 minutah ni šanse. v 10 minutah še plastike spodaj nimaš doli, da bi do čepa za olje prišo.
Drugač pa ja vsako leto je treba menjat filter kabine.
Menjava olja na zaug, brez dvigalke. Je pa servis samo za eno znamko. Okolica Ljubljane. Vec napisem ko resim reklamacijo na svetlih potem pa menjam serviserja.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.149
113
Dokler bodo enormne marže pri materialu za čisto navaden servis (olje+filtri) bom nosil svojega.

Primer od danes za neko starejše italijansko JTD jajce.

Nemška spletna trgovina
42,77 + 9,90 poštnine = 52,67 eur
Zajeta slika3.PNG


Slovenski trgovec z avtodeli, cena brez fehtanja za popust (tako kot ne fehtam za popust v DE).
86,63*1,22ddv = 105,68 eur
Zajeta slika4.PNG


Pri olju je pa podobna scena oz. še malo večja razlika v marži.

Pri enem servisu "notri dobim" letno vinjeto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Fehtas pa za "popust" na servisu. Pa pojdi v DE na servis, pa da te vidimo. In ne, ne bos nosil materiala svojega dokler bo cenejsi, ampak dokler bos imel na voljo take mehanike. Saj pravim, vsa cast takim, ki se tega se grejo! Jaz sem menjal olje vsaj 100x sam, na ene 20 razlicnih avtih. Vem kaj to pomeni. In ja, JE vredno vec kot ura anesteziologa ali snazilke. Mi je pa jasno, da ekonomsko nepismenemu Slovencu (ce je ze izobrazen pa ima verjetno fdv (ali medicino)) ni jasno, da ce on zasluzi 8€ neto na uro, da ne more (neuki) barabon mehanik potegnit 40€ (sicer bruto - tak ali drugacen) na uro!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.897
113
pri taščici
Dokler bodo enormne marže pri materialu za čisto navaden servis (olje+filtri) bom nosil svojega.

Primer od danes za neko starejše italijansko JTD jajce.

Nemška spletna trgovina
42,77 + 9,90 poštnine = 52,67 eur
Poglej priponko 80184

Slovenski trgovec z avtodeli, cena brez fehtanja za popust (tako kot ne fehtam za popust v DE).
86,63*1,22ddv = 105,68 eur
Poglej priponko 80185

Pri olju je pa podobna scena oz. še malo večja razlika v marži.

Pri enem servisu "notri dobim" letno vinjeto.
Kupis dva seta pa se kako "žarnico " zraven pa nimaš poštnine ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.897
113
pri taščici
Fehtas pa za "popust" na servisu. Pa pojdi v DE na servis, pa da te vidimo. In ne, ne bos nosil materiala svojega dokler bo cenejsi, ampak dokler bos imel na voljo take mehanike. Saj pravim, vsa cast takim, ki se tega se grejo! Jaz sem menjal olje vsaj 100x sam, na ene 20 razlicnih avtih. Vem kaj to pomeni. In ja, JE vredno vec kot ura anesteziologa ali snazilke. Mi je pa jasno, da ekonomsko nepismenemu Slovencu (ce je ze izobrazen pa ima verjetno fdv (ali medicino)) ni jasno, da ce on zasluzi 8€ neto na uro, da ne more (neuki) barabon mehanik potegnit 40€ (sicer bruto - tak ali drugacen) na uro!
40 ni problem
Problem je 100€/h, potem pa se deli po vsaj dupli ceni.
Verjemi da bodo se nekaj casa obstajali servisi, ki bodo živeli od sravfanja in ne od razkazovanja salonov, fikusov in otečenh znablov nespisibne tajnice za sprejemnim pultom
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in krko

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.483
9.207
113
jaz jim 100€ na uro oziroma delo cca 150 do 200 na servis še pogojno prenesem in razumem...ampka daj dele potem normalno ceno (onega ko je del naredil so itak stisnili tak, da če je kaka napaka na delu lahko zapre firmo in podobno).
merkl vem da ima samo dva olja... "navadnega" in AMG... ni tu neke znanosti. pa iskanje okol...
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
40 ni problem
Problem je 100€/h, potem pa se deli po vsaj dupli ceni.
Verjemi da bodo se nekaj casa obstajali servisi, ki bodo živeli od sravfanja in ne od razkazovanja salonov, fikusov in otečenh znablov nespisibne tajnice za sprejemnim pultom
Ampak tale z žnabli ma dobro rit!
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
188
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
spoštovanje do servisa???
poleg navite dolovne ure imajo ja tudi rabat pri materialu, ki ga v primeru olja prav nič ne delijo s kupcem
tiste, ki te spoštujejo in ti dajo normalno ceno spoštuješ tudi sam in jim ne nosiš svojega olja
predvidevam, da potem ko greš na pico, prineseš s sabo svoj gosti sok, radensko pa pir? mogoče tudi testo? al pa paradižnikovo šugo?